Darbą pradės oro erdvės stebėjimo centras

Kitą antradienį oficialiai bus atidarytas Regioninis oro erdvės stebėjimo ir koordinavimo centras, įsikūręs Kauno priemiestyje Karmėlavoje.
Regioninis centras kurtas pagal bendrą Baltijos šalių oro erdvės kontrolės BALTNET projektą, kuriam pirmininkauja Norvegija bei didelį dėmesį ir paramą skyrė JAV.

1994 metais prezidentas Billas Clintonas (Bilas Klintonas) pasiūlė kurti bendrą Rytų ir Centrinės Europos oro stebėjimo sistemą, o 1995 metais prie šio projekto buvo pakviestos prisijungti ir Baltijos valstybės.

Į regioninį centrą Karmėlavoje iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrų perduodama informacija apie padėtį oro erdvėje ir kuriamas bendras viso Baltijos šalių regiono vaizdas.

Nacionalinių centrų kūrimui JAV skyrė 10 mln. JAV dolerių, o Lietuvos regioniniam - apie 4 mln. dolerių.

Sutartis dėl bendros oro erdvės stebėjimo sistemos kūrimo pasirašyta 1998 metų balandį.

BALTNET nėra vienintelis Lietuvos, Latvijos ir Estijos karinio bendradarbiavimo projektas. Jau įkurtas bendras taikdarių batalionas BALTBAT, mininių laivų eskadra BALTRON, steigiamas Baltijos šalių gynybos koledžas BALTDEFCOL.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

S. Skvernelis: matau galimybę koalicijoje dirbti su visomis partijomis (882)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis sako vis dar matantis galimybę dirbti koalicijoje su visomis politinėmis jėgomis, taip pat ir su liberalais.

G. Landsbergis: koalicijos formavimas gali prasidėti jau šį vakarą (587)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad būsimos koalicijos formavimas gali prasidėti jau sekmadienio vakarą, ir teigia, kad mato galimybių, jog nauja valdžia būtų stabili.

A. Butkevičius pasidalino prognozėmis (148)

Valdančiųjų socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Butkevičius žada artimiausiu metu pasakyti savo ateities planus partijoje ir prognozuoja, kad socialdemokratai naujajame Seime dirbs opozicijoje.

Tabore sutikta narkomanė: per vieną kartą duriuosi 7 dozes, tai per dieną man reikia 300 eurų (222)

Šią savaitę Vilniaus tabore buvo pjaunami medžiai, trukdantys taborą stebėti vaizdo kamera, šienaujama žolė, mat narkotikų prekeiviai ir narkomanai per policijos patikras joje slepia narkotikus.

Rusijoje nepageidaujamas britų žurnalistas: nepalaikau Lietuvos sprendimų riboti Kremliaus žiniasklaidą (256)

Rusijoje ketverius metus dirbęs ir į ją nebeįleistas britų leidinio „The Guardian“ žurnalistas Luke'as Hardingas sako nepalaikantis Lietuvos sprendimų Kremliaus politinei linijai atstovaujančius žurnalistus paskelbti nepageidaujamais, taip pat blokuoti kai kuriuos Maskvos kontroliuojamus televizijos kanalus.