Demaskuota banko kortelių klastotojų gauja

 (1)
Įtariamuosius - 38 metų Eugenijų Narbutavičių, 30-metį Zigfridą Neniškį ir 28 metų Joną Dambrauską - pareigūnai sulaikė trečiadienį.

Ketvirtadienį Vilniaus 2-sios apylinkės teismas leido juos suimti iki balandžio 7 dienos, pranešė Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato (VPK) spaudos tarnyba.

Dienraščio "Respublika" duomenimis, sulaikytieji yra nusikalstamos "dambrauskinių" gaujos lyderiai.

Tardymo valdyboje prie Vilniaus VPK nuo 1999 metų birželio 29 dienos atliekamas parengtinis tardymas dėl kreditinių mokėjimo kortelių gaminimo, klastojimo, realizavimo bei pardavinėjimo.

Pasak bylą tiriančio vyresniojo tardytojo A. Žilinsko, nustatyta, kad trys trečiadienį sulaikyti asmenys nuo 1998 metų pabaigos iki sulaikymo gamino kreditines mokėjimo korteles.

Policija ieško dar kelių įtariamųjų šiais nusikaltimais.

Pasak policijos, sulaikytieji turėjo pažįstamų Lietuvos bankuose bei kitose įstaigose. Pelną dalijosi asmenys, įtraukti į šį verslą. Tai - didelių įstaigų vadovai, kurie dabar sulaikinėjami. Verslas buvo gerai organizuotas.

Per kratas sulaikytųjų butuose, E. Narbutavičiaus statomame name, UAB "Prie Neries" kontoroje, kurios vadybininkas yra E. Narbutavičius, o akcininkai - Z. Neniškis ir J. Dambrausko žmona, rasta padirbtų JAV dolerių, dokumentų - įvairių techninių pasų, asmens pasų - ne tik Lietuvos piliečių, bet ir užsienio.

Taip pat rasti trys kompiuteriai - įtariama, jog jie įsigyti pagal padirbtas kreditines mokėjimo korteles.

Pareigūnų duomenimis, gerai organizuota grupuotė veikė ne tik Vilniuje, bet ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose bei už Lietuvos ribų.

Gauja aktyviai bendradarbiavo su Latvijos kreditinių mokėjimo kortelių klastotojais.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Konservatorius A. Navickas seka A. Pitrėnienės pėdomis: klaidos bado akis (119)

Feisbuke išplitęs švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės lankstinukas su klaida žodyje „ačiū“, panašu, ne vienintelis neraštingumo pavyzdys šios rinkimų kampanijos metu. DELFI pasiekė laiškas su konservatoriaus, ilgamečio redaktoriaus Andriaus Navicko reklamine skrajute.

Policija sako pasiekusi rimtų poslinkių tyrime dėl kibernetinių atakų prieš institucijų tinklalapius (1)

Policija teigia pasiekusi rimtų poslinkių ikiteisminiame tyrime dėl plataus masto kibernetinių atakų, šį pavasarį įvykdytų prieš Lietuvos valstybės institucijų tinklalapius.

Prabilo dar vienas brolis iš Komskių šeimos: pateikė tragiškos medžioklės detalių (793)

Antradienį pasieniečių šuns Ramzio nušovimu pasibaigusiai medžioklei vadovavo medžiotojų klubo „Rambynas“ vadas Zenonas Komskis – vienas iš brolių Komskių ketverto. Jis DELFI tvirtino, kad šuo nušautas ne iš piktybiškų paskatų.

Nyderlanduose gyvenantys lietuviai sumišę: gavo tik vieną biuletenį (50)

DELFI gavo skaitytojos laišką, kuriame moteris piktinasi balsavimo užsienyje nesklandumais. Nusprendusi balsuoti paštu ir gavusi reikalingus dokumentus ji apstulbo: voke biuletenio balsavimui vienmandatėje rinkimų apygardoje – nebuvo. Lietuvos ambasada Nyderlanduose jai paaiškino, kad šis biuletenis vėluoja, tačiau rinkėja piktinasi: kaip taip gali būti, ar tai konspiracija? „Gerai, kad aš pastabi ir pasigedau to biuletenio, bet juk dauguma net nepastebės“, – svarsto ji.

„Istorijos detektyvai“. Ko dabartiniai diplomatai gali pasimokyti iš 1918 metų Lietuvos? (1)

Sąjunga su Saksonija, bendra valstybė su Kuršu, Britanijos protektoratas, bendra Lenkijos ir Lietuvos valstybė ar atkurta Didžioji kunigaikštystė kartu su Baltarusija, - visi šie Lietuvos ateities variantai buvo svarstomi 1918-1920 metais.