„Vyksta pats procesas. Šiuo metu žinau, kad tą aktyvų darbą vykdo Darbo partijos Ekonomikos komiteto pirmininkas (Kęstutis Daukšys - BNS), ir manau, kitą savaitę mes išsigryninsime kandidatus“, - ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė L. Graužinienė.

Paklausta apie energetikos ministro priklausymą partijai, parlamento vadovė tvirtino, kad reikia rasti kompromisą tarp politiko ir specialisto.

„Kadangi ministras yra daugiau politinė figūra negu specialistas, žinant, kad ministro pareigos - ne tik konkrečios srities dalykai, bet ir kiti Vyriausybės klausimai, (...) reikės rasti kompromisą“, - svarstė L. Graužinienė.

Jos teigimu, „darbiečiai“ šiuo metu turi daugiau nei penkis kandidatus į ministrus.

Energetikos ministro postas Darbo partijai atiteko šią savaitę iš valdančiosios daugumos pasitraukus Lietuvos lenkų rinkimų akcijai.

Viena kėdė liks tuščia?

Seimo pirmininkė L. Graužinienė neatmeta galimybės, kad iš septynių parlamento pirmininko pavaduotojų liks penki.

„Vyksta diskusijos. Gali būti dviem mažiau, gali būti vienu, bet tikrai vienu bus mažiau“, - ketvirtadienį sakė ji žurnalistams Seime.

Anot L.Graužinienės, septyni vicepirmininkai parlamente gal ir nereikalingi.

Vienu vicepirmininku sumažėjo į Europos Parlamentą išrinkus liberalą Petrą Auštrevičių. Dar vieną Seimo pirmininko pavaduotojo postą turėtų atlaisvinti Jaroslavas Narkevičius, nes jo atstovaujama Lietuvos lenkų rinkimų akcija pasitraukė iš valdančiosios daugumos.

L.Graužinienės teigimu, svarbu Seimo vadovybėje išlaikyti opozicijos ir valdančiųjų balansą. Pasak jos, neskyrus naujo vicepirmininko į P. Auštrevičiaus vietą, proporcija būtų išlaikyta ir nieko neskyrus į J. Narkevičiaus vietą.

Seimo statutas parlamento vadovui leidžia turėti ne daugiau kaip septynis pavaduotojus.