Darbininkai linkėjo V.Šustauskui tapti prezidentu

 (16)
Minia pražygiavo nuo Rotušės aikštės iki Įgulos bažnyčios - per visą senamiestį ir per visą Laisvės alėją. Prie savivaldybės demonstrantus trumpai pasveikino miesto meras Vytautas Šustauskas.

Žmonės skandavo sveikinimus V. Šustauskui, įskaitant ir linkėjimą tapti Lietuvos prezidentu.

Eitynes surengė Kauno apskrities profesinė sąjunga. Jos vadovai teigė, kad dalyvavo apie 30-ties įmonių darbininkai, daugiausia iš bankrutuojančio koncerno "Inkaras".

Pirmadienį LDS, solidarizuodamasi su Tarptautine laisvųjų profsąjungų konfederacija (ICFTU), prisidėjo prie jų organizuojamo "Moterų žygio prieš skurdą ir išnaudojimą".

Demonstracijos dalyviai susirinko prie Profesinių sąjungų kultūros rūmų ir, pasirišę geltonas skareles, patraukė link Seimo rūmų.

Prie Seimo rūmų su demonstrantais susitikti išėjo LDDP pirmininkas Česlovas Juršėnas, kuris susirinkusiems sakė, jog puikiai prisimena tarybines demonstracijas - "tai buvo šventė, kuri buvo organizuojama "iš viršaus", kuri buvo organizuojama vienokios ar kitokios valdžios: partinės, komjaunimo, profsąjungų".

Anot jo, šiais metais gegužės 1-ji galėjo būti ir masiškesnė, ir kietesnė, nes gyvenimas yra sunkesnis.

Č. Juršėnas teigė, jog dabar gegužės 1-sios šventę Lietuvos politinės partijos vertina įvairiai.

"Dešinieji mano, kad tai tarybinis reliktas, o normalūs politikai mano, kad tai turi būti iš tikro šventė, žmonių telkimasis, tai turi būti žmonių vienokia ar kitokia manifestacija, kad jie nori darbo, jie nori gyventi ir jie nori nepriklausomoje Lietuvoje būti žmonėmis", sakė Č. Juršėnas.

Nuo Seimo rūmų demonstracijos dalyviai Gedimino prospektu patraukė link Vyriausybės rūmų, pakeliui sustoję prie buvusių KGB rūmų ir tylos minute pagerbė genocido aukas.

Nuo Vyriausybės rūmų eitynių dalyviai patraukė link Vilniaus koncertų ir sporto rūmų švęsti darbo šventės. Eitynės suorganizuoto LDS moterų iniciatyva, pritariant LDS prezidiumui. Akciją rėmė ir LDS jaunimas.

Demonstrantai, taip bandydami atkreipti valdžios dėmesį į nuolat blogėjančią moterų, vaikų ir jaunimo padėtį, reikalavo laiku mokėti atlyginimus, nemažinti darbo vietų, pakelti atlyginimus, nemažinti pavėluoto darbo užmokesčio delspinigių, sudaryti jaunimui sąlygas mokytis ir dirbti.

Tarptautinė darbo šventė pasaulyje paminėta jau daugiau kaip šimtąjį kartą.

1886 metais gegužės 1-ją Jungtinėse Amerikos Valstijose, Čikagoje, kilo darbininkų protestų banga ir prasidėjo kovos bei streikai dėl aštuonių valandų darbo dienos.

1889 metais Paryžiuje Tarptautinė darbo žmonių asociacija paskelbė gegužės 1-ją Tarptautine darbininkų švente.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Ekspertas: Rusijos karinis biudžetas – ne pasirodymui ar šantažui, jis – karui (23)

„Rusijos ekonomika traukėsi, tačiau karinis biudžetas – ne. Tai skirta ne pasirodymui ar šantažui, tai - karui. Klausimas tik, kur vyks veiksmas ir ar būsime pasirengę laiku. Žinoma, tą mūšį mes laimėsime, yra vienintelis klausimas – kokia kaina. Greiti Rusijos veiksmai dramatiškai išbrangins mūsų sąnaudas, bet iš esmės, vis tiek pralaimės Rusija. Mūsų uždavinys - kad tai suprastų ir pati Rusija. Jie neturi jokių šansų“, – interviu DELFI sakė Lenkijos mokslininkas, politologas, Lenkijos Užsienio reikalų ministro patarėjas prof. Przemyslawas Zurawskis vel Grajewskis. Jis kalba apie tai, kad Baltarusija gali tapti lengvu taikiniu Rusijai, kurį galima pristatyti kaip didelę imperinę sėkmę, Rusijos pasaulio suvienijimo etapą.

Orai: paskutinės spalio dienos pradžiugins (2)

Kiek sausesnių orų periodas baigsis jau penktadienį. Tuo metu šalį pasieks nauja kritulių banga, sustiprės vėjas. Laimei, tai truks neilgai. Savaitgalį oras bus ne tik sausesnis, bet ir saulėtesnis.

NATO pranešė apie pažangą ruošiantis dislokuoti batalionus Baltijos šalyse ir Lenkijoje (48)

NATO daro pažangą, formuodama batalionus, kuriuos ruošiamasi dislokuoti rytinių sąjungininkių, nerimaujančių dėl griežtėjančio Rusijos tono, teritorijose, trečiadienį pranešė Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas.

Sunkumai dėl darbo – ne visiems išeinantiems Seimo nariams: kai kam vartai į šiltą vietą jau atverti (84)

Seimo pirmininkės pavaduotojui ir kol kas dar Seimo nariui, bet neperrinktam Vydui Gedvilui, panašu, kad nereikės ilgai sukti galvos ieškantis naujo darbo. Vartai į gana šiltą ir užtikrintą darbo vietą jam yra plačiai atidaryti.

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame batalione bus ir tankų, ir šarvuočių, sako J.Olekas (89)

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame NATO batalione bus ir tankų, ir pėstininkų kovos mašinų, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.