Seimo opozicija, pasiekusi, kad laikinosios komisijos dėl skandalingo EBSW koncerno veiklos darbas būtų atnaujintas, spėjo nusivilti. Seimo dauguma į šios komisijos pirmininkus siūlo skirti socialdemokratą Bronių Bradauską. Konservatoriai nuogąstauja, kad koncerno skandalo metu Adolfo Šleževičiaus Vyriausybėje dirbęs parlamentaras maskuos tikrąją EBSW istoriją.
Bronius Bradauskas
© ELTA
Paskutiniame 2004-ųjų posėdyje parlamentarai pritarė 48-ių Seimo narių iniciatyvai sudaryti Seimo laikinąją komisiją koncerno EBSW veiklai ištirti. Savo veiklą laikinoji komisija turėtų pradėti po to, kai bus patvirtinti komisijos vadovai ir sudaryta dėl to paskutinė nutartis. Tikimasi, kad tą parlamentarai spręs artimiausiame Seimo posėdyje.

Būsima parlamentinė komisija turėtų domėtis, kurie valstybės pareigūnai ir politikai bendravo su EBSW koncerno steigėjais ir vadovais remdami jų interesus, taip pat kokios kitos svarbios aplinkybės, susijusios su politikų dalyvavimu, lėmė nusikalstamą EBSW koncerno veiklą.

Projektą Seimo valdybai pateikęs Tėvynės sąjungos frakcijos narys Jurgis Razma abejoja, ar, B.Bradauskui apsiėmus vadovauti pastarajai komisijai, šie tikslai iš tiesų būtų pasiekti.

“B.Bradauskas juk yra buvęs Vyriausybės narys kaip tik tuo tirtinu laikotarpiu dėl Vyriausybės sąsajų su EBSW, - DELFI sakė J.Razma. – Su tuo siūlymu susidaro pirmas įspūdis, kad nėra didelio entuziazmo tikrai nuosekliai ištirti šito reikalo. Matyt, nugalėjo tos jėgos, kurios pageidauja ne per daug detalaus tyrimo, nes nuo pirmininko darbo organizavimo daug kas priklauso. Paprastas komisijos narys žino mažiau”.

Pasak J.Razmos, laikinajai komisijai turėtų vadovauti visiškai su tuometine valdžia ir EBSW koncernu nesusijęs parlamentaras.

Konservatoriaus nuomone, jei Seimo dauguma ir toliau siūlys netinkamą asmenį į komisijos pirmininkus, iniciatyvą teikusiems parlamentarams teks spręsti, ar nevertėtų iš viso atsisakyti savos idėjos.

“Jeigu visiškai netinkamas žmogus paskiriamas pirmininku, tai galima sugadinti pačią idėją”, - kalbėjo J.Razma.

Tuo tarpu socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Juozas Olekas įsitikinęs, kad B.Bradauskas – tinkamas asmuo vadovauti laikinajai komisijai.

Frakcijos vadovas nemato keblumų, kad laikinosios komisijos pirmininku būtų paskirtas buvusio premjero A.Šleževičiaus Ministrų kabineto narys. “Tai gerai, kad jis buvo Vyriausybės narys. Man tai atrodo priešingai – pliusu, o ne minusu: jei B.Bradauskas sugebėjo būti ministru, tai reiškia, kad jis sugebės būti ir komisijos pirmininku”, - aiškino J.Olekas.

Pasak socialdemokrato, valdančioji Seimo koalicija B.Bradauską į komisijos pirmininkus nutarė siūlyti dėl to, kad jis yra Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas bei Antikorupcijos komisijos narys. “Man atrodo, kad komisija, kuri tirs EBSW veiklą, būtent su tuo (panašiomis sritimis – DELFI) susijusius reikalus ir nagrinės”, - komentavo J.Olekas.

Paprašius pateikti kitus galimus asmenis, kuriuos Seimo dauguma siūlytų į komisijos pirmininkus, J.Olekas sakė, kad kitų numatytų pretendentų valdančioji dauguma nėra aptarusi.

J.Olekas neatmetė galimybės, kad komisijos pirmininko klausimas būtų dar sykį aptartas su frakcija bei koalicijos partneriais, tačiau, pasak jo, jis kol kas nemato svarių argumentų, kodėl B.Bradauskas netiktų būti laikinosios komisijos dėl EBSW vadovu.

DELFI primena, B.Bradauskas 1994-1996 m. buvo aplinkos apsaugos ministras šeštojoje ir septintojoje vyriausybėse. Koncernas EBSW 1993-aisiais įsteigė investicinę akcinę bendrovę “Kauno holdingo kompanija” ir pradėjo rinkti iš žmonių indėlius. Metais vėliau EBSW įsteigė savo Komercijos ir kredito banką (KKB).

EBSW koncernui priklausiusi investicinė bendrovė "Kauno holdingo kompanija" nuo 1992 iki 1995 metų iš gyventojų surinko 344 mln. 347 tūkst. litų.

1996-aisiais KKB bankrutavo ir paaiškėjo, kad EBSW vadovybė iššvaistė koncerno turtą ir pasisavino daugiau kaip 80 milijonų litų gyventojų indėlių.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (32)

Latvija prieš Lietuvą. Rungtynės Rygos arenoje, į kurias bilietai ištirpo akimirksniu. Akistata,...

Vilniaus oro uosto atidarymo laukė dėl įdomios priežasties – pomėgiu užkrėtė ir žmoną (8)

Petras Kaukėnas yra avionikos specialistas . 26 metų vaikinui tenka dažnai atsakinėti į...

Lietuje pabudusi „Karklė“ tęsia linksmybes vienam rytas baigėsi komisariate (21)

Šeštadienio rytą festivalininkai „ Karklėje “ prabudo nuo lietaus lašų barbenimo į...

Lekiate prie jūros? Nepamirškite, Jus stebi (75)

Atostogauti galima ir reikia, tik ne tuomet, kai vairuoji. Tokią žinią visą vasarą vairuotojams...

Elitinėje vietoje – gėdingas vaizdas (121)

Išklypusios plytelės ir išlūžę latakai, daug metų neveikiantis apgriuvę fontanas. Taip jau ne...

Lietuviai rado dar vieną apsipirkimo maršrutą (243)

Europos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje šiemet prekių ir paslaugų...

Karščiausioje Žemės vietoje gyvybė rasta rūgštyje (3)

Siurrealistinių spalvų peizaže dominuoja ryškiai žalia ir geltona, burbuliuoja karštas vanduo,...

Vienas šuolis į vandenį pakeitė šeimos gyvenimą istorija sujaudino tūkstančius (93)

Birželio 10 d. vilnietis Aurimas Vėbra patyrė labai sudėtingą traum ą – kaklo penkto...

Pirmą „Lietuvos ryto“ treniruotę surengęs R. Kurtinaitis palinkėjo A. Gudaičiui parvežti medalį susipažino su asistentu (20)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda šeštadienio rytą surengė pirmą treniruotę, kurią,...