Dėl A.Šleževičiaus skundo - abejonės

 (1)
Teisingumo ministerija neigia, kad Europos žmogaus teisių teismas (EŽTT) praėjusią savaitę pripažino pagrįstu Adolfo Šleževičiaus skundą prieš Lietuvos valstybę.
Tai dienraščiui "Respublikai" teigė lietuvos Vyriausybės atstovas EŽTT teisingumo viceministras Gintaras Švedas.

EŽTT referentas Dovydas Vitkauskas taip pat patvirtino, kad Strasbūre nebuvo svarstomas A. Šleževičiaus bylos priimtinumo klausimas. Pasak jo, EŽTT yra gavęs buvusio premjero peticiją ir pateikė klausimus Lietuvos Vyriausybei dėl galimų Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos pažeidimų.

Prieš kelis dienas A. Šleževičius spaudai teigė, kad jo peticija pripažinta pagrįsta.

Iki liepos 20 dienos Lietuvos Vyriausybė turi raštu atsakyti į Europos žmogaus teisių teismo klausimus.

Ekspremjeras ketina prašyti piniginės kompensacijos, susijusios su 4 bylinėjimosi teismuose metais kilusiomis išlaidomis.

A. Šleževičiaus ir buvusio Lietuvos akcinio inovacinio banko (LAIB) valdytojo Artūro Balkevičiaus baudžiamąją bylą Vilniaus apygardos prokuratūra nutraukė balandžio 18 dieną.

A. Šleževičius buvo kaltinamas tuo, kad jis, būdamas valstybės pareigūnu - ministru pirmininku, pasinaudojo tarnybine padėtimi priešingais tarnyba interesais bei savanaudiškais tikslais ir padarė didelę žalą valstybės interesams.

52-metų A. Šleževičiui byla iškelta 1996 metų sausį. 1995 metų pabaigoje jis atsiėmė savo asmeninį indėlį iš LAIB, likus kelioms dienoms iki jo žlugimo.

Per visus bylinėjimosi metus ekspremjeras visus kaltinimus neigė, vadino juos absurdiškais ir teigė, kad jo byla yra politizuota. Teismuose jis minėjo politikų pavardes, kurie neva byla pernelyg domėjosi.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Rebusas dėl K. Smirnovo moterų: A. Butkevičius buvo teisus (168)

Premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio vienmandatėje apygardoje įveikęs politikos naujokas, bušido kovotojas Kęstutis Smirnovas visuomenės dėmesį traukia ir dėl penketo vaikų, ir dėl žmonų skaičiaus.

Sprendimas dėl Pilaitės bažnyčios supriešino Vilniaus valdančiuosius 22.10 val. papildyta A. Guogos komentaru (53)

Vilniaus savivaldybė trečiadienį nusprendė skirti 50 tūkst. eurų Pilaitės bažnyčios statyboms - sprendimas, kurį palaikė opozicija ir valdantieji konservatoriai, sukėlė likusių valdančiųjų pasipiktinimą.

R. Karbauskis jau svarsto scenarijų Nr. 3 (955)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako suprantantis, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai jau priėmė sprendimą į koaliciją su valstiečiais žaliaisiais neiti, tik ieško preteksto, kaip tai pasakyti.

NATO vadovas J. Stoltenbergas ramina Baltijos šalis (214)

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį ramino Baltijos šalis sakydamas, jog Aljansui svarbiausia yra atgrasyti, o ne kopijuoti Rusijos veiksmus, vėl kylant įtampai tarp Vakarų ir Rusijos dėl jos karinio aktyvumo Baltijos jūros regione.

S. Skvernelis planuoja susitikimą su G. Landsbergiu (66)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) rinkimų sąrašą vedęs Saulius Skvernelis planuoja susitikimą su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu.