E.Kunevičienė vėl prisiminė sklypų istorijas

 (6)
Nuosaikiųjų (konservatorių) frakcijos narė Elvyra Kunevičienė paprašė konservatorių partijos priežiūros komiteto vėl grįžti prie Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio bei frakcijos seniūno pavaduotojo Sigito Kakčio sklypų įsigijimo istorijos.
Ji prašo pateikti komiteto išvadą, ar šių partijos narių veiksmai įsigyjant sklypus yra suderinami su konservatorių partijos įstatais bei etikos ir moralės normomis.

E. Kunevičienė nori gauti komiteto išvadą, ar V. Landsbergio sklypas buvo deklaruotas įstatymų nustatyta tvarka ir nebuvo didesnis, nei numato teisės aktai.

Tuo tarpu S. Kaktys, įsigydamas žemės sklypą Vilniaus Antakalnio rajone, E. Kunevičienės vertinimu, vengė viešumo ir pažeidė galiojančią tvarką.

Taip pat prašoma nustatyti, ar Vilniaus apskrities viršininkas Alis Vidūnas, skirdamas žemės sklypą Vilniaus Žvėryno rajone V. Landsbergiui, nepažeidė Vyriausybės nutarimų.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija pernai rugsėjį nusprendė, kad V. Landsbergis sklypą Žvėryne gavo teisėtai, tačiau jis nutarė jį parduoti ir gavo už jį dešimteriopai didesnę sumą, nei buvo sumokėjęs valstybei. Gautus pinigus V. Landsbergis paaukojo labdarai.

Be to, premjero sudaryta komisija praėjusių metų pabaigoje nusprendė, kad žemės sklypas S. Kakčiui buvo parduotas pažeidžiant įvairius teisinius aktus.

Dėl užtrukusio viešo aiškinimosi, kokiomis aplinkybėmis įsigijo žemės sklypą ir kaip deklaravo savo turtą, tuometiniam valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministrui S. Kakčiui pernai gruodį teko atsistatydinti.

Kaip žinoma, dvylika ekspremjero G. Vagnoriaus šalininkų Seime kovo pabaigoje atskilo nuo "motininės" konservatorių frakcijos ir susibūrė į Nuosaikiųjų (konservatorių) frakciją.

Pirmadienį posėdžiavęs konservatorių partijos priežiūros komitetas nusprendė iš partijos pašalinti ekspremjerą Gediminą Vagnorių, o kitiems jo šalininkams iki balandžio 15 pasiūlyta apsispręsti dėl narystės konservatorių partijoje.

Jei jie iki šio termino negrįš į konservatorių frakciją Seime, jie nebebus laikomi partijos nariais.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: savaitgalį trumpai pasidžiaugsime ir saule, ir šlapdriba

Savaitgalį nei gūsingo vėjo, nei kritulių išvengti nepavyks. Tiesa, pastarieji nebus labai gausūs. Geriausia žinia ta, kad šeštadienį daug kur nušvis saulė.

Ruklos seniūnas apie pabėgėlius: tegul savo tradicijų laikosi uždarai ir nebruka jų mums (490)

Jonavos rajone, Rukloje, kurioje yra Pabėgėlių priėmimo centras vyksta vienas incidentas po kito ir iš miestelio nedingsta įtampa. Ruklos seniūnas Gintas Jasiulionis teigė, kad problemų gali būti ir daugiau, jis aiškino, kad kitatikiai turi prisitaikyti naujojoje šalyje ir laikytis mūsų įstatymų ir per daug nekaltino į incidentus įsiveliančių vietinių gyventojų.

V. Antonovas ketina skųsti Maskvos arbitražo teismo sprendimą (16)

Rusijos verslininkas, didžiausias bankrutavusio banko „Snoras“ akcininkas Vladimiras Antonovas skųs penktadienį priimtą Maskvos arbitražo teismo sprendimą nutraukti jo daugiau kaip 40 mlrd. rublių vertės ieškinio Lietuvai nagrinėjimą.

Kadenciją baigianti ministro patarėja džiaugiasi sugebėjimais šokti aplink stulpą (107)

Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko patarėja, taip pat atstovė spaudai Simona Liaudanskytė kadenciją baigia socialiniame tinkle bei savo tinklaraštyje paskelbtais gana įdomiais pasisakymais. Ji teigė išbandžiusi vertikalią gimnastiką arba kitaip šokius aplink stulpą ir dalinasi savo įspūdžiais.

Politologas: „valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija bus labai trapi (91)

„Valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija būtų labai trapi dėl nedidelės daugumos Seime, sako apžvalgininkas Kęstutis Girnius.