Šią bausmę valstybinis kaltintojas siūlo subendrinti su anksčiau E. Kusaitei paskelbtais dviem jau įsiteisėjusiais nuosprendžiais ir paskirti galutinę 100 MGL dydžio (13 tūkst. Lt) baudą.

Tai antradienį paaiškėjo Vilniaus miesto apylinkės teisme, kur teisėjas Olegas Zaicevas baigė nagrinėti E. Kusaitei iškeltą baudžiamąją bylą.

Tuo metu kaltės nepripažįstanti kaltinamoji teismo prašė ją išteisinti – esą ji nepadarė jokio nusikaltimo.

Baudžiamojon atsakomybėn E. Kusaitė buvo patraukta po melagingo liudijimo prokuratūroje, kai ji ne kartą kreipėsi į pareigūnus, prašydama pradėti tyrimą dėl galimai jos atžvilgiu panaudoto fizinio ir psichologinio smurto.

Mergina yra sakiusi, kad tuo metu, kai buvo suimta, ją Lietuvos ir Rusijos pareigūnai mušė kelis kartus, be to, esą jai buvo leidžiami, kaip ji mano, psichotropiniai vaistai.

Kad E. Kusaitė buvo mušama, nenustatė jos skundą tyręs Seimo kontrolierius.

„Pirmasis sumušimas buvo areštinėje, vėliau, kai rusai atvažiavo. Pirma apklausa buvo su Justu Lauciumi Generalinėje prokuratūroje, o kitą dieną, nežinau kurią, buvau išvežta į nežinomą baltą pastatą“, - žurnalistams yra sakiusi E. Kusaitė, spėjanti, kad buvo vežama į Valstybės saugumo departamentą (VSD).

E. Kusaitė sakė, kad kai atsisakė duoti parodymus prieš Rusijoje sulaikytus draugus, esą „pasipylė keiksmai, smūgiai, ir spardė, ir daužė, ir trankė į žemę paėmę už plaukų“.

Merginos teigimu, ji buvo trijų Rusijos pareigūnų sumušta ir jų grasinimų apklausų metu sulaukė dar 2011-ųjųn balandžio pradžioje.

Klaipėdietė tvirtino iš pat pradžių nesiskundusi, nes bijojo dėl artimųjų.

Nepasitvirtinus E. Kusaitės teiginiams, prokurorai pradėjo tyrimą dėl melagingo pranešimo apie nusikaltimą – jį atlikti prokurorams nurodė Vilniaus apygardos teismas.

Šis teismas šiuo metu taip pat nagrinėja E. Kusaitės baudžiamąją bylą dėl pasikėsinimo Rusijoje įvykdyti teroro aktą – už tai kaltinamąją prokuroras siūlo įkalinti 10 metų.