Diplomatai bando taisyti seną savo klaidą

Lietuvos diplomatijos vienas vadovų paprašė Vokietiją patobulinti įstatymą, reglamentuojantį kompensacijų išmokėjimą nukentėjusiems nuo nacių okupacijos asmenims.
Kaip pranešė Lietuvos URM spaudos tarnyba, antradienį UR viceministras Vygaudas Ušackas susitiko su Vokietijos ambasadoriumi Vilniuje Detlofu von Bergu (fon Bergu).

Susitikime aptartas klausimas dėl kompensacijų asmenims, Antrojo pasaulinio karo metais dirbusiems priverstinius darbus Vokietijoje.

Vokietijos Vyriausybė pateikė Bundestagui svarstyti įstatymo projektą dėl fondo "Atminimas, atsakomybė ir ateitis" įkūrimo. Šio projekto aiškinamajame rašte sakoma, kad Rusijos ir Baltarusijos "Supratimo ir susitaikymo" fondai turėtų Baltijos valstybėse įkurti "ypatingas administravimo ir skundų priėmimo vietas".

V. Ušackas teigiamai įvertino numatomas išmokėti kompensacijas Lietuvos piliečiams, tačiau pabrėžė, kad visi atsiskaitymai su Lietuvos piliečiais turėtų būti vykdomi tiesiogiai, o ne per trečiose valstybėse įsteigtus fondus ar kitas įstaigas.

Lietuvos viceministras per Vokietijos ambasadorių perdavė prašymą Vokietijos vyriausybei, kad būtų inicijuoti pakeitimai minėtame fondo įstatymo projekte. Anot V. Ušacko, teikiamos kompensacijos turėtų būti paskirstomos per Lietuvos institucijas.

Daugiau kaip prieš savaitę tarptautinės istorinio teisingumo komisijos pirmininkas, parlamentaras Emanuelis Zingeris pareikalavo denonsuoti notas, kuriomis 1996 metų liepą apsikeitė Vokietijos ir Lietuvos pareigūnai. Notose, kuriose užfiksuotas 2 mln. Vokietijos markių labdaros senelių namams Veisėjuose perdavimas, tuo pačiu buvo patvirtinta, kad Lietuva ateityje nekels Vokietijai reikalavimų atlyginti žalą, padarytą per nacių okupaciją Antrojo pasaulinio karo metais.

Vokietijos ambasada anksčiau atsisakė komentuoti šį klausimą.

E. Zingerio teigimu, vien kompensacijos už Lietuvos piliečių patirtą žalą dydis galėtų siekti nuo kelių šimtų milijonų iki kelių milijardų JAV dolerių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

S. Skvernelis planuoja susitikimą su G. Landsbergiu (11)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) rinkimų sąrašą vedęs Saulius Skvernelis planuoja susitikimą su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu.

Bėga iš Lietuvos: iš Ruklos centro paspruko dvi pabėgėlių šeimos (117)

Pabėgėlių priėmimo centrą Rukloje paliko dvi šeimos, kurios bandė išvykti iš Lietuvos.

Konservatorių gretose jau kyla maištas? (521)

„Per rinkimų kampaniją nuolatos kartoję, kad sudarysime valdančiąją koaliciją su „valstiečiais“, o dabar nelabai gražiomis priemonėmis stumdami šį sprendimą nuo savęs, atrodome ne itin solidžiai. Galiausiai į koaliciją nueisime, tik apsipešioję“, – LRT.lt kalbėjo vienas įtakingas konservatorius, nenorėjęs skelbti savo pavardės.

Nešvarūs Panevėžio ligoninės skalbiniai (3)

Keturiasdešimt trys ligoninės nuo 2011 m. iki dabar už skalbimo paslaugas tiekėjams sumokėjo 17,8 mln. eurų, tačiau daugiausiai skalbė anaiptol ne didžiausiosios, rodo Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) atlikta specializuoto skalbimo paslaugų tiekimo ligoninėse analizė.

L. Linkevičius: ES nebesugeba priimti svarbių sprendimų (23)

Reikėtų galvoti ir apie sprendimų ES priėmimo tvarkos keitimą, ir apie esminių, giluminių ES problemų sprendimą, kurios kliudo vieningai pozicijai. Taip LRT.lt sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius po to, kai ES nepavyko pasiekti vieningos pozicijos dėl laisvosios prekybos su Kanada (CETA) susitarimo.