Dėl "Vakaro žinių" publikacijų iškelta byla

 (2)
Po šių publikacijų Seimo nariai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Generalinė prokuratūra pavedė Vilniaus apygardos prokuratūrai ištirti pareiškimą ir nuspręsti, ar kelti bylą.

"Pagal surinktą medžiagą nusprendėme, kad tai iš tiesų šmeižikiškos žinios ir yra pagrindas bylai kelti", BNS korespondentui sakė Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius.

Vilniaus apygardos prokurorai apklausė prostitutes ir, pasak R. Jancevičiaus tapo aišku, kad "taip nėra, kaip buvo rašoma".

Pavadinimą pakeitusį bulvarinį laikraštį "Vakarinis laikraštis Vakaro žinios" nuo penktadienio gyventojai galės nusipirkti visuose spaudos kioskuose.

Antradienį bulvarinis laikraštis "Vakaro žinios" išėjo pakeistu pavadinimu - "Vakarinis laikraštis Vakaro žinios". Tai padaryta po Žurnalistų etikos komisijos pirmadienį priimto sprendimo pripažinti šį leidinį smurtiniu.

Vilniaus apygardos prokuratūros vadovas sakė negalįs paneigti, kad toliau tiriant medžiagą nebus iškelta byla ir pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę smurto ir žiaurumo kultą propaguojančių kūrinių gaminimą arba platinimą.

"Etikos komisija juk padarė išvadą, kad tai smurtinis leidinys", sakė R. Jancevičius.

Trečiadienį ir ketvirtadienį pakeitusio pavadinimo laikraščio nebuvo galima gauti "Lietuvos spaudos" kioskuose.

"Vakaro laikraščio Vakaro žinios" vyriausiasis redaktorius Ričardas Jarmalavičius BNS sakė, kad porą dienų laikraštis dabar pardavinėjamas visose įprastose vietose - parduotuvėse, degalinėse, per platintojus, o nuo penktadienio pasirodys ir visuose spaudos kioskuose.

"Kadangi tai naujas leidinys, nebuvome spėję su "Lietuvos spauda" sudaryti platinimo sutarties", aiškino jis.

R. Jarmalavičius tvirtino, kad pavadinimą pakeitęs leidinys "ir toliau stengsis žmonėms sakyti tiesą", tačiau apie įvairias problemas bus rašoma labiau apgalvojus.

"Parinkdami žodžius, mes juos labiau apmąstysime, bet iš principo darysime tai, ką darėme", sakė jis.

Pagal įstatymą, smurtiniai ir pornografiniai leidiniai gali būti platinami tik specialiose vietose, kurias nurodo savivaldybė. Jiems taip pat netaikomos 18 proc. pridėtinės vertės mokesčio lengvatos leidybai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Iš Lietuvos išvyko jau antra pabėgėlių šeima (217)

Iš Lietuvos išvyko dar viena pabėgėlių šeima. Tai sirai: du suaugę ir trys vaikai, pranešė LNK Žinios.

Izraelio prezidentas R. Rivlinas išreiškė užuojautą dėl L. Donskio mirties (12)

Izraelio prezidentas Reuvenas Rivlinas pareiškė užuojautą mirusio filosofo Leonido Donskio sutuoktinei Jolantai Donskienei.

„Nota Bene“ šiaušiasi prieš Lietuvos kariuomenės reikalavimą (130)

Bendrovė „Nota Bene“ atsisako Lietuvos kariuomenei grąžinti 174 tūkst. eurų, už kuriuos ji pirko atsarginę lauko virtuvės įrangą.Kariuomenės atstovai BNS pirmadienį informavo, kad žada kreiptis į teismą, kur sieks šiuos pinigus susigrąžinti.

Diskusijos „Realybės įvertinimas: 25 metai po Sovietų Sąjungos griūties“ vaizdo įrašas (5)

VšĮ Geopolitinių studijų centras kartu su Lietuvos Sąjūdžiu 2016 rugsėjo mėn. 26 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Gedimino pr. 51, Vilniuje organizavo viešą diskusiją "Realybės įvertinimas: dvidešimt penkeri metai po Sovietų Sąjungos griūties".

NATO naikintuvai 7 kartus lydėjo Rusijos orlaivius (41)

Praėjusią savaitę - rugsėjo 19-25 dienomis - NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai 7 kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.