Dar aštuoni Lietuvos piliečiai paskelbti "Pasaulio teisuoliais"

Izraelis apdovanojo dar aštuonis Lietuvos piliečius "Pasaulio teisuolio" medaliais.
Tai yra aukščiausias Izraelio apdovanojimas, kuris suteikiamas ne žydų tautybės žmonėms. Jis skiriamas asmenims, kurie, rizikuodami savo gyvybėmis, gelbėjo žydus per holokaustą Antrojo pasaulinio karo metais.

Apdovanojimo ceremonija įvyks Vilniuje ketvirtadienį Lietuvos žydų bendruomenės centre, pranešė Izraelio ambasada Baltijos šalims. Apdovanojimus įteiks einanti ambasados laikinosios patikėtinės pareigas Ronit Ben Dor.

"Pasaulio teisuolio" vardas nuo 1953 metų, kai buvo įsteigtas šis apdovanojimas, jau suteiktas 15-kai tūkstančių įvairių Europos šalių gyventojų, įskaitant 422 Lietuvos piliečius.

Pastarieji 8 apdovanotieji iš Lietuvos yra Ustinija Vasiljeva, Anastasija Jemeljanova, Julija Vitkauskienė ir jos sūnus Arėjas Stasys Vitkauskas, Eduardas ir Ona Leonavičiai, Genė Jonušienė-Premeneckaitė, Kipras ir Elena Petrauskai, kunigas Stanislovas Jakubauskis, Marija Paškevič ir jos duktė Elžbeta Tomaševskaja.

Sutuoktiniams ar tėvams su vaikais, jei jie kartu gelbėjo žydus, skiriamas vienas medalis.

Daugelis dabar apdovanotųjų jau yra mirę, ir apdovanojimus atsiims jų vaikai.

"Pasaulio teisuoliams" įteikiami medaliai ir diplomai, o jų vardai įrašomi garbės sienoje Teisuolių sode "Yad Vashem" muziejuje Jeruzalėje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

L. Graužinienė ragina K. Komskį trauktis iš Seimo vicepirmininko pareigų (41)

Seimo vadovė „darbietė“ Loreta Graužinienė ketvirtadienį paragino „tvarkietį“ Kęstą Komskį trauktis iš parlamento vicepirmininko pareigų.

Rinkėjai pradėjo vertinti K. Krivicką (66)

Rinkėjai tarp dažniausiai minimų 25 visuomenės veikėjų pradėjo minėti ir į politiką pasukusį prodiuserį Kristupą Krivicką, rodo rugsėjį atlikta „Baltijos tyrimų“ apklausa.

Mažėja atotrūkis tarp socialdemokratų ir konservatorių apklausa (554)

Artėjant Seimo rinkimams Socialdemokratų partija vis dar išlieka gausiausiai remiama, tačiau išaugęs palaikymas šiuo metu opozicijoje esančiai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) sumažino atotrūkį tarp dviejų populiariausių politinių jėgų.

Spalio orai: kaip greitai butuose bus įjungtas šildymas (54)

Šildymas įjungiamas, kai vidutinė paros temperatūra būna apie 10 °C, bet artimiausias keturias paras tikrai bus šiltos ir naktys, ir labai šiltos dienos, LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė.

Naktinis Kaunas nušvis naujomis spalvomis (6)

Šviesų festivalio "Spalvotas Kaunas" organizatoriai planuoja bent kelias naktis specialiais žibintais apšviesti žinomiausius Kauno architektūros objektus, dovanodami jiems naują spalvotą rūbą.