Elektroninis parašas pagerins duomenų apsaugą

Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos viršininkė Ona Jakštaitė teigia, jog Lietuvoje siekiant užtikrinti tinkamą asmens duomenų apsaugą, reikia perimti Europos Sąjungos (ES) teisės normas.
Ketvirtadienį spaudos konferencijoje O. Jakštaitė sakė, jog Vyriausybės patvirtintas Elektroninio parašo įstatymo projektas palengvins ne tik jų inspekcijos darbą, bet ir įvairiausių įstaigų, įmonių, taip pat bankų veiklą.

Tačiau, jos teigimu, Lietuva turi perimti ir ES teisės normas dėl elektroninės prekybos, kad būtų galima rūpintis duomenų, teikiamų internete, apsauga.

Duomenų apsaugos inspekcijos viršininkė pasidžiaugė, kad Lietuva jau seniai galvoja apie elektroninės prekybos reglamentavimą, nors ši ES direktyva priimta tik šį mėnesį.

O. Jakštaitė spaudos konferencijoje taip pat pristatė Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos 3 metų veiklą. Inspekcija įpareigota registruoti asmens duomenų valdytojus, juos prižiūrėti ir konsultuoti.

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo Švedijos duomenų inspekcijos tarptautinės teisės patarėja Birgitta Abjornsson ir Švedijos duomenų inspekcijos direktorė Margareta Aberg, kurios supažindino su Švedijos asmens duomenų apsaugos patirtimi.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: merks lietus, koš žvarbus vėjas (10)

Per artimiausias paras šilumos bus daugiau, bet vargu ar tai pajusime. Dėl šalto lietaus ir žvarbaus vėjo jutiminė temperatūra bus gerokai žemesnė. Panašu, kad šis duetas karaliaus dar ne vieną dieną.

Iš anksto balsavo daugiau nei 2,5 proc. rinkėjų (10)

Ketvirtadienis – paskutinė diena, kai buvo galima balsuoti iš anksto Seimo rinkimų antrajame ture, renkant Seimo narius 68 vienmandatėse apygardose.

Prognozuoja atkeliausiantį arktinį orą (25)

Dar besitikintiems sulaukti bobų vasaros ją jau reikėtų pamiršti, nes atkeliaus vėlyvo rudens orai – lietingi ir vėsūs, LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė. Anot jos, galima tikėtis labai šaltų orų, jei šiaurės rytuose jau pasirodė arktinis arba ultrapoliarinis oras.

Vokietis nusprendė išnaudoti paskutinę progą rasti savo dėdę – „vilko vaiką“ (40)

Paskutinį kartą keturiolikos metų Werner Kohn – „vilko vaikas“ buvo pastebėtas Lietuvoje 1948m. ir iki šiol jo paieškos buvo nesėkmingos. „Vilko vaikai“ – tai vaikai, netekę artimųjų, namų, po karo likę visiškoje nežinioje. Po keliasdešimt metų jo sūnėnas Hartmutas Kohn, norėdamas atkreipti dėmesį į „vilko vaikų“ problemą ir tuo pačiu siekdamas rasti savo dėdę, ėmėsi žygio į Lietuvą. Jis nusprendė nukeliauti 750 km pėsčiomis – bėgdamas, važiuodamas dviračiu ir keliaudamas gyvenamuoju automobiliu.

STT byloje įtarimų sulaukęs rinkimų komisijos vadovas L. Lobeckis iš pareigų trauktis neketina (8)

Įtarimų teisėsaugos tyrime sulaukęs konservatorių deleguotas Karoliniškių apygardos L. Asanavičiūtės apylinkės komisijos pirmininkas Seimo rinkimuose Linas Lobeckis sako nesitrauksiantis iš pareigų.