Ekspremjeras kaltinamas tendencingumu

 (1)
"Mažeikių naftos" bendrovė penktadienį Lietuvos liberalų sąjungos (LLS) pirmininką ir buvusį premjerą Rolandą Paksą apkaltino jam "nebūdingu tendencingumu".
Ketvirtadienį spaudos konferencijoje R. Paksas pareiškė, kad "Mažeikių nafta" pirmąjį šių metų ketvirtį neva patyrė 70 mln. litų nuostolių. Pasak "Mažeikių naftos" Komunikacijos tarnybos pranešimo, R. Paksas rėmėsi netiksliais duomenimis, nes audituoti pirmojo ketvirčio bendrovės nuostoliai yra 17,2 mln. litų.

LLS valdybos narys ir atstovas spaudai Jonas Čekuolis BNS sakė, kad "Mažeikių nafta" nutyli, jog kalbama apie skirtingas vertinimo sistemas.

"Norėtume, kad būtų aiškiai pasakyta, pagal kokius apskaitos standartus apskaičiuojamas dabar pateikiamas 17,2 mln. litų nuostolis. Tikėtina, kad lietuviškais apskaitos standartais nuostolis tikrai yra 17,2 mln. litų, tačiau pagal tarptautinius GAAP standartus tie nuostoliai siekia 70 mln. litų", sakė J. Čekuolis.

LLS atstovas spaudai primena, kad prieš sutarties pasirašymą pernai vasarą ir rudenį vertinant "Mažeikių naftos" finansinius rezultatus, "Williams" visur kategoriškai rėmėsi tik tarptautiniais standartais, ypač apskaičiuojant apyvartos kapitalo trūkumą ir su tuo susietus būsimus Lietuvos Vyriausybės įsipareigojimus.

"Mažeikių naftos" bendrovės pranešime kritikuojamas ir R. Pakso teiginys, esą Lietuvos Vyriausybė "Mažeikių naftai" yra suteikusi apie 2,4 mlrd. litų paskolų.

Pranešime tvirtinama, kad visi bendrovės finansiniai įsipareigojimai - tiek ilgalaikiai, tiek trumpalaikiai - siekia 1,9 mlrd. litų, iš kurių 1,2 mlrd. litų - valstybės paskolos.

J. Čekuolis sutinka, kad yra visiškai tikėtina, kad bendrovės įsipareigojimai šiandien yra 1,9 mlrd. litų, bet pasirašant sutartį pernai spalį, buvo nuolat pateikiamas prognostinis apie 2,4 mlrd. litų būsimų įsipareigojimų skaičiavimas.

Pasak LLS atstovo spaudai, "Mažeikių nafta" yra ir šiaip paėmusi nemažai įvairių paskolų (taip pat ir su valstybės garantija), ir tai nesibaigęs procesas.

Prisiminus, kad šį skaičių nuolat minėjo asmenys, pasirašę sutartį pernai rudenį, tikėtina, jog tokie įsipareigojimai ir gali būti pasiekti, ir ypač todėl, kad iki šiol "Mažeikių nafta" neturi ilgalaikių naftos tiekimo sutarčių bei dirba nuostolingai, sakė J. Čekuolis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

A. Butkevičius: socialdemokratai greičiausiai derėsis su „valstiečiais“ dėl koalicijos (3)

Socialdemokratai greičiausiai apsispręs toliau derėtis su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga dėl galimybės formuoti valdančiąją koaliciją, BNS sako šios partijos pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius. Jis teigia pats dalyvausiantis derybų grupėje.

Socialdemokratai neatsilieka nuo konservatorių: blaškosi ir ieško kaltų (10)

Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius turėtų dirbti iki pavasario, teigia LRT.lt kalbinti šios partijos jaunosios kartos politikai, minimi tarp kandidatų į pirmininko postą – Mindaugas Sinkevičius ir Andrius Palionis.

Maskvos arbitražas nutraukė V. Antonovo bylą prieš Lietuvą (14)

Maskvos arbitražas penktadienį nutraukė 40 mlrd. Rusijos rublių vertės (apie 557 mln. eurų) buvusio bankrutavusio banko „Snoras“ didžiausio akcininko Vladimiro Antonovo inicijuotą bylą prieš Lietuvą.

Su vienu konservatorių reikalavimu „valstiečiai“ sutiko (726)

Valstiečių ir žaliųjų sąrašo lyderis Saulius Skvernelis penktadienį susitiko su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu. Politikas teigia, kad konkretus siūlymas nebuvo išsakytas, bet durys deryboms lieka atviros.

Teisėjų taryba pritarė teisėjo V. Paškevičiaus atleidimui (12)

Teisėjų taryba penktadienį vienbalsiai nusprendė patarti prezidentei atleisti iš pareigų galbūt neblaivų vairavusį teisėją Valerijų Paškevičių. Teisininkas iš pareigų atleidžiamas kaip pažeminęs teisėjo vardą.