Pasienyje sulaikytą prabangų automobilį „BMW X5” savo klientams bandžiusi sugrąžinti advokato padėjėja Julija Kvedorelytė neslepia, kad per pasienyje dirbusį tarpininką bandė papirkti prokurorą Vilių Paulauską.
© DELFI / Tomas Vinickas

Vilniaus rajono apylinkės prokuratūroje dirbantis V. Paulauskas – Seimo nario Artūro Paulausko sūnus.

Už palankaus sprendimo priėmimą po kilusio skandalo narystę Lietuvos socialdemokratų partijoje (LSDP) sustabdžiusi ir iš advokatų padėjėjų sąrašų išsibraukusi J. Kvedorelytė buvo pasiryžusi sumokėti 3 tūkst. eurų (daugiau kaip 10 tūkst. litų), tačiau vos tik perdavusi 5 tūkst. Lt buvo sulaikyta Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentų.

Jiems apie siūlomą kyšį jau buvo pranešęs prokuroras V. Paulauskas ir pasienietis Rolandas Volskis, per kurį advokato Kęstučio Virbicko (jis per praėjusius rinkimus pagal LSDP sąrašą Kėdainių apygardoje siekė patekti į Seimą) kontoroje advokato padėjėja dirbusi J. Kvedorelytė norėjo perduoti pinigus.

31 metų teisininkei iškeltą baudžiamąją bylą antradienį pradėjo nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismas. Prieš teismą stojusi J. Kvedorelytė savo kaltę pripažįsta ir nuoširdžiai atgailauja.

„Tai man gyvenimo pamoka, dėl to išėjau iš advokatūros, sugriuvo ir mano politinė karjera, partijoje praleidau 10 metų, dabar viską pradedu iš naujo – visada saugojau savo reputaciją, o šis įvykis jai tikrai garbės nepridėjo“, – teisme sakė J. Kvedorelytė.

Su tyrėju bendravo neformaliai

Valstybinį kaltinimą palaikantis Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Linas Kuprusevičius teisme pagarsino, kad J. Kvedorelytė nuo 2011-ųjų rugpjūčio 24-osios iki rugsėjo 26-osios per Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūną R. Volskį siekė papirkti prokurorą V. Paulauską.

Pasak prokuroro, su pasieniečiu J. Kvedorelytė bendravo „Skype“ ir neformalių susitikimų metu, kai šiam pasiūlė 3 tūkst. eurų už jos klientams palankaus sprendimo priėmimą V. Paulausko atliekamame ikiteisminiame tyrime – grąžinti automobilį „BMW X5” savininkui, kurio interesams ji atstovavo.

Nustatyta, kad 2012 m. sausio 23 d. apie 14 val. J. Kvedorelytė susitiko su R. Volskiu ir per jį, kaip tarpininką, prokurorui perdavė 5 tūkst. Lt kyšį.

Susitikimai – kavinėje

„Prisiimu atsakomybę ir sutinku su visais man pareikštais kaltinimais, niekada nevedžiau baudžiamųjų bylų, kaip advokato padėjėja dirbau su civilinėmis bylomis, o ši baudžiamoji byla, dėl kurios dabar esu teisme, buvo mano pirmoji ir paskutinioji“, – teisme sakė J. Kvedorelytė.

Ji pasakojo, kad su žmonėmis iš Italijos buvo sudariusi atstovavimo sutartį, nes Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje buvo sulaikytas jiems priklausantis automobilis „BMW X5”.

Advokato padėjėja dirbusi moteris sakė, kad paskambino R. Volskiui ir bandė išsiaiškinti, ar jos klientai gali atgauti automobilį.

„Paskambinau R. Volskiui ir paklausiau apie situaciją, o jau gal kitą dieną jis mane susirado „Facebook“ ir pradėjo bendrauti neformaliai, – sakė J. Kvedorelytė. – Iš pradžių neketinau siūlyti kyšio, nes R. Volskis užtikrino, kad mašina nevogta ir ją turėtų grąžinti. Vėliau nuėjau pas prokurorą ir supratau, kad mašinos negrąžins, pagalvojau, gal nori pagreitinti, bet čia buvo mano klaidingas įsitikinimas... Mes pakankamai daug bendravome su R. Volskiu, galvojau, gal pasiūlyti, nes girdėjau, kad taip vyksta. Ir R. Volskiui pasiūliau, nes klientams buvau pasakiusi, kad grąžins mašiną. Nenorėjau pavesti klientų, jie man buvo davę avansą, norėjau viską greičiau išspręsti ir pasiūliau...“.

J. Kvedorelytė teigė, kad su tyrėju susitikinėjo kavinėje. „Kai pirmą kartą su juo sėdėjom kavinėje, paklausiau, kas yra šios bylos prokuroras, jis atsakė, jog V. Paulauskas, sakė, jog gerai su juo sutaria, yra buvęs pas jį namuose“, – kalbėjo kaltinamoji.

Paprašė įvardyti kyšio sumą – už mažai prokuroro nenupirksi

„R. Volskiui sakiau, gal klausimą greičiau išspręsti, mums svarbiausia buvo kuo greičiau atgauti automobilį, – tęsė J. Kvedorelytė. – Juk jeigu mašina nevogta, kodėl yra tokios problemos. R. Volskis man pasakė, kad geriau pasakyčiau sumą, aiškino, jog jau kalbėjo su V. Paulausku. Sumos iš karto neįvardijau, sakiau, jog pasidomėsiu, kiek galėtų sumokėti. Tada klientams pasakiau, kad pervestų pinigus, kuo greičiau viską sutvarkytume už 3 tūkst. eurų.

Kai kalbėjau su R. Volskiu, jis sakė, kad už keletą tūkstančių prokuroras neprasidės, jeigu bus maža suma, jis negrąžins mašinos“.

Moteris aiškino, kad R. Volskis buvo ją įspėjęs, jog juos gali stebėti specialiosios tarnybos.

„Kai susitikome su R. Volskiui prie sporto klubo, parašiau raštelį su suma, nes buvau girdėjusi ir man R. Volskis sakė, kad reikia būti atsargiems ir manęs gali pasiklausyti, – tvirtino ji. – Po to R. Volskis pasakė, jog viskas gerai, tinka“.

Kyšio sumą nuo 3 tūkst. eurų sumažino iki 5 tūkst. Lt

Kaltinamosios teigimu, pinigų perdavimas užsitęsė, nes netikėtai iš akiračio dingo jos klientai iš Italijos.

„Italijos piliečiams nusiunčiau laišką, kad prokuroras sutinka, bet po to ilgai nebendravome, nes jie su manimi nesusisiekė, – tvirtino J. Kvedorelytė. – Kai jie atsirado, paskambinau R. Volskiui ir pasakiau, kad nebus 3 tūkst. eurų, bus mažiau, nes dar mokesčius reikės mokėti. Nenorėjau pavesti žmonių – ir R. Volskiui buvau pažadėjusi, ir italams. Tada mes su juo susitikome, perdaviau 5 tūkst. Lt. Iš tikrųjų turėjau nuojautą, kad mane sulaikys. Ir sulaikė, kai tik perdaviau pinigus“.

Dėl kyšio davimo STT agentų sulaikyta advokato padėjėja iš karto pripažino, jog per tarpininką bandė papirkti prokurorą. Iš tikrųjų, ją jau kurį laiką stebėjo STT – prokuroras ir tyrėjas buvo surašę tarnybinius pranešimus apie siūlomus pinigus.

Prašo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės

Baudžiamąją bylą nagrinėjantis teisėjas Audrius Cininas į posėdį buvo iškvietęs ir pagrindinius liudytojus – tyrėją R. Volskį bei prokurorą V. Paulauską, tačiau jiems įvykio aplinkybių nereikėjo pasakoti. Teismas nusprendė sutrumpinti įrodymų tyrimą – kaltinamoji pripažįsta kaltę, todėl priimant nuosprendį bus vadovaujamasi ikiteisminio tyrimo metu pareigūnų duotais parodymais.

Su kaltinimais sutinkanti J. Kvedorelytė teismo prašo ją atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Už kaltinamąją sutinka laiduoti vaikų darželyje auklėtoja dirbanti jos sesuo.

„Tai buvo neapgalvotas poelgis, ji labai gailisi ir supranta, kad negerai pasielgė ir tai daugiau niekada nepasikartos – ji tikrai nuoširdžiai gailisi, – teisme sakė kaltinamosios sesuo. – Aš ja tikiu, todėl laiduoju už ją, žinau, koks Julija yra geras žmogus, žinau, kaip ji gailisi“.

Ar tokiam kaltinamosios prašymui pritars prokuratūra ir teismas, turėtų paaiškėti artimiausiu metu.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Į populiarumo viršūnes braunasi primiršta šventė: išleidžia tūkstančius eurų (20)

Jei anksčiau prabangiausia šeimos švente buvo įvardijamos vestuvės , tai pastaruoju metu į...

Hobis tapo antrąja profesija (5)

Garsiausiame Pietų Dzūkijos turguje, veikiančiame Lazdijų rajono Veisiejų miesto pakraštyje,...

Orai: įspūdingą karštį nuplaus liūtys (1)

Panašu, kad šį savaitgalį vėl sulauksime panašios karščio kulminacijos kaip ir praėjusį:...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (22)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Sutemus į „Karklę“ sugūžėjo minios: konfiskuoja ir alkoholį, ir narkotikus papildyta 23:40 (71)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (23)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (8)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (17)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (11)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...

Joniškio rajone iš voljero pabėgo meška (75)

Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...