Devynios partijos laiku nepateikė finansinių ataskaitų

Kaip BNS sakė VRK vyr. finansininkė Irma Stirblienė, į savivaldybių rinkimus įregistruotos partijos finansines ataskaitas VRK turėjo pateikti iki kovo 9 dienos 17 valandos.

Anot I. Stirblienės, laiku VRK finansines ataskaitas pateikė 19 iš rinkimuose dalyvaujančių 28 partijų.

VRK pirmininko Zenono Vaigausko teigimu, Politinių kampanijų finansavimo kontrolės įstatyme nenumatyta jokių sankcijų, jei deklaracijos nepateikiamos laiku.

"Rinkėjai patys nubaus partijas", sakė Z. Vaigauskas.

19 partijų rinkimų kampanijai pranešė iš viso surinkusios 1 mln. 473 tūkst. litų, iš kurių 476 tūkstančiai - privačių asmenų aukos, 531 tūkst. litų - įmonių aukos ir 466 tūkst. litų - lėšos, pervestos iš partijų einamųjų sąskaitų.

Rinkimų kampanijai daugiausiai lėšų surinko Tėvynės sąjunga (konservatoriai) - per 286 tūkst. litų, Lietuvos liberalų sąjunga - per 274 tūkst. litų, Lietuvos centro sąjunga - per 260 tūkst. litų, Naujoji sąjunga (socialliberalai) - per 173 tūkst. litų.

Mažiausiai rinkimų kampanijai lėšų surinko Lietuvos nacionaldemokratų partija - 2 520 litų, Lietuvos lenkų rinkimų akcija - 5 200 litų bei Lietuvių tautininkų sąjunga - 7 tūkst. litų.

Lietuvos liaudies partija ir Lietuvos nacionalinės partijos ir "Jaunosios Lietuvos" sąjunga neturi atidarytų sąskaitų ir rinkimų kampanijai nesurinko lėšų.

VRK finansinių ataskaitų apie rinkimų kampanijai skirtas lėšas nepateikė Lietuvos laisvės sąjunga, Lietuvos ūkio partija, Lietuvos laisvės lyga, Tautos pažangos partija, Lietuvos socialistų partija, Respublikonų partija, Krikščionių demokratų sąjunga, Lietuvos demokratų partija, Lietuvos teisingumo partija.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: prasidės rudeninis lietaus ir vėjo šėlsmas (2)

Savaitei įpusėjus daug kur nušniokš lietus. Paskutinėmis darbo dienomis vyraus šiltesnis oras, tačiau bus vėjuota. Danguje numatoma tikra sumaištis: saulę keis debesys ir atvirškčiai, o protarpiais dar ir lietus pasipils.

Seimo rinkimuose jau balsuoja užsienyje gyvenantys lietuviai (67)

Nuo antradienio Lietuvos ambasadose užsienyje jau galima balsuoti Seimo rinkimuose. Savo valią tautiečiai gali išreikšti ambasadose, konsulatuose arba internetu. Jei balsuos 35 000 užsienyje gyvenančių lietuvių, jie galės turėti savo rinkimų apygardą ir rinkti savo kandidatą į Seimą.

Kauno meras – „išrinktųjų“ koziris rinkimų kampanijoje (180)

Kaip ir visuose žaidimuose, kozirius turi ne visi. Panašiai ir su Seimo rinkimais Kaune. Kai kurie kandidatai iš reklaminių plakatų žvelgia vieniši ar su su partijos kolegomis.

Kariuomenė: sutartys su „Nota Bene“ buvo pildomos (15)

Kariuomenė patvirtina, kad atsarginės lauko virtuvės įrangos pirkimo sutartys buvo papildytos jau po to, kai „Nota Bene“ pristatė prekes, tačiau tikina, kad nebuvo keičiamos ar išbraukiamos jokios nuostatos, susijusios su prekių techninėmis specifikacijomis.

Siūloma leisti kartu gauti dvi pensijas (102)

Siūloma senatvės pensijas mokėti kartu su netekto darbingumo (invalidumo) ir kitomis pensijomis.