Dėl V.Dudėno ir J.Paleckio ginčo - pasiaiškinimai Seime

 (10)
Lietuvos parlamentarai ėmėsi gilintis į ministro ir ambasadoriaus nuomonių išsiskyrimą, ir tai, stebėtojų vertinimu, byloja apie jau prasidėjusias artėjančių Seimo rinkimų politines batalijas. Praėjusią savaitę Londone viešint Lietuvos finansų ministrui Vytautui Dudėnui, Didžiosios Britanijos pareigūnų akivaizdoje įvyko jo ginčas su Lietuvos ambasadoriumi Justu Vincu Paleckiu.
Kaip BNS teigė šaltiniai Seime, ministro ir ambasadoriaus nuomonės Londone išsiskyrė, vertinant užsienio politikos prioritetus.

Anot šaltinių, ambasadorius J. V. Paleckis sumenkino NATO integracijos svarbą palyginti su Europos Sąjungos integracijos reikalais. Ministras V. Dudėnas buvo nepatenkintas tokiu vertinimu.

Tačiau pasak paties ambasadoriaus J. V. Paleckio, jokio britų dėmesį patraukusio nesusipratimo ministro vizito į Londoną metu nebuvo.

"Kai kurie interpretacijos niuansai draugiško pokalbio priešpiečių metu per tokius vizitus nėra neįprasti", BNS sakė ambasadorius.

Kaip žinoma, integracija į NATO ir ES bei geros kaimynystės santykiai yra trys pagrindiniai lygiaverčiai Lietuvos užsienio politikos prioritetai.

BNS žiniomis, pirmadienį Vilniuje šį Londono atvejį, dalyvaujant V. Dudėnui, uždarame posėdyje svarstė parlamentinis Užsienio reikalų komitetas (URK). Jo pirmininkas Audronius Ažubalis BNS korespondentui sakė posėdžio nekomentuosiąs.

Finansų ministras V. Dudėnas bei užsienio reikalų ministras Algirdas Saudargas taip pat pareiškė nekomentuosią.

BNS žiniomis, URK svarstoma galimybė iškviesti ambasadorių į Vilnių ir paprašyti jo paaiškinimo.

Šaltinių nuomone, šiam ministro ir ambasadoriaus nuomonių apsikeitimui gali būti bandoma suteikti politinį atspalvį prieš šį rudenį įvyksiančius Seimo rinkimus.

Kovo 11-sios Akto signataras J. V. Paleckis iki paskyrimo Lietuvos ambasadoriumi Jungtinėje Karalystėje buvo prezidento Algirdo Brazausko patarėjas užsienio politikos klausimams. Anksčiau J. V. Paleckis buvo Socialdemokratų partijos narys. Londone J. V. Paleckis dirba ketvirtus metus.

Neoficialiomis žiniomis, jo vardas tarp socialdemokratų minimas kaip vieno iš galimų kandidatų į užsienio reikalų ministro postą.

V. Dudėnas yra konservatorius. Nuo šio Seimo kadencijos pradžios iki praėjusio rudens jis buvo Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas.

BNS žiniomis, tuometinio URK pirmininko V. Dudėno ir ambasadoriaus J. V. Paleckio nuomonės yra išsiskyrusios ir anksčiau.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai bus niūrūs (1)

Dangus šią savaitę dažniausiai bus labai niūrus. Nuo lietaus atsikvėpti galėsime bene tik vieną dieną – ketvirtadienį. Speigas į mūsų šalį dar neskuba, priešingai, oras kasdien bus vis šiltesnis. Tad jei ne vėjas ir krituliai paskutinės spalio dienos būtų labai neblogos.

Užsienio žiniasklaidoje – sąmyšis: laužo galvą, kas Lietuvoje laimėjo rinkimus (642)

Seimo rinkimus Lietuvoje laimėjusi ir kone 56 mandatus užsitikrinusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) užminė mįslę užsieniečiams.

Socialdemokratai pasiruošę kalbėti dėl koalicijos (108)

Socialdemokratų rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas sako, jog socdemai kalbėsis su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) dėl galimybės formuoti valdančiąją koaliciją.

„Valstiečiai“ konsultacijas su galimais koalicijos partneriais planuoja pradėti antradienį (42)

Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sudarė darbo grupę konsultacijoms su socialdemokratais ir konservatoriais, pokalbius tikimasi pradėti antradienį.

Susipažinkite: mokslininkai, galvijų augintojai ir kiti naujojo Seimo nariai (843)

Suskaičiavus Seimo rinkimų antrojo turo rezultatus paaiškėjo, ką į šalies parlamentą išrinko Lietuvos piliečiai. Po kelių savaičių parlamentarų kėdes užims žmonės, daugelio kurių pavardės yra menkai težinomos, nors į Seimą išrinkti naujokai antrajame ture įveikė ir patyrusius politikos vilkus.