Dailininkai siekia atlyginimo už dalyvavimą parodose

 (44)
Lietuvos dailininkų sąjunga (LDS) prašo sukurti valstybinį atlyginimo mechanizmą už kūrybos eksponavimą muziejų, galerijų, kitų viešų erdvių parodose.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Kaip skelbia „Lietuvos žinios“, sąjungos nariai, prašydami įvesti bent simbolinį atlyginimą, suvažiavime nusprendė kreiptis į šalies valdžios atstovus. LDS pirmininkė Edita Utarienė sako, kad atlyginimai nemokami net tiems dailininkams kurių darbai eksponuojami mokestį iš lankytojų renkančiose galerijose.

Pasak jos, šiuo metu Lietuvoje dalis dailininkų netgi turi nuomotis ekspozicijos erdves. E. Utarienė sako, kad nedidelis mokestis padėtų dailininkams sukaupti ir daugiau lėšų šiuo metu kuklioms senatvės pensijoms.

Seimo kultūros komiteto vicepirmininkas Arūnas Gelūnas idėją vertina skeptiškai ir sako, kad komercinėse parodose menininkai jau dabar gauna atlygį, o nekomercinius projektus, įskaitant atlygį dailininkams, dažnai finansuoja Kultūros taryba.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Rekordinis būsimų pirmokų skaičius Vilniuje – steigiamos papildomos klasės (1)

Į sostinės mokyklas jau užsiregistravo daugiau kaip 6,8 tūkst. pirmokų, papildomai steigiamos pirmosios klasės 15 mokyklų – šį rudenį pirmąsias klases pradės lankyti apie 400 daugiau vaikų nei pernai.

Lietuvis atskleidė kitą emigracijos pusę: 4 darbuotojai apgyvendinti 6 kv. m. dydžio garažuose (22)

Iš Lietuvos išvykęs Laurynas nori perspėti visus, kurie mano, kad emigrantų gyvenimas lengvesnis ir geresnis.

Įvertino Gedimino kalno tvarkymą: bandoma išsaugoti nesąmones (15)

Gedimino kalnas Lietuvai toks svarbus simbolis, kad valdžia bijo kažką daryti, LRT radijui sako tinklaraštininkas Ričardas Savukynas-Rokiškis Rabinovičius.

Derybos prasidėjo: ministerijos turi sutaupyti apie 187 mln. eurų (3)

Pirmadienį prasideda oficialios diskusijos dėl vadinamojo Vyriausybės „pokyčių krepšelio“.

Įtariami ėmę kyšius už neįgalumo nustatymą, bet buvo sučiupti STT (27)

Visi devyni korupcija įtariami Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos darbuotojai nedirbs, žada šios institucijos vadovas Manfredas Žymantas.