Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį su oficialiu vizitu lankosi Švedijoje. Stokholme Lietuvos vadovė susitinka su Švedijos Karaliumi Karlu XVI Gustavu ir Ministru Pirmininku Frederiku Reinfeldtu, atidarė dvišalį verslo forumą.
Dalios Grybauskaitės vizitas Švedijoje. R. Dačkaus nuotr.
© lrp.lt nuotr.

Atidarė verslo forumą

Šalies vadovė pabrėžė, jog Lietuvą su Švedija sieja ne tik stiprūs politiniai ryšiai, bet ir labai sėkmingas ekonominis bendradarbiavimas. Vis daugiau lietuviškų įmonių ieško verslo galimybių Švedijoje. Ši šalis yra didžiausia užsienio investuotoja ir darbdavė Lietuvoje.

„Ekonominis bendradarbiavimas su Skandinavijos valstybėmis ir ypač Švedija šiandien yra kaip niekad aktualus. Rizikingos Rytų rinkos verčia Lietuvos verslininkus vis labiau orientuotis į Vakarus, išnaudoti jų teikiamą ekonominį potencialą, ieškoti patikimų ir civilizuotų verslo partnerių, kurie gerbtų tarptautines sutartis ir įsipareigojimus. Švedija visados buvo atsakingo, skaidraus ir sąžiningo verslo pavyzdys. Džiaugiuosi, jog Lietuvos ekonominiai ryšiai su Švedija nuolatos auga ir stiprėja", - pranešime spaudai cituojama prezidentė.

Pagal tiesiogines užsienio investicijas Švedija užima pirmą vietą. Praėjusiais metais tiesioginės švedų verslo investicijos Lietuvoje siekė 10 milijardų litų. Tai dvigubai daugiau palyginti su Lenkija ir Vokietija, kurios užima antrą ir trečią vietas. Lietuvoje įsteigtos Švedijos įmonės yra sukūrusios daugiau nei 11 tūkstančių darbo vietų.

Švedų įmonės ne tik daug investuoja ir kuria naujas darbo vietas Lietuvoje, bet kartu ir diegia skandinavišką verslo kultūrą, kuri reiškia pagarbius darbdavio ir darbuotojo santykius, sąžiningumą ir netoleranciją korupcijai, atsakingą požiūrį į supančią aplinką ir visuomenės interesus. Pasak Prezidentės, skandinaviškas požiūris į verslą, ekonominę gerovę yra artimas Lietuvos žmonėms. Net 62 procentai lietuvių mano, jog Lietuva turi lygiuotis į Šiaurės valstybes.

Šalies vadovės teigimu, Lietuvos ir Švedijos bendrovės yra sukūrusios efektyvias paklausos ir pasiūlos grandines metalo ir medienos, chemijos ir elektronikos, tekstilės, statybos ir kituose sektoriuose. Švedijos įmonės taip pat daug prisidėjo prie finansų ir telekomunikacijų pramonės pertvarkymo Lietuvoje, o Lietuva yra penkta pagal dydį tiekėja „Ikea" tinklui visame pasaulyje.

Pasak prezidentės, Baltijos ir Šiaurės šalys yra vienas sparčiausiai augančių ir ekonomiškai sėkmingiausių regionų Europoje. Todėl didelis bendradarbiavimo potencialas glūdi informacinių ir komunikacijos technologijų, biotechnologijų, gamtos mokslų bei aukštą pridėtinę vertę sukuriančios gamybos srityse.

Susitikimai su karaliumi ir premjeru

Stokholme Prezidentė dvišalius santykius ir aktualius regiono klausimus aptars su Švedijos Karaliumi Karlu XVI Gustavu ir Ministru Pirmininku Fredriku Reinfeldtu. Vizito metu bus pasirašyta Lietuvos ir Švedijos jūros sienos sutartis.

Prezidentė su Švedijos vadovais aptars dvišalius santykius, bendradarbiavimą ekonomikos, verslo ir energetikos srityse. Bus kalbama, kokių priemonių turi imtis Europos Sąjunga krizei Ukrainoje spręsti, bei aptarti Baltijos jūros regiono saugumo ir gynybos klausimai.

Vizito metu bus pasirašyta dvišalė sutartis, kuria bus įteisinta Lietuvos ir Švedijos jūrų siena. Šia sutartimi taip pat bus nustatyta speciali ekonominė zona ir kontinentinis šelfas Baltijos jūroje.

Pasak Prezidentės, geopolitiškai tai labai reikšmingas žingsnis, kuriuo galutinai įteisinamos visos Lietuvos valstybinės sienos. Įsigaliojus šiai sutarčiai bus nustatytos labai aiškios Baltijos jūros vandenų ir dugno ribos, kur Lietuva galės vykdyti ekonominę ir žvejybinę veiklą, ištirti, kokios naudingosios iškasenos glūdi jūros gelmėse, ir užsiimti jų gavyba. Per šią sieną bus tiesiama ir Lietuvos elektros jungtis su Švedija.

L. Linkevičius pasirašys Lietuvos ir Švedijos susitarimą dėl jūrų sienos

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ketvirtadienį su prezidentės vadovaujama delegacija lankosi Stokholme.

Vizito metu L. Linkevičius ir Švedijos užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas pasirašys Lietuvos ir Švedijos Vyriausybių susitarimą, kuriuo bus įteisinta Lietuvos ir Švedijos jūrų siena ir nustatyta speciali ekonominė zona bei kontinentinis šelfas Baltijos jūroje. Pasirašymo ceremonijoje dalyvaus Lietuvos Prezidentė ir Švedijos Ministras Pirmininkas F. Reinfeldtas.

L. Linkevičius taip pat dalyvaus Prezidentės susitikime su Švedijos Ministru Pirmininku, susitiks su kolega Švedijos užsienio reikalų ministru, dalyvaus 10-osioms Baltijos šalių narystės NATO metinėms skirtame seminare.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Į populiarumo viršūnes braunasi primiršta šventė: išleidžia tūkstančius eurų (22)

Jei anksčiau prabangiausia šeimos švente buvo įvardijamos vestuvės , tai pastaruoju metu į...

Hobis tapo antrąja profesija (5)

Garsiausiame Pietų Dzūkijos turguje, veikiančiame Lazdijų rajono Veisiejų miesto pakraštyje,...

Orai: įspūdingą karštį nuplaus liūtys (1)

Panašu, kad šį savaitgalį vėl sulauksime panašios karščio kulminacijos kaip ir praėjusį:...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (22)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Sutemus į „Karklę“ sugūžėjo minios: konfiskuoja ir alkoholį, ir narkotikus papildyta 23:40 (71)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (23)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (8)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (17)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (11)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...

Joniškio rajone iš voljero pabėgo meška (75)

Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...