Jie trečiadienį spaudos konferencijoje teigė susiduriantys su šmeižtu, persekiojimu, anoniminiais skundais ir teigė norintys atkreipti šalies valdžios dėmesį į tokią situaciją.

Savaitraščio "Druskininkų naujienos" redaktoriaus Romo Sadausko-Kvietkevičiaus nuomone, kurorte "kuriamas totalitarizmas".

R.Malinausko į teismą už šmeižtą ir įžeidimą paduotas redaktorius sakė, jog šiuo metu byloje vyksta taikymosi procesas.

Druskininkų valdžios persekiojimu skundėsi ją vietos žiniasklaidoje straipsniais kritikuojantis ekonomistas Vilius Semeška, priklausantis konservatorių partijai.

Jis teigė, kad savivaldybės tarnautojai ėmė domėtis jo asmeniniu gyvenimu, pajamomis ir rašyti prieš jį nukreiptus straipsnius kone kiekviename mokesčių mokėtojų lėšomis savivaldybės leidžiamo savaitraščio "Mano Druskininkai" numeryje.

V.Semeška taip pat teigė buvęs apklaustas specialiųjų tarnybų ir kėlė klausimą, ar jos nenaudojamos susidorojimui.

"Psichologinis, ekononominis, politinis ir teisinis persekiojimas", - taip Druskininkų valdžios veiksmus apibūdino jis.

Druskininkuose leidžiami du nepriklausomi savaitraščiai "Druskonis" ir " Druskininkų naujienos". Jų atstovai bei Žurnalistų sąjunga ne kartą skundėsi, kad pradėjusi leisti ir nemokamai dalinti savo savaitraštį "Mano Druskininkai", kurorto savivaldybė sunkina nepriklausomos žiniasklaidos darbą ir siekia monopolizuoti rinką. Šis leidinys buvo apskųstas Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai, kuri skundą tenkino pripažindama Visuomenes informavimo įstatymo nuostatų pažeidimą.

Minėtos nuostatos nurodo, kad viešosios informacijos rengėjai skleisdami informaciją visuomenei, neturi iškraipyti teisingos, nešališkos informacijos bei nuomonių ir panaudoti tai savanaudiškiems tikslams. Viešoji informacija yra nesuderinama su žurnalistinėmis kampanijomis, rengiamomis pagal išankstinius nusistatymus ar tenkinant grupinius, politinius interesus.