Demagogija - abiejose sienos pusėse

 (1)
Lenkijoje leidžiamas savaitraštis "Czas" rašo, kad Lietuvai ir Lenkijai neišvengiamai teks palaikyti gerus santykius, ir kritikuoja kai kuriuos Lenkijos politikus bei valdžios sprendimus, kurstančius tarpusavio nesantaiką.
Anot laikraščio, "tik pamišėlis galėtų norėti pagadinti Lietuvos santykius su Lenkija, nes tuomet reikėtų atsisveikinti su NATO ir ES, ir Lietuvai, nori ji to ar ne, lemta būti greta Lenkijos".

Straipsnyje "Lietuviškos šizofrenijos istorija" Realiosios politikos sąjungos leidinys, kalbėdamas apie dvišales tarpusavio problemas, teigia, kad "demagogija pastebima abiejose sienos pusėse".

"Kai girdime, kad Lietuvos vyriausybė siekia sulietuvinti lenkų mažumą, tai į tokį žmogų reikia žiūrėti kaip į pamišėlį, nes kaip ir kokiu būdu šis sulietuvinimas interneto ir palydovinių televizijų amžiuje turėtų vykti?", stebisi "Czas".

Savaitraštis kaltina politikus bei diplomatiją, kad "per pastaruosius trejus metus nesugebėjo nė vienos problemos išspręsti ramiai".

"Czas" kaip pavyzdį pateikia vietos lietuvius labai papiktinusį pasieniečių įkurdinimą Punske, kur kompaktiškai gyvena lietuvių tautinė mažuma. Pasak laikraščio, "Lenkija šį klausimą išsprendė stebėtinai nesimpatiškai", ir jis tebėra aktualus ir dabar.

Dar viena "avantiūra" savaitraštis vadina tai, kad kai kurie lenkų parlamentarai ėmėsi ginti nuteistus vadinamosios "lenkų autonomijos" Vilniaus krašte kūrėjus.

Anot laikraščio, senatoriai "nutarė imtis užsienio politikos - nuvažiavo į Vilnių stebėti, kaip teisiami trys lenkų kilmės komunistai, o po to paskelbė, jog "mūsiškius muša".

Savaitraštis atkreipia dėmesį į tai, jog dažnai įvairūs nemalonūs abiem šalims dalykai vyksta už politikų nugarų, o eilinis pilietis net nepastebi tų problemų.

Pasak laikraščio, "nacionalistų pakankamai yra tiek vienoje, tiek kitoje šalyje", o "vienintelė viltis pagerinti tarpusavio santykius glūdi sveikame eilinių žmonių mąstyme ir jų normaliuose kontaktuose, kurie sugebėtų sėkmingai pasipriešinti bet kokiems idiotiškiems įtarinėjimams, kurie po šiai dienai egzistuoja".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Su vienu konservatorių reikalavimu „valstiečiai“ sutiko (133)

Valstiečių ir žaliųjų sąrašo lyderis Saulius Skvernelis penktadienį susitiko su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu. Politikas teigia, kad konkretus siūlymas nebuvo išsakytas, bet durys deryboms lieka atviros.

Teisėjų taryba pritarė teisėjo V. Paškevičiaus atleidimui (6)

Teisėjų taryba penktadienį vienbalsiai nusprendė patarti prezidentei atleisti iš pareigų galbūt neblaivų vairavusį teisėją Valerijų Paškevičių. Teisininkas iš pareigų atleidžiamas kaip pažeminęs teisėjo vardą.

Vilniaus apygardos teismas skelbs nuosprendį Medininkų žudynių byloje (2)

Vilniaus apygardos teismas penktadienį skelbs nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl Medininkų pasienio kontrolės poste 1991 metais įvykdytų Lietuvos pareigūnų žudynių.

Briuselyje pristatytas Lietuvos ir Lenkijos žydų bendruomenės paveldas

Pasaulietiniame žydų bendruomenės centre Briuselyje spalio 26-ąją dieną pristatytas Lietuvos ir Lenkijos žydų bendruomenės paveldas. Renginį „Jewish Heritage: Creating a Living Legacy in Post-Holocaust Europe“ organizavo Lietuvos ir Lenkijos ambasados, Lenkijos institutas, Šeduvos žydų memorialinis fondas bei Pasaulietinis žydų bendruomenės centras.

Balsų pirkimo skandalo dalyvis sako, jog tai buvo provokacija (16)

Balsų pirkimo Šilutėje skandalo dalyvis, Tauragės areštinėje 15 parų praleidęs Šilutės gyventojas 49 metų Šarūnas Gaižauskas sako, jog tai buvusi provokacija, o tapti policijos tyrimo objektais jie nesitikėjo.