Siekdama apginti savo rinkimų teises Gedimino Vagnoriaus vadovaujama Krikščionių konservatorių socialinė sąjunga kreipėsi į Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininką Zenoną Vaigauską ir Vilniaus miesto vyriausiąjį policijos komisarą Eriką Kaliačių.
Gediminas Vagnorius
© ELTA
Ši partija, jos pačios teigimu, pasipiktino dėl "kai kurių savivaldybės tarnautojų savivaliavimo ir Sąjungos turto atviro pasisavinimo, taip pat kai kurių Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovų neteisėtų kaltinimų ir agitavimų".

Sostinės vyriausiasis policijos komisaras prašomas atlikti ikiteisminį tyrimą ir nustatyti kaltus asmenis, kurie atvirai pasisavino Sąjungos turtą. Krikščionių konservatorių socialinė sąjunga taip pat prašo įstatymais numatytomis priemonėmis užtikrinti, kad valstybės tarnautojai nekliudytų vykdyti rinkimų agitacijos, o įstatymus pažeidę asmenys būtų traukiami atsakomybėn.

G.Vagnoriaus nuomone, kilnojamos vaizdinės lentelės, stoveliai ar partijų stendai, kuriuose demokratinėse valstybėse skleidžiama plačiajai visuomenei prieinama informacija bei idėjos, yra įprasta rinkimų vaizdinė agitacija, kuri Lietuvoje nėra draudžiama, nes tokią teisę garantuoja Konstitucijos 25 straipsnis. Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 10 straipsnyje nustatyta, anot jo, kad kiekvienas turi teisę laisvai reikšti savo mintis ir įsitikinimus.

"Netikėtai rinkimų kampanijos metu kelioms partijoms padalijus milijonines valstybės subsidijas ir uždraudus rinkiminę agitaciją pigesniuose stacionarios reklamos stenduose, kilnojamos gražios vaizdinės lentelės, ant kurių mūsų Sąjungos skyriai Vakarų valstybių pavyzdžiu tvarkingai talpina nedidelius plakatėlius. Tai liko vienintelė reali galimybė prieinamai žmonėms skleisti ir gauti demokratiniams rinkimams būtiną informaciją bei idėjas", - teigia G. Vagnorius.

Pasak jo, dėl minėtos vaizdinės agitacijos Sąjunga nėra gavusi jokių įstatymais pagrįstų sprendimų iš institucijų, kurios atsakingos už rinkimų kampanijų priežiūrą, taip pat teismo įpareigojimų.

Laiškuose VRK ir policijai nurodoma, kad Vilniaus miesto savivaldybės darbuotojai praėjusį savaitgalį kai kuriose Vilniaus vietose savavališkai susirinko apie 230 Krikščionių konservatorių socialinei sąjungai nuosavybės teise priklausančių kilnojamų vaizdinių lentelių, kurių bendra vertė yra 2 tūkst. 200 litų.

"Taip šiurkščiai pažeidžiant Konstituciją ir kitus įstatymus, atvirai vagiamas Sąjungos turtas, kliudoma skleisti įstatymais neuždraustą informaciją bei vykdyti rinkimų agitaciją", - teigia G. Vagnorius.

Kai kuriems Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovams ir tarnautojams pradėjus viešai diskutuoti, ar rinkimų bei reklamos įstatymų normos reglamentuoja kilnojamą agitacinę medžiagą, G. Vagnoriaus teigimu, išlieka galioti tiesiogiai taikomas Konstitucijos 25 straipsnis ir teismų institucijos, kurioms suteikta teisė vykdyti teisingumą.

Krikščionių konservatorių socialinės sąjungos lyderis Eltai sakė, kad dėl partijai padarytos turtinės žalos neatmeta galimybės kreiptis į teismą ir į tarptautines institucijas dėl trukdymo vykdyti rinkimų agitaciją.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Perspėja: šių specialistų Lietuvoje jau ieškoma masiškai (335)

Nors valdžios atstovai vis kartoja, kad mokytojų skaičius Lietuvoje turi mažėti, situaciją darbo...

Naujoji Mokesčių inspekcijos vadovė žada išieškoti daugiau mokesčių (216)

„Šuniui uodegą geriau iš karto nukirsti, negu kapoti kelis kartus“, – apie būsimas...

Tragiška avarija Trakų rajone: susidūrė trys automobiliai, žuvo žmogus papildyta 7.41 (42)

Ketvirtadienį 06.41 valandą ryte Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112...

Apklausa: gyventojai abejoja dėl koalicijos ateities (54)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos koalicija su socialdemokratais Lietuvos...

Kas apsaugos mūsų darbo vietas? (16)

JAV ir Europos politikos lyderiai nerimauja dėl kokybiškų darbo vietų likimo. Ta proga jiems...

Ateities perspektyvos: protingėjantys automobiliai ir kvailėjantys vairuotojai (16)

Jeigu jūsų automobilis geba kritinėje situacijoje sustoti ir mato aplinką geriau, nei jūs pats,...

J. Arlauskaitė – Jazzu rengiasi išleisti poezijos knygą (20)

Besirengdama savo ir Leono Somovo koncertams Kaune ir Vilniuje DELFI TV konferencijoje...

Po rekonstrukcijos atidaromas Vilniaus oro uostas (13)

Ketvirtadienį Vilniaus oro uostas atnaujina savo veiklą po 35 dienas trukusios kilimo ir tūpimo...

„Real“ futbolininkai antrą kartą pranoko „Barceloną“ ir iškovojo Supertaurę (3)

Ispanijos Supertaurės atsakomose rungtynėse Madrido „Santiago Bernabeu“ stadione vietos klubas...

Pakistanietis turi ką papasakoti apie gyvenimą Lietuvoje (19)

Į Lietuvą pakistanietis elektronikos inžinierius Muhammadas Rohanas atvyko patartas dėdės ir...