Demokratai pretenduoja į smulkių dešiniųjų telkėjų vaidmenį

Nedidelė Lietuvos demokratų partija (LDP) neatsisakytų prieš Seimo rinkimus atlikti išsibarsčiusio dešiniojo flango telkėjos vaidmenį, teigia LDP pirmininkas Seimo narys Saulius Pečeliūnas.
Antradienį įvykusiame LDP prezidiumo posėdyje aptarta partijos strategija artėjančiuose Seimo rinkimuose, galimi koalicijos partneriai, suformuotas rinkimų štabas bei rinkimų programos rengimo grupė.

Rinkimų štabo vadovu paskirtas LDP pirmininko pavaduotojas, Kovo 11 akto signataras Virgilijus Kačinskas.

Kaip BNS trečiadienį sakė S. Pečeliūnas, demokratai ir toliau palankiai vertina Lietuvos liberalų sąjungos iniciatyvą prieš Seimo rinkimus telktis dešiniosioms jėgoms. LDP mato LLS kaip galimą koalicijos partnerę.

"Jeigu Liberalų sąjunga teigiamai atsakytų į mūsų pasiūlymus, mes imtumėmės iniciatyvos sutelkti kitas dešiniąsias partijas", sakė S. Pečeliūnas.

Anot jo, LDP "neatmeta galimybės" dalyvauti koalicijoje su konservatoriais, Tėvynės liaudies partija (TLP), Moderniųjų krikščionių demokratų sąjunga (MKDS) ir partija "Socialdemokratija 2000", kurią S. Pečeliūnas sakė priskiriąs prie vidurio dešiniųjų dėl pozicijų NATO ir ES integracijos klausimais sutapimo.

Kaip žinoma, S. Pečeliūnas neseniai kartu su TLP lyderiais Laima Andrikiene ir Vidmantu Žiemeliu sudarė frakciją Seime. Per savivaldybių rinkimus viename LDP sąrašų balotiravosi keli nenorėję kartu su Lietuvos krikčionių demokratų partija dalyvauti "modernistai".

Anot S. Pečeliūno, LDP turi 2050 narių ir maždaug 20 skyrių Lietuvoje. Vienintelis jos atstovas Seime - pats S. Pečeliūnas. Per savivaldybių tarybų rinkimus LDP gavo 9 mandatus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Karbauskis: apgailestauju, kad Lietuvos gyventojams tenka to klausytis (16)

Plati vyriausybė, kurią sudarytų „valstiečiai“, socialdemokratai ir konservatoriai, būtų geriausias spendimas Lietuvai, LRT RADIJO laidoje tvirtino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

A. Bilotaitė už straipsnį atleidžia iš darbo politologą V. Sinicą (111)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Seimo narė Agnė Bilotaitė atleidžia iš padėjėjo pareigų politologą Vytautą Sinicą. Politikė teigia, kad keliai išsiskiria dėl to, kad V. Sinica viešai reiškia su ja nesuderintą nuomonę apie partiją, bet daugelis žmonių tokią nuomonę tapatina su jos pačios pozicija.

Perskaičiavus balsus, nugalėtoju liko A. Matulas (14)

Pasvalio-Pakruojo rinkimų apygardos komisija perskaičiavo pakartotinio Seimo rinkimų balsavimo rezultatus, rinkimų nugalėtojas nepasikeitė – konservatorius Antanas Matulas dar padidino atotrūkį nuo savo varžovo.

G. Landsbergio ir R. Šimašiaus konfliktas: nenori būti jaunesniuoju broliu ir aptarnauti konservatorius (212)

Liberalų sąjūdžiui gerokai naudingiau likti opozicijoje ir konfliktuoti su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

V. Andriukaitis partiečiams parašė skambų laišką (293)

Lietuvos deleguotas Europos Komisijos narys, socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis palaukė rinkimų pabaigos, kad pasakytų viską, ką galvoja, apie savo kolegas, partijos rinkimų strategiją, partijos lyderį Algirdą Butkevičių bei galimą koaliciją su Valstiečių žaliųjų sąjunga.