Drausmės stoka taupo pinigus

Pasirengimas savivaldybių tarybų rinkimams 18 Seimo narių kainuos po trečdalį atlyginimo - maždaug po tūkstantį litų.
Seimo valdyba patvirtino Seimo etikos ir procedūrų komisijos (EPK) pateiktą pažymą, kurie parlamentarai kovo mėnesį be svarbių priežasčių nedalyvavo daugiau kaip ketvirtadalyje Seimo komitetų posėdžių arba Seimo posėdžių, kai vyko iš anksto numatyti balsavimai priimant įstatymus.

Šią tvarką numato Seimo narių darbo sąlygų įstatymas.

Tokias pažymas EPK priima kiekvieną mėnesį, tačiau dar nė karto nebuvo tiek daug posėdžių praleidusių Seimo narių. Jie teisinosi, kad posėdžių metu susitikinėję su rinkėjais, dalyvavę rinkimų kampanijoje.

Tačiau EPK nusprendė, kad tai nėra pateisinama priežastis.

Mažesnį balandžio atlyginimą gaus tris iš septynių Seimo plenarinių posėdžių praleidę Valstiečių partijos vadovas Ramūnas Karbauskis, Demokratų partijos pirmininkas Saulius Pečeliūnas, socialdemokratė Roma Dovydėnienė, LDDP frakcijos narys Petras Papovas, konservatorius Emanuelis Zingeris ir nuosaikusis konservatorius Jonas Mocartas.

Nubaustas bus ir centristas Vytautas Čepas, praleidęs keturis posėdžius.

Darbo užmokestis bus sumažintas ir daugiau kaip ketvirtadalį komitetų posėdžių praleidusiems parlamentarams - Socialdemokratų partijos pirmininkui Vyteniui Andriukaičiui, moderniajam krikščioniui demokratui Vytautui Bogušiui, Tėvynės liaudies partijos vadovei Laimai Andrikienei, LDDP frakcijos atstovei Irenai Šiaulienei.

Visus tris Europos reikalų komiteto posėdžius praleido konservatoriai Vilija Aleknaitė-Abramikienė, Stasys Malkevičius, krikščionis demokratas Albertas Šimėnas, L.Andrikienė, LDDP frakcijos narys Justinas Karosas, nuosaikieji konservatoriai Alfonsas Vaišnoras ir Birutė Visokavičienė.

Krikščionių demokratų sąjungos vadovas Kazys Bobelis praleido ne tik tris iš septynių Seimo plenarinių posėdžių, bet ir abu Užsienio reikalų komiteto posėdžius.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

A. Jokubaitis. F. Nietzsche tik juokiasi (61)

Norint suprasti dabartines Europos Sąjungos politinės krizės priežastis, reikia suprasti šios politinės organizacijos istoriją. Europos Sąjunga turi du skirtingus savo istorijos etapus.

Išankstinis balsavimas praėjo sklandžiai (3)

Išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture praėjo sklandžiai, skundų apie rimtus pažeidimus negauta, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė.

Nori negerti, bet nebegali: kada įvyksta lemtingas pokytis (205)

Dar tik pusė aštuntos, o prie kioskelio būriuojasi kompanija. „Baltus arklius reik baidyt“, – į labo ryto palinkėjimą atsako gyviausias.

Kur dingsta rinkimų atlyginimams skirti pinigai: pirmininkai apšvarino savo narius? (181)

Rinkimų apylinkių komisijų nariai neseniai gavo atlyginimą už rugsėjo mėnesį. Atlyginimai, žinoma, nedideli, tačiau kai kurių komisijų nariai skundžiasi, kad dėl to kaltas ne tik mažas finansavimas, tačiau ir nesąžiningi komisijų pirmininkai, kurie sau išsimoka daug didesnes algas.

Seimas svarstys siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams (15)

Seimas svarstys kelių parlamentarų siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams – tokioms pataisoms po pateikimo pritarta šią savaitę.