Emigracija atskiria tėvus ir vaikus: daugiau kaip 2 tūkst. vaikų suteikta laikinoji globa

 (123)
Vien ofi­cia­liais 2012 me­tų duo­me­ni­mis, dau­giau kaip 2 tūkst. mū­sų ša­lies vai­kų yra su­teik­ta lai­ki­no­ji glo­ba. 2011-ai­siais to­kių ne­pil­na­me­čių bu­vo 2134, per­nai - 2032. Tačiau tikrieji su emigracija susiję rodikliai ko gero yra kur kas didesni.
Sugrįžę emigrantai Kauno oro uoste
© DELFI (P.Garkausko nuotr.)

„Lietuvos žinios“ rašo, kad šie skai­čiai ne­ats­pin­di ti­kro­sios pa­dė­ties, nes to­li gra­žu ne vi­si tė­vai dek­la­ruo­ja, kad iš­vyks­ta.

„Ofi­cia­lios, vi­siš­kai ob­jek­ty­vios ir rea­ly­bę ati­tin­kan­čios sta­tis­ti­nės in­for­ma­ci­jos apie tai nė­ra. Ne­aiš­ku, kiek vai­kų pa­lies­ti tė­vų emig­ra­ci­jos - tiek abie­jų, tiek vie­no iš jų“, - dienraščiui sa­kė Vai­ko tei­sių ap­sau­gos kon­tro­lie­rės pa­ta­rė­ja In­ga Juo­za­pa­vi­čie­nė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Lietuva galės vykdyti pabėgėlių apklausas Italijoje (32)

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas teigia sutaręs su Italijos kolega Marco Minniti, kad Lietuva jau netrukus galėtų vykdyti pabėgėlių Italijoje apklausas.

Klausimas dėl R.Pakso neliečiamybės Europos Parlamento komitete atidėtas (14)

Europos Parlamento Teisės reikalų komitete klausimas dėl buvusio „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininko Rolando Pakso teisinės neliečiamybės atidėtas iki kito posėdžio, vyksiančio birželio pabaigoje.

Švenčionyse - siūlymas mero pavaduotoją keisti mero bendrapartiete (12)

Švenčionių rajono meras Lietuvos laisvės sąjungos atstovas Rimantas Klipčius ruošiasi atleisti savo pavaduotoją, Liberalų sąjūdžio atstovą Kęstutį Trapiką – pirmadienį popietę registruotas tarybos sprendimo projektas su tokiu siūlymu.

Vasaros pradžia bus audringa: griaudės ir lis (15)

Gegužės ir birželio sandūra atneš gaivias, drėgnas ir vėjuotas permainas. Savaitei baigiantis, pirmomis birželio dienomis, bus vėsiau nei savaitės pradžioje.

Darbo santykiai keisis tūkstančiams: 10 mitų ir 9 paneigimai (111)

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pakilo į reklaminę kovą dėl Darbo kodekso: sukonstravo bei paneigė 10 populiariausių mitų arba „mitų“. Bet profesinėms sąjungoms atstovaujantis advokatas Nerijus Kasiliauskas sako, kad 9 iš 10 ministerijos neigiamų mitų iš tiesų nebūtinai turi būti vadinami mitais.