"Dutūkstantininkas" persisotino reformomis

 (1)
Socialdemokratų "dutūkstantininkų" lyderis Rimantas Dagys ragina prieš imantis naujų reformų susitelkti ir įgyvendinti jau pradėtas.
Spaudos konferencijoje antradienį Seimo pirmininko pavaduotojas ir partijos "Socialdemokratija 2000" pirmininkas R. Dagys komentavo praėjusią savaitę prezidento Valdo Adamkaus Seime perskaitytą metinį pranešimą.

"Prezidento metinis pranešimas persmelktas ėjimo į priekį dvasia", sakė R. Dagys. Anot jo, vis dėlto prezidento daug kartų paminėtoji "naujoji politika" pirmiausia turi pasireikšti ūkio srityje.

"Valstybė privalo išmokti racionaliai ūkininkauti", sakė R. Dagys.

Jo teigimu, nors reformos yra būtinos, jas privalu įgyvendinti laiku ir pagal išgales.

"Užbaigti švietimo, žemės ūkio ir sveikatos apsaugos reformas - vien tam surasti lėšų bus nepaprastai sunku", sakė R. Dagys.

Jis įspėjo, jog kartu su neužbaigtais darbai dar imtis ir socialinės apsaugos reformos bei pensijų fondų kūrimo būtų "nepakeliamos lėšos".

"(Tuomet) galime užrašyti čia ant staktos - nebus padaryta nieko", sakė "dutūkstantininkas".

Pasak R. Dagio, praėjusią savaitę Seimui pritarus projektui dėl Ignalinos atominės elektrinės pirmojo bloko uždarymo, "buvo padarytas sprendimas dėl orientacijos" į Vakarus.

"Visi puikiausiai žino, kad tai apsisprendimo klausimas, tai buvo politinės valios aktas", sakė "dutūkstantininkas".

Įstatymo projektui po svarstymo pritarė dauguma parlamentarų.

Tačiau R. Dagys kvietė realiai įvertinti ir energetikos sistemos reformos išgales. Jo teigimu, vien organizaciniai darbai, susiję su energetikos sektoriaus restruktūrizavimu, užtruks iki Seimo rinkimų rudenį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

V. Andriukaitis: atrodė jau visai blogai, bet po antro turo laukė dar baisesnis smūgis (22)

Lietuvos deleguotas Europos Komisijos narys, socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis palaukė rinkimų pabaigos, kad pasakytų viską, ką galvoja, apie savo kolegas, partijos rinkimų strategiją, partijos lyderį Algirdą Butkevičių bei galimą koaliciją su Valstiečių žaliųjų sąjunga.

Europos žmogaus teisių teismas panaikino nuosprendį už genocidą nuteistam Vytautui Vasiliauskui (9)

Po Strasbūro sprendimo, kuriame pasisakyta dėl genocido sąvokos taikymo nagrinėjant su okupacija kovojusių partizanų naikinimu susijusias bylas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo plenarinė sesija ketvirtadienį paskelbė, kad panaikina apkaltinamąjį nuosprendį už genocidą nuteistam buvusiam sovietų saugumo karininkui Vytautui Vasiliauskui.

KAM pristato leidinį apie pasipriešinimą okupuotoje teritorijoje (9)

Krašto apsaugos ministerija (KAM) parengė trečią leidinį pilietinio pasipriešinimo tema. Trečioje dalyje „Ką turime žinoti apie pasipriešinimą: aktyvių veiksmų gairės“ dėmesys skiriamas piliečių elgesiui, kurie atsiduria agresoriaus okupuotoje teritorijoje.

Siūlo perpus mažinti Seimo vicepirmininkų skaičių (10)

Seimo narys konservatorius Jurgis Razma siūlo mažinti Seimo pirmininko pavaduotojų skaičių nuo septynių iki trijų.

D. Grybauskaitė egzaminuos ir naujos Vyriausybės kandidatų užsienio kalbų žinias (60)

Formuojamos naujosios Vyriausybės nariams bus keliamas profesionalumo reikalavimas, o į tai įeina ir kalbų mokėjimas, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.