Didžioji Britanija ketina panaikinti bevizį režimą Lietuvos piliečiams

Jei nesumažės Lietuvos piliečių, prašančių politinio prieglobsčio Didžiojoje Britanijoje, Lietuvai gali būti panaikintas bevizis režimas.
Antradienį Vidaus reikalų ministerijoje (VRM), vadovaujant viceministrui Juozui Galginaičiui, vyko koordinacinis pasitarimas dėl Lietuvos piliečių, prašančių politinio prieglobsčio Didžiojoje Britanijoje.

Pasitarime dalyvavo Policijos, Migracijos, Pasienio policijos departamentų, Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento atsakingi pareigūnai.

Vasarą Didžiojoje Britanijoje per mėnesį politinio prieglobsčio pasiprašydavo vidutiniškai apie 30 Lietuvos gyventojų, tačiau gruodį tokių prašytojų jau buvo daugiau nei 100.

Kaip pranešė VRM, jei šis skaičius artimiausiu metu nesumažės, Lietuvos pareigūnai mano, kad gali būti panaikintas dabar galiojantis bevizis režimas.

Pasitarime buvo aptariamos politinio prieglobsčio prašančiųjų padaugėjimo priežastys, susipažinta su Didžiosios Britanijos atitinkamų institucijų pozicija bei nuo 2000 metų sausio 1 dienos kur kas griežtesne baudžiamąja atsakomybe ir bausmėmis, numatytomis naujuose Didžiosios Britanijos teisės aktuose.

Pasitarime numatytos priemonės, kuriomis tikimasi sumažinti prašančiųjų politinio prieglobsčio iš Lietuvos skaičių, ketinama intensyviau bendradarbiauti su britų pareigūnais.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Lietuva laiko dešimtąjį Konstitucijos egzaminą 12 val. laikyk egzaminą DELFI (2)

Šiandien visi savo konstitucines žinias pasitikrinti norintys Lietuvos piliečiai jau dešimtą kartą laikys Teisingumo ministerijos organizuojamą Konstitucijos egzaminą.

Orai: už šiltas dienas ruduo atsiims su kaupu

Nuo antradienio danguje vis dažniau sukinėsis debesys. O nemaloniausia dalis laukia antroje savaitės pusėje: tuo metu ne tik lietus taškysis, bet ir smarkus vėjas vers iš kojų.

R. Bogdanas apie padėtį Sirijoje: diplomatijos galimybės šiame konflikte yra išsemtos (129)

Nuo praėjusio ketvirtadienio per bombardavimus Sirijos Alepo mieste jau žuvo daugiau kaip 120 civilių gyventojų, miestas beveik nušluotas. Rusija kaltinama iš oro sušaudžiusi humanitarines vilkstines ir sunaikinusi labdaros sandėlius.

Lemtinga D. Trumpo ir H. Clinton dvikova: laimėtojas gali paaiškėti jau šiąnakt (247)

Ką pasirinktumėte: populiariausios šalyje sporto šakos varžybas ar politikų diskusiją? JAV gyventojai turi aiškų atsakymą: didžioji dalis stebės pirmuosius iš trejų suplanuotų debatų tarp Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton, o ne tuo pat metu vyksiantį amerikietiškojo futbolo mačą.

Iš Lietuvos išvyko jau antra pabėgėlių šeima (636)

Iš Lietuvos išvyko dar viena pabėgėlių šeima. Tai sirai: du suaugę ir trys vaikai, pranešė LNK Žinios.