Ekspremjeras G. Vagnorius kuria savo frakciją

Ketvirtadienio popietę paskelbta dvylikos Seimo narių deklaracija dėl naujos frakcijos kūrimo. Šį dokumentą pasirašė eksministrai Rimantas Pleikys, Vytautas Pakalniškis, Saulius Šaltenis, Kęstutis Skrebys, ekspremjeras G. Vagnorius, Alfonsas Bartkus, Elvyra Kunevičienė, Birutė Visokavičienė, Nijolė Oželytė, Jadvyga Dunauskaitė, Alfonsas Vaišnoras, Juozas Listavičius, Jonas Mocartas.

N. Oželytė ir K. Skrebys pašalinti iš konservatorių partijos už kritiką jos vadovų atžvilgiu, G. Vagnorius sustabdė savo narystę pats.

N. Oželytė, A. Vaišnoras ir J. Mocartas yra pasitraukę iš konservatorių frakcijos, kurioje iki šiol buvo 61 narys.

Vienas ryškiausių G. Vagnoriaus bendraminčių A. Bartkus žurnalistams sakė, jog naujos frakcijos kūrimas yra "pribrendęs reikalas", nes grupei žmonių svarbu išreikšti atskirą nuomonę ir rūpi, kad ji būtų išgirsta.

"Pastaruosius kelerius mėnesius kai kurių finansų ekspertų, teisininkų ir kitų žmonių nuomonė būdavo sunkiai girdima", sakė A. Bartkus. Jo teigimu, konservatorių vadovybė negirdi kitaminčių nuomonės "ekonominiais klausimais, teisiniais klausimais, ypač dėl (Seimo rinkimų) įsipareigojimų ir programos vykdymo".

Anot A. Bartkaus, frakcijoje susiburs "trylika-penkiolika" asmenų, "daugiau nebus". Frakcijos seniūnas bus išrinktas "artimiausiomis dienomis". Manoma, kad juo taps R. Pleikys.

Vieno konservatorių lyderių, Seimo pirmininko pirmojo pavaduotojo Arvydo Vidžiūno nuomone, naujos frakcijos sukūrimas "tik įteisina faktišką padėtį".

Žurnalistams A. Vidžiūnas sakė, kad naujosios frakcijos pavadinimas ne visiškai atitinka jos esmę.

Jis teigė, kad konservatorių partijos skilimo neįvyks, o įmanomas tik jos dalies atskilimas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Aplinkos ministerijos detektyvas: prasikaltęs institucijos vadovas, kurio atleisti negali niekas (13)

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas antradienį lankėsi Seime, Liberalų sąjūdžio frakcijoje. Ministras aiškinosi dėl labai brangių pamokų, kurias Aplinkos ministerija pirko vaikams.

A. Pitrėnienės atsakas dėl „ačių“: pretenzijų neturiu (87)

Švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės rinkiminės kampanijos lankstinukus papuošusi klaida užsuko pašaipų virtinę feisbuke. Tuo metu pati ministrė aiškina, kad klaidų pasitaiko visiems ir sakė pretenzijų dėl leidinyje atsiradusio žodžio „ačių“ neturinti.

Prezidentūra siūlo atsisakyti neskaidrių vidaus sandorių viešuosiuose pirkimuose (15)

Prezidentūra siūlo atsisakyti galimybės bendrovėms pirkti paslaugas iš joms pavaldžių įstaigų be viešojo pirkimo konkursų.

M. Lingė: iki rinkimų sumažinti Seimo narių skaičiaus neįmanoma (18)

Seimo kadencijai einant į pabaigą užregistruota „darbiečių“ iniciatyva mažinti parlamentarų yra rinkiminė ir neįgyvendinama, konstatavo Prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė.

M. Mažvydo bibliotekos atstovai: baldai pirkti pagal ekonominio naudingumo kriterijų (8)

Neseniai po rekonstrukcijos duris atvėrusi nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka teigia, kad nestandartinius baldus pirko remiantis ekonominio naudingumo kriterijumi ir tariantis su Viešųjų pirkimų tarnyba.