D.Grybauskaitė prašo KT išaiškinti pilietybės teikimo plėtros galimybes

 (138)
Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaitė
© DELFI (T.Vinicko nuotr.)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, naudodamasi Konstitucijos ir įstatymų suteikta teise, kreipiasi į Konstitucinį Teismą išaiškinimo dėl pilietybės teikimo plėtros galimybių.

Šalies vadovės teigimu, šiuo metu pilietybės teikimo tvarka yra griežta, o visuomenėje vykstančios permainos keičia žmonių lūkesčius. Todėl būtinas aiškus atsakymas, ar norint išplėsti Lietuvos Respublikos pilietybės teikimo galimybes pakanka Pilietybės įstatymo pataisų, ar tam būtina keisti Konstituciją.

Prezidentė prašo išaiškinti 2003 m. gruodžio 30 d. ir 2006 m. lapkričio 13 d. Konstitucinio Teismo nutarimų nuostatas ir atsakyti, ar galima tik įstatymu, nekeičiant Konstitucijos, nustatyti, kad asmenys, po nepriklausomybės atkūrimo 1990 m. kovo 11 d. išvykę gyventi į kitas valstybes ir įgiję tų valstybių pilietybę, gali turėti dvigubą pilietybę.

Konstitucinio Teismo taip pat prašoma atsakyti, ar galima tik įstatymu plėsti atvejus ir sąlygas, kada užsieniečiams gali būti išimties tvarka suteikta Lietuvos Respublikos pilietybė.

Šiuo metu pagal Konstituciją ir Konstitucinio Teismo doktriną dvigubos pilietybės atvejai gali būti tik ypač retos išimtys, o ne paplitęs reiškinys. O išimties tvarka pilietybę kitų šalių piliečiams galima suteikti tik už ypatingus, o ne spėjamus ar būsimus nuopelnus valstybei ir jeigu jie yra integravęsi į Lietuvos visuomenę.

KT šią savaitę įvertins prezidentės prašymą

Konstitucinis Teismas šią savaitę apsispręs, ar prezidentės prašymu pateikti aiškinimą dėl Lietuvos pilietybės teikimo galimybių.

Konstitucinio Teismo atstovė Vaiva Minkevičienė BNS pirmadienį sakė, kad išankstinis tyrimas ir reikalingi parengiamieji veiksmai dėl šio prašymo bus atlikti iki penktadienio, sausio 18 dienos.

Prezidentė D. Grybauskaitė Konstitucinio Teismo prašo atsakyti, ar galima tik įstatymu, nekeičiant Konstitucijos, nustatyti, kad asmenys, po Nepriklausomybės atkūrimo 1990 metų kovo 11 dieną išvykę gyventi į kitas valstybes ir įgiję tų valstybių pilietybę, gali turėti dvigubą pilietybę.

Konstitucinio Teismo taip pat prašoma atsakyti, ar galima tik įstatymu plėsti atvejus ir sąlygas, kada užsieniečiams gali būti išimties tvarka suteikta Lietuvos pilietybė.

ELTA
 
138
Registruoti (0) Anonimiški (138)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

NATO naikintuvai vėl lydėjo Rusijos orlaivį

2015 vasario mėn. 27 d. 18:46
Antano Gedrimo nuotr.
NATO oro policijos misiją vykdantys Italijos naikintuvai „Typhoon“ antrą kartą šią savaitę penktadienį kilo palydėti virš Baltijos jūros skridusio Rusijos žvalgybinio orlaivio „Il-20“.

Kitą savaitgalį – Kaziuko mugė

2015 vasario mėn. 27 d. 17:26
Vilniuje kovo 6-8 d. vyks Kaziuko mugė, kurios pagrindinis atributas - spalvinga verba. Tai - 411-oji mugė, - būtent prieš tiek metų prasidėjo šios mugės istorija Vilniuje. Į mugę žmonės šiemet suplauks ne su senąja valiuta - litais, o su naująja - eurais.

Ar ir jums paskambino premjeras? (59)

2015 vasario mėn. 27 d. 17:18
Penktadienį – paskutinę legalios rinkimų agitacijos dieną – daugybė gyventojų (tikėtina, keliasdešimt tūkstančių) sulaukė premjero skambučio.

Lietuvai – Rusijos nota (704)

2015 vasario mėn. 27 d. 17:07
Rusijos ambasada Vilniuje penktadienį, prieš pat darbo pabaigą, išplatino žinią, jog Maskva Vilniui siunčia protesto notą.

„120s“ žinios: balsų pirkimas ir brangstantis alkoholis bei cigaretės

2015 vasario mėn. 27 d. 16:44
DELFI TV trumposiose žiniose žiūrėkite: Balsų pirkimas: įkliuvo pirmas kandidatas, Ukrainos karo belaisviai ieško žuvusiųjų kūnų Donecko oro uoste, brangsta alkoholis ir cigaretės, orų prognozė savaitgaliui ir dienos kadras.