E.Lucasas: Lietuvoje gera būti lenku

 (682)
Edwardas Lucasas
Edwardas Lucasas
© DELFI (A.Didžgalvio nuotr.)

Anksčiau viešai kalbėjęs, kad Lietuva susikūrė neprognozuojamos šalies įvaizdį bei svarstęs apie galimybes išspręsti lenkų kalbos padėtį mokyklose, šiuo metu britų savaitraščio „The Economist“ apžvalgininkas Edwardas Lucasas teigia, jog Lietuva turbūt yra vienintelė vieta pasaulyje, kur išsilavinimą lenkiškai galima įgyti nuo mokyklos iki universiteto.

„Lietuvoje labai gera būti lenku. Tai turbūt vienintelė vieta pasaulyje, kur gali gauti visą išsilavinimą lenkiškai – nuo pradinės mokyklos iki universiteto“, - interviu TV3 laidai „Savaitės komentarai“ sakė E. Lucasas.

- Ar iš tikrųjų kai kurie lenkų ir lietuvių politikai nekenčia vienas kito, ar nesusikalbėjimas yra tik poza, tam tikra kaukė?

- Aš manau, kad kai kurie politikai sutaria netgi labai gerai. Andrius Kubilius ir Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas sugeba susitarti, nesutarimai yra kitu lygiu.

- Ar tai Radekas Sikorskis ir Audronius Ažubalis?

- R. Sikorskis yra pareiškęs, kad neatvažiuos į Vilnių, kol tam tikros problemos nebus išspręstos. Aš manau, kad tai yra klaida, manau, kad užsienio reikalų ministrų reikalas yra mažinti skirtumus, o ne juos dar labiau ryškinti.

- Ar Lietuva padarė klaidų santykiuose su Lenkija?

- Abi pusės padarė klaidų, tai nėra balta arba juoda, bet vis dėl to manau, kad asmenvardžių rašymo lotyniškais rašmenimis problema yra tai, ką lenkai interpretuoja kaip duoto pažado nevykdymą. Jūs galite sakyti, kad pažadas buvo duotas netiksliai, kad jis apskritai neturėjo būti duotas, bet tarp lenkų tvyro jausmas, kad šitas pažadas jau seniai turėjo būti įgyvendintas.

- Kaip manote, ar Lenkija spaudžia Lietuvą, nes lietuviai būtent taip jaučiasi?

- Manau, kad abi pusės viena apie kitą galvoja, jog veikia iš blogų paskatų – lenkai mano, kad lietuviai juos apgaudinėja, lietuviai – kad lenkai ieško priekabių. Ir tai labai bloga dinamika.

- Lietuvos lenkai skundėsi Lenkijos prezidentui, kad jie yra diskriminuojami. Bet ar tikrai jie yra diskriminuojami Lietuvoje?

- Lietuvoje labai gera būti lenku. Tai turbūt vienintelė vieta pasaulyje, kur gali gauti visą išsilavinimą lenkiškai – nuo pradinės mokyklos iki universiteto. Jeigu palygintume lenkų padėtį Lietuvoje su jų padėtimi Baltarusijoje ar Ukrainoje, tai skirtumai yra dideli. Bet iš kitos pusės čia yra Europos Sąjunga ir yra tam tikri standartai, todėl negali veikti pagal taisyklę, kad jei tu man padarai blogai, aš tau taip pat atsilyginu.

www.DELFI.lt
 
682
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvoje

Kiek turto turi D. Grybauskaitė (20)

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 12:59
Prezidentės Dalios Grybauskaitės turtas per metus paaugo 100 tūkst. litų.

Komunistų planai Lietuvai: viską pakeitė „lietuviška specifika“ (58)

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 12:03
Antroji Sovietų Sąjungos okupacija 1944 m. Lietuvai reiškė pakartotines masines gyventojų deportacijas, kruvinas kovas už šalies nepriklausomybę bei sovietizacijos pradžią.

Orai: laukia permainos (2)

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 09:34
Pakeisdamas rugsėjį spalis atneš pokyčių. Šią savaitę debesis keis saulė, temperatūra sumažės. Ypač tai jausis naktimis.

V. Andriukaitis neaukos piliečių sveikatos „ant laisvos rinkos altoriaus“ atnaujinta (31)

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 09:06
Į Europos Komisiją deleguojamam Vyteniui Povilui Andriukaičiui antradienį Briuselyje tenka itin rimtas išbandymas. Lietuvos atstovui net tris valandas teks Europos Parlamento (EP) nariams įrodinėti, kad yra tinkamas užimti jam numatytą ES sveikatos ir maisto saugos reikalų komisaro postą.

V. Andriukaitis prisistatys Europos Parlamento nariams (6)

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 08:10
Vytenis Povilas Andriukaitis
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Antradienį Europos Parlamento nariams prisistatys ir į jų klausimus atsakys į sveikatos eurokomisaro pareigas siūlomas Vytenis ANdriukaitis.