Policijos departamento atstovai skeptiškai vertina Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato (VPK) vadovybės pareiškimus apie beviltišką padėtį, dėl finansavimo stygiaus šeštus metus nesulaukiant naujojo VPK pastato. Anot departamento, daroma viskas, kad sostinės policija naująjį pastatą turėtų dar šiais metais, o apskritai Vilniaus policija, palyginti su kitais šalies komisariatais, gauna tiek investicijų, kad būtų nuodėmė skųstis jų trūkumu.
Policija, policininkai su apsiaustais
© ELTA
Vilniaus miesto VPK iš dabartinio pastato Mindaugo gatvėje, kurio dalis yra grąžintina Bažnyčios nuosavybė, turi įsikurti buvusioje Grąžtų gamykloje Birželio 23-iosios gatvėje.

Neveikiančios įmonės administracinis pastatas rekonstruojamas ir pritaikomas policijos reikmėms tęsiant 1997-1999 metais Vyriausybės ir Vidaus reikalų ministerijos patvirtintus susitarimus, kai buvusios Grąžtų gamyklos administracinis pastatas sostinės policijai buvo nupirktas už 8,7 mln. litų. Tada jo rekonstrukcijai ketinta skirti apie 6 mln. litų, o įkurtuves naujosiose patalpose tuometinis vidaus reikalų ministras Česlovas Blažys planavo dar 2000 metų pabaigoje.

Tačiau pradėjus darbus paaiškėjo, kad pinigų reikia keleriopai daugiau. Statinio rekonstrukcijos kaina - apie 13 mln. litų. Pastato vidaus apdailai ir aplinkai sutvarkyti dar reikia 7 mln. litų.

Trečiadienį apsilankę rekonstruojamose patalpose, Vilniaus miesto VPK vadovai viešai išreiškė nerimą dėl vangaus finansavimo, kuriam nesikeičiant naujasis sostinės policijos pastatas esą bus baigtas tik po trejų metų.

Pasak Vilniaus miesto VPK viršininko Eriko Kaliačiaus, pareigūnų darbo sąlygos dabartinėse patalpose Mindaugo gatvėje "tragiškos ir baisios".

"Tokiomis aplinkybėmis dirbančius darbuotojus apima apatija bei beviltiškumas, o tai nekelia optimizmo", - tvirtinama VPK spaudos poskyrio pranešime.

Šalies policijos įstaigoms reikalingų pastatų užsakovo funkcijas vykdo Lietuvos policijos aptarnavimo ir paslaugų centras prie Policijos departamento. Šio centro viršininkas Laimutis Džervus atmeta priekaištus, kad Vilniaus VPK rekonstrukcija netinkamai finansuojama dėl departamento kaltės.

"Viskas yra daroma, kad jie tą pastatą kuo greičiau turėtų. Ir mums statybos, kurios užsitęsia po 5-6 metus, yra labai skausmingos. Bet tai ne mūsų, o visos valstybės problema, kad ji negali skirti pakankamai lėšų policijos reikmėms",- sakė L. Džervus.

Jo žodžiais, skirstant biudžetą lėšos policijos reikmėms buvo išdalytos pagal atskirus projektus, ir "nėra taip, kad Policijos departamentas specialiai Vilniui neskyrė pinigų".

Kaip teigia L. Džervus, Policijos Aptarnavimo ir paslaugų centras yra surašęs raštus Finansų bei Vidaus reikalų ministerijoms, į šių metų 2-ojo pusmečio finansavimo programas prašydamas įtraukti ir 7 mln. litų, kurių trūksta darbams būsimajame VPK pastate visiškai užbaigti.

"Jeigu bus skirtos šios lėšos, tikrai bus pabaigta, kadangi ten liko nedaug - tiktai vidaus apdaila ir aplinkos sutvarkymas", - teigė L. Džervus.

Atsiliepdamas į Vilnius miesto policijos vadovų pesimizmą dėl naujojo pastato, L. Džervus kartu pabrėžė, kad Policijos departamentui privalu rūpintis visos šalies įstaigomis.

"Yra tokių komisariatų, kurie iš viso neturi patalpų. Pavyzdžiui, Ukmergės komisariatas šiemet turi išsikelti iš Bažnyčiai priklausančių patalpų, o Raseinių komisariato naudojamos patalpos pastato savininko valia atiduodamos būsimiems savivaldos namams", - teigė L. Džervus.

Vilniaus miestas, palyginti su visa šalimi, gauna tiek investicijų, kad tikrai būtų nuodėmė jiems skųstis, teigia L. Džervus.

Pareigūnas taip pat sako manąs, kad Vilniaus policijos vadovas galėtų atkakliau siekti, o sostinės meras Artūras Zuokas - realiau įgyvendinti paramą policijai. "Jeigu Vilniaus miesto savivaldybė praėjusiais metais turėjo 130 mln. litų daugiau pelno negu planuota, tai kodėl E. Kaliačius nesugebėjo iš tos sumos gauti bent 5 mln. litų, kad būtų užbaigtas pastatas", - svarstė L. Džervus.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Individualių statybininkų įkainiai priartėjo prie įmonių tarifų (91)

Būsto rinkos aktyvumas didina statybininkų darbo įkainius. Nors individualiai dirbantys meistrai...

Plikai nusikirpusi K. Dūdaitė: aš noriu tokių pačių užduočių kaip vaikinai (340)

„Gyvename neramiais lakais. Manau, kad kariuomenei reikia žmonių, kurie turėtų smegenų ir noro...

Metė gerai apmokamą darbą Škotijoje ir grįžo į Lietuvą: nežinau, kur žmonės mato tiek negatyvo (103)

Agnė Butautaitė iš emigracijos grįžo pernai ir iškart ėmėsi veikti – Panevėžio centre,...

Atsarginį variantą jau paruošęs D. Adomaitis pyko: taip ir įvyksta kvailos traumos (12)

Sausakimšoje „Šiaulių“ arenoje Lietuvos rinktinė be didesnio vargo 84:62 susitvarkė su...

Be susižeidusio L. Lekavičiaus likusi Lietuvos rinktinė pranoko Islandiją (205)

Europos čempionatui besirengianti Lietuvos krepšinio rinktinė kontrolinėse rungtynėse Šiauliuose...

Jaunasis filosofas įvardijo, ko trūksta šiuolaikinei kartai (2)

Klasikinių mokslų magistro studijas Kembridže ( Jungtinė Karalystė ) su pagyrimu baigęs ir šiuo...

Nustebsite pamatę: dizaineris sukūrė išskirtinius vandens mylėtojų kostiumus (1)

Žmonėms, kuriems vanduo, jūros bangos ir smėlis yra visas gyvenimas, mados dizaineris Thomas...

Įspūdingomis asmenukėmis išgarsėjęs vaikinas visose savo nuotraukose slepia žinutę vienam žmogui (2)

Natūralu, kad tėvai paprastai nerimauja, kai jų vaikams tenka vykti į užsienį. Tad norėdamas...

Šį bruožą turintys žmonės labiau linkę į neištikimybę (36)

Visi, kurie būna neištikimi savo antrajai pusei, turi vieną bendrą bruožą. Tokią išvada...

Baltijos kelio metinių proga į Vilnių dviračiais atmynė svečiai iš Švedijos (1)

Dešimt tarptautinės telekomunikacijų bendrovės vadovų trečiadienį baigia tris dienas trukusį...