Ekspremjero skundas - jau Strasbūre

Europos Žmogaus Teisių Teismo teisės referentas Dovydas Vitkauskas sakė, kad panašūs skundai iš Lietuvos Strasbūro teisme iki šiol buvo atmesti.

Pareiškėjo asmenybė Europos Žmogaus Teisių Teismui neturi reikšmės.

Šiam teismui yra pasiskundę ir labai aukštas pareigas savo valstybėse užėmę asmenys.

A.Šleževičius "Lietuvos rytui" tvirtino, esą niekas negalėtų suabejoti, kad jo byla vilkinama dėl politinių priežasčių.

Kaip teigė ekspremjeras, bylos nagrinėjimo etapai - pateikimas teismui, kaltinimo pateikimas - sutapo su politiniais procesais šalyje.

Pasak buvusio premjero, tokiai bylai ištirti užtektų savaitės. Tereikia padaryti paprastą aritmetinį veiksmą: kiek kainuoja jo depozitas banke, už kokią kainą bankas parduoda tą depozitą, ir gavus skirtumą įsitikinti, ar bankas gavo naudos, ar jam vis dėlto buvo padaryta žala.

A.Šleževičius įsitikinęs, kad jo bylos sėkmė Strasbūre yra garantuota, nes toks absurdo teatras negali tęstis visur.

Ekspremjeras kaltinamas tuo, kad, būdamas valstybės pareigūnas, pasinaudojo tarnybine padėtimi priešingais tarnybai interesais bei savanaudiškais tikslais ir padarė didelę žalą valstybės interesams.

A.Šleževičiui byla buvo iškelta 1996 metų sausį. 1995 metų pabaigoje jis atsiėmė savo asmeninį indėlį iš Lietuvos akcinio inovacinio banko, likus kelioms dienoms iki jo žlugimo.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Lemtinga D. Trumpo ir H. Clinton dvikova: laimėtojas gali paaiškėti jau šiąnakt (98)

Ką pasirinktumėte: populiariausios šalyje sporto šakos varžybas ar politikų diskusiją? JAV gyventojai turi aiškų atsakymą: didžioji dalis stebės pirmuosius iš trejų suplanuotų debatų tarp Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton, o ne tuo pat metu vyksiantį amerikietiškojo futbolo mačą.

Iš Lietuvos išvyko jau antra pabėgėlių šeima (485)

Iš Lietuvos išvyko dar viena pabėgėlių šeima. Tai sirai: du suaugę ir trys vaikai, pranešė LNK Žinios.

Izraelio prezidentas R. Rivlinas išreiškė užuojautą dėl L. Donskio mirties (14)

Izraelio prezidentas Reuvenas Rivlinas pareiškė užuojautą mirusio filosofo Leonido Donskio sutuoktinei Jolantai Donskienei.

„Nota Bene“ šiaušiasi prieš Lietuvos kariuomenės reikalavimą (169)

Bendrovė „Nota Bene“ atsisako Lietuvos kariuomenei grąžinti 174 tūkst. eurų, už kuriuos ji pirko atsarginę lauko virtuvės įrangą.Kariuomenės atstovai BNS pirmadienį informavo, kad žada kreiptis į teismą, kur sieks šiuos pinigus susigrąžinti.

Diskusijos „Realybės įvertinimas: 25 metai po Sovietų Sąjungos griūties“ vaizdo įrašas (12)

VšĮ Geopolitinių studijų centras kartu su Lietuvos Sąjūdžiu 2016 rugsėjo mėn. 26 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Gedimino pr. 51, Vilniuje organizavo viešą diskusiją "Realybės įvertinimas: dvidešimt penkeri metai po Sovietų Sąjungos griūties".