Dėl grąžinimo į darbą teisme toliau bylinėsis trys buvę diplomatai, netekę tarnybos po vizų skandalo. Apeliacinius skundus Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui parašė buvęs generalinis konsulas Sankt Peterburge Gintaras Ronkaitis ir buvęs Lietuvos ambasados Baltarusijoje antrasis sekretorius Ričardas Ramoška.
Gintaras Ronkaitis
© ELTA
Skundus penktadienį gavo Vilniaus apygardos administracinis teismas, nagrinėjęs eksdiplomatų bylas dėl grąžinimo į darbą.

Eksdiplomatai prašo teismo panaikinti spalio pabaigoje paskelbtą Vilniaus apygardos teismo nutarimą, kuriuo jiems nebuvo leista grįžti į pareigas. G.Ronkaitis ir R.Ramoška mano, kad teismo nutarimai yra nepagrįsti ir prašo grąžinti į ankstesnes pareigas.

Su Užsienio reikalų ministerija Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme taip pat bylinėsis buvęs Užsienio reikalų ministerijos (URM) Konsulinio departamento direktorius Gediminas Šiaudvytis. Jis taip pat parašė apeliacinį skundą.

Buvęs Lietuvos ambasados Baltarusijoje patarėjas Linas Valentukevičius apeliacinio skundo nepadavė. Teismas kol kas nesulaukė ir vicekonsulo Sankt Peterburge Dariaus Ryliškio skundo.

Teismui penki liepą iš tarnybos atleisti diplomatai teigė, esą užsienio reikalų ministras Antanas Valionis, naudodamas psichologinį smurtą, privertė juos parašyti atsistatydinimo pareiškimus.

Tuo tarpu teisme liudytoju apklaustas A.Valionis tvirtino, kad savo veiksmuose atleidžiant diplomatus psichologinio smurto neįžvelgė.

Vilniaus apygardos administracinis teismas nenustatė, kad atleistiems diplomatams būtų buvę grasinta. Taip pat teismas konstatavo, kad priekaištai dėl jų darbo buvo pareikšti teisiškai priimtina forma.

Teismo sprendime rašoma, kad UR ministerijai Valstybės saugumo departamentas (VSD) pateikė medžiagą, įrodančią, jog diplomatai dėl neigiamų asmeninių ir dalykinių savybių prarado galimybę dirbti su valstybės paslaptimis. Pareigūnai užfiksavo diplomatų netarnybinius ryšius su Lietuvos ir užsienio šalių piliečiais.

VSD ir URM pradėjus tyrimą, paaiškėjo, kad septyni Rusijoje ir Baltarusijoje dirbę Lietuvos konsulai, pažeisdami URM patvirtintas instrukcijas, nepagrįstai yra išdavę apie 40 tūkst. Lietuvos vizų. Susikompromitavę diplomatai greitai neteko pareigų ir buvo atstatydinti, vėliau penki iš jų kreipėsi į teismą dėl grąžinimo į darbą.

Spaudos duomenimis, Rusijos ir Baltarusijos turizmo firmos internete siūlydavo įsigyti daugkartines Lietuvos vizas už 100 JAV dolerių (apie 300 litų). Spėjama, kad pusę šios sumos turizmo kompanijos pasilikdavo už darbą, o likusi suma, kaip įtariama, būdavo perduodama konsulams.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Signalas išvykusiems: Lietuvoje verslas neranda 20–30 tūkst. darbuotojų (11)

„Mes turime dažniau klausyti jaunimo. Dažnai galvojame, kad vyresni – protingesni ir daugiau...

Lyg filme: lietuvis asmens sargybinis iš degančio autobuso Londone išgelbėjo keleivius (23)

Asmens sargybiniu Londone dirbantis 27-erių Marius Asteika per akimirksnį tapo miesto didvyriu,...

Taikinyje atsidūrusioje Lietuvos darbo biržoje vyksta tikrai keisti dalykai (121)

Lietuvos darbo biržoje vyksta keisti dalykai. Ši svarbi institucija, turinti rūpintis šalies...

Nors mirk iš juoko: lietuvė surinko absurdiškiausius darbo pasiūlymus (203)

Minimalus atlyginimas už pilną darbo dieną penkerių metų darbo patirtį turinčiam buhalteriui,...

Prokurorai nesnaudžia: po šaudynių pasislėpusiam J. Baronui paruošta „staigmena“ nauja O.Pikul-Jasaitienės reakcija (70)

Aiškėja naujos detalės šaudynių sostinės Antakalnio mikrorajone byloje – vos tragiškai...

Iš Norvegijos – perspėjimas apie parduodamas vogtas lašišas (8)

Europos Sąjungos Administracinės pagalbos ir bendradarbiavimo sistema išplatintas Norvegijos...

D. Trumpas žengė pirmą žingsnį prekybos konflikto su Kinija link (18)

JAV administracija tiek įtikinėja, tiek spaudžia Kiniją bendradarbiauti dėl Šiaurės Korėjos,...

Į Vilnių grįžęs „Dinner in the Sky“ vilios estiškais patiekalais ir gražiausiomis savaitės asmenukėmis

Trečiadienį prasidėjo šeštoji gurmaniška „Dinner in the Sky“ viešnagė Vilniuje....

Lankėsi koncerte ir negalėjo patikėti: taip kovojame su alkoholizmu (8)

Rugpjūčio mėnesio vakare Vilnius dūzgė nuo žmonių antplūdžio Vingio parke vykusiame koncerte....

Bet kuri infekcija gali komplikuotis sepsiu – kaip jo išvengti

Sepsis yra gerai žinomas medikams, bet mažokai girdėtas ir suprantamas su sveikatos problemomis...