D.Kuolys traukiasi iš Pilietinės visuomenės instituto direktoriaus pareigų

 (256)
D.Kuolys traukiasi iš Pilietinės visuomenės instituto direktoriaus pareigų
Spaudos konferencija S. Daukanto aikštėje
© DELFI (T.Vinicko nuotr.)

Protestuose su Kauno apygardos teismo teisėjos Neringos Venckienės šalininkais dalyvaujantis Darius Kuolys traukiasi iš Pilietinės visuomenės instituto direktoriaus pareigų. Instituto valdybos nariams birželio pradžioje jis įteikė atsistatydinimo pareiškimą, tačiau formalus sprendimas dėl jo atleidimo dar nėra priimtas. Tai DELFI patvirtino keletas Pilietinės visuomenės instituto valdybos narių.

„D.Kuolys visiems valdybos nariams išsiuntinėjo atsistatydinimo raštą, bet valdyba dar nebuvo dėl to susirinkusi“, - sakė vienas instituto valdybos narys.

Pagal Viešųjų įstaigų įstatymą, viešosios įstaigos direktorių skiria ir atleidžia visuotinis dalininkų susirinkimas.

Neoficialiomis žiniomis, vietoje savęs, Pilietinės visuomenės instituto direktore D. Kuolys pasiūlė skirti šio instituto projektų koordinatorę Ievą Petronytę.

Pats D. Kuolys apie savo traukimąsi iš Pilietinės visuomenės instituto vadovo pareigų informacijos nepateikia.

„Aš jūsų kolegoms jau sakiau, kurie skambinėjo, kad apie sprendimus pranešiu viešai ir sąžiningai. O gandai yra skleidžiami. Ir jūs prisidedate, ir jūsų kolegos, tai čia jūsų darbas toks. Aš sakiau, kad aš gandų nekomentuoju. Jūsų agresyvumą suprantu, jis šiandien toks, ateis padoresni laikai ir jaunos mergaitės tikrai elgsis daug padoriau“, - DELFI teigė D. Kuolys.

Registrų centro duomenimis, D. Kuolys vis dar oficialiai yra Pilietinės visuomenės instituto direktorius, tačiau šis institutas Registrų centrui nepateikė jokių duomenų nuo 2004 m. Beje, nuo praėjusių metų lapkričio įsigaliojo Viešųjų įstaigų įstatymo pataisos, pagal kurias tokios įstaigos vadovas privalo pateikti praėjusių finansinių metų veiklos ataskaitą. Tokia ataskaita turi būti pateikta eiliniam visuotiniam dalininkų susirinkimui bei Juridinių asmenų registrui.

Kaip DELFI teigė Registrų centro atstovas spaudai Aidas Petrošius, Pilietinės visuomenės institutas praėjusių finansinių metų veiklos ataskaitos nėra pateikęs, nors turėjo tą padaryti gegužę. Už dokumentų nepateikimą viešosios įstaigos vadovui gali grėsti bauda nuo 1 tūkst. iki 10 tūkst. Lt.

www.DELFI.lt
 
256
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvoje

Kaltinimai dėl sovietinių simbolių: iš rankos maitinti sovietiniai intelektualai pamilo savo budelius (6)

2014 spalio mėn. 22 d. 12:10
Kaltinimai dėl sovietinių simbolių: iš rankos maitinti sovietiniai intelektualai pamilo savo budelius
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovai atmeta teiginius, esą sovietinio paveldo klausimai nėra politiniai ir reikalauja tik ekspertinio vertinimo.

Tėvų forumas atskleidė sąmokslą skiriant mokyklų vadovus (15)

2014 spalio mėn. 22 d. 11:24
Audrius Murauskas
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Lietuvos tėvų forumas užčiuopė Darbo partijos atstovų planus keisti mokyklų vadovų skyrimo tvarką, kuri leistų įdarbinti lojalius partijai žmones, „Žinių radijui“ sakė Forumo pirmininkas Audrius Murauskas.

Plūstels šalto oro banga (3)

2014 spalio mėn. 22 d. 10:49
Pirmasis sniegas pro langą / Dalios nuotr.
GRYNAS.lt skaitytojo nuotr.
Šalį pasiekė vėsesnių orų banga. Paskutinėmis darbo dienomis oras tik vės, tačiau gera žinia ta, kad debesis keis saulė.

Po kratų TT: pagrindinis taikinys - ne R. Skaisgirys (115)

2014 spalio mėn. 22 d. 10:17
Po kratų TT: pagrindinis taikinys - ne R. Skaisgirys
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai antradienį krėtė ne tik partijos „Tvarka ir teisingumas“ centrinę ir Vilniaus skyriaus būstines, bet ir Seimo nario Rimo Antano Ručio kabinetą.

D. Ulbinaitės byloje – saugumiečio liudijimai (14)

2014 spalio mėn. 22 d. 10:06
Vidmantas Kaladinskas
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį uždarame posėdyje tęsia valstybės paslapties atskleidimu ir piktnaudžiavimu tarnybinėmis pareigomis kaltinamos buvusios prezidentės atstovės spaudai Daivos Ulbinaitės baudžiamąją bylą.