Dailininkai siekia atlyginimo už dalyvavimą parodose

 (44)
Lietuvos dailininkų sąjunga (LDS) prašo sukurti valstybinį atlyginimo mechanizmą už kūrybos eksponavimą muziejų, galerijų, kitų viešų erdvių parodose.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Kaip skelbia „Lietuvos žinios“, sąjungos nariai, prašydami įvesti bent simbolinį atlyginimą, suvažiavime nusprendė kreiptis į šalies valdžios atstovus. LDS pirmininkė Edita Utarienė sako, kad atlyginimai nemokami net tiems dailininkams kurių darbai eksponuojami mokestį iš lankytojų renkančiose galerijose.

Pasak jos, šiuo metu Lietuvoje dalis dailininkų netgi turi nuomotis ekspozicijos erdves. E. Utarienė sako, kad nedidelis mokestis padėtų dailininkams sukaupti ir daugiau lėšų šiuo metu kuklioms senatvės pensijoms.

Seimo kultūros komiteto vicepirmininkas Arūnas Gelūnas idėją vertina skeptiškai ir sako, kad komercinėse parodose menininkai jau dabar gauna atlygį, o nekomercinius projektus, įskaitant atlygį dailininkams, dažnai finansuoja Kultūros taryba.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: savaitgalį užlies karščio banga (4)

Savaitei baigiantis vienas orų pokytis keis kitą. Penktadienį šalyje bus vėsiau, daug kur trumpai palis, o nuo šeštadienio vėl sugrįš saulė ir vasariška šiluma.

D. Grybauskaitė NATO viršūnių susitikime kėlė klausimą dėl didesnės karinės pagalbos (65)

NATO viršūnių susitikime Briuselyje ketvirtadienį dalyvaujanti prezidentė Dalia Grybauskaitė kėlė klausimą dėl Aljanso dalinių perdislokavimo iš Pietų ir Vakarų Europos į rytinį NATO sparną.

Seimas atmetė siūlymą piktnaudžiaujantiems alkoholiu nemokėti socialinių pašalpų (70)

Ketvirtadienį Seimas atmetė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) nario Andriaus Kubiliaus siūlymą nemokėti alkoholiu piktnaudžiaujantiems asmenims socialinių pašalpų.

Daugelis susiduria, mažai kam patinka: kiek iš tikrųjų kainuoja PSD? (147)

Emigrantai, niekur nedirbantys arba savarankiškai veiklą vykdantys ir daugelis kitų gyventojų asmeniškai susidūrė su privalomuoju sveikatos draudimu (PSD).

E. Misiūnas: policija supaprastins sąlygas automobilių pirkimui (28)

Policija supaprastins automobilių pirkimo konkurso sąlygas, kad galėtų dalyvauti daugiau gamintojų, taip pat pirkimas gali būti skaidomas, perkant kelių kategorijų automobilius, teigia vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.