Prezidentė Dalia Grybauskaitė viešai kreipiasi į gyventojus prašydama paramos rinkimų kampanijai.
© lrp.lt nuotr.

Socialiniame tinkle „Facebook“ D. Grybauskaitė paskelbė savo rinkiminės sąskaitos rekvizitus ir instrukcijas, kaip pervesti pinigus į jos sąskaitą.

„Būsiu savarankiška ir nepartinė kandidatė, todėl jokio biudžetinio finansavimo neturėsiu. Parlamentinės partijos gauna didelę finansinę paramą iš biudžeto – per metus iki 19 milijonų litų. Tačiau nepartiniai kandidatai gali remtis tik žmonių parama. Su manimi tik JŪS – Lietuvos žmonės, todėl kiekvieno parama man – labai svarbi“, - prašydama pinigų skelbia šalies vadovė.

Naujausių „Valstybės žinių“ skelbtų turto deklaracijų duomenimis, D. Grybauskaitės turtas 2012 m. pabaigoje buvo vertas beveik 2,35 mln. Lt. Palyginti su deklaracija už 2011 metus, šalies vadovės turtas išaugo daugiau nei 200 tūkst. Lt – tada politikė deklaravo turto už 2,14 mln. litų.

Šiuo metu pagal galiojantį Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymą kandidatas į prezidentus lėšas rinkimų kampanijai gali rinkti keliais būdais.

Pirmiausia, jis gali paaukoti sau pats, tačiau auka gali siekti tik 20 vidutinių mėnesio darbo užmokesčių (VMDU), arba 44 640 litų.

Antras šaltinis – fizinių asmenų parama, tačiau ir ši ribojama. Vienas fizinis asmuo per rinkimų kampaniją kiekvienam kandidatui gali paaukoti ne daugiau nei 10 VMDU, arba 22 320 litų. Tačiau bendra vieno žmogaus paaukota suma visiems kandidatams negali viršyti 10 proc. praėjusių metų pajamų.

Trečias šaltinis – mažosios aukos, siekiančios iki 40 litų. Pagal įstatymą, mažas aukas galima aukoti telefonu, internetu, banko pavedimu ir kitomis priemonėmis, leidžiančiomis finansavimo kontrolę vykdančioms institucijoms nustatyti, kas aukoja. Todėl aukoti iš „Pildyk“ ar „Ežio“ kortelės negalima.

Ketvirtoji pinigų upė gali tekėti iš politinių partijų. Kandidatus į prezidentus gali finansuoti politinės partijos, o jų aukos nėra ribojamos.

Beje, kai kurie D. Grybauskaitės konkurentai jau turi šiokius tokius finansinius rezervus. Pagal Vyriausiosios rinkimų komisijos tinklalapyje deklaruojamas gautas paramos lėšas pirmauja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas, Ignalinos meras Bronis Ropė. Jo sąskaitoje – 7 tūkst. Lt iš partijos iždo.

Nedaug atsilieka Seimo narys, buvęs prezidentės patarėjas Linas Balsys. Jo sąskaitoje jau guli daugiau kaip 5,11 tūkst. Lt. Liūto dalis šios sumos – parlamentaro vadovaujamos Lietuvos žaliųjų partijos suteikta 5 tūkst. Lt suma.

„Darbiečių“ kandidatas Artūras Paulauskas deklaruoja 460 Lt sumą. Kol kas didžiausią 100 Lt auką jam skyrė Zinaida Pagirskienė – ši moteris dar neseniai darbavosi A. Paulausko padėjėja Seime. Dabar jos pavardės tarp „darbiečio“ padėjėjų nebėra. Beje, prezidento rinkimuose Z. Pagirskienė patirties jau turi. 2009 m. rinkimuose, kai Darbo partijos vėliavą nešė Loreta Graužinienė, ji buvo viena iš dabartinės partijos pirmininkės patikėtinių.

Likę kandidatai kol kas deklaruoja tuščias sąskaitas – tai ir D. Grybauskaitė, ir socdemų kandidatas Zigmantas Balčytis, ir Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Prastos naujienos planuojantiems uždirbti iš būsto nuomos (19)

Dar neseniai bankai ir įvairūs ekspertai buto įsigijimą nuomai įvardino kaip patrauklią...

Mokestis už mokyklos įnorius mamai atėmė žadą: išeitis – tik užsienis (267)

Naujiems mokslo metams besiruošiantys tėvai atakuoja ne tik parduotuves, bet ir siuvyklas. Tiesa,...

Meilės V. Putinui kaina: už pinigus gali parduoti ne tik tėvynę, bet ir visą Europą? (412)

„Putino samdinys“, „apmokamas Putino tarnas“, „Kremliaus lobistas“ – taip buvusį...

Krito naujų butų pardavimai (65)

Naujų butų pardavimo apimtys Lietuvos didmiesčiuose antrąjį šių metų ketvirtį buvo...

Lietuvė iki šiol sapnuoja Etiopijos moterų klyksmus: tai, ką pamatai čia, smegenys atsisako suprasti (62)

„Tai unikali šalis, daugiau tokių nėra likę, - apie paslaptingąją Etiopiją sako kelionių...

Du dalykai, kuriuos reikia žinoti norint iš namų išvyti nekviestus svečius

Skruzdėlėms iš žmonių reikia dviejų joms gyvybiškai svarbių dalykų – šilumos ir maisto,...

Rizikingų bitkoinų vertė vilioja: ar gali pabrangti iki 25 tūkst. JAV dol.? (24)

Bitkoino vertė šią vasarą pasiekia vis naujas rekordines aukštumas, o analitikai žada ir...

Pavojų kelia ir nedidelė žaizda (4)

Iškylas į gamtą ir tolimesnes keliones neretai apkartina dėl neatsargaus elgesio atsiradę...

Suskaičiavo algų didėjimą: kam pasisekė labiausiai? (221)

Antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, šalies...

A. Juškevičiui – bilietas į Europos čempionatą, L. Lekavičiui – du mėnesiai be krepšinio (19)

Negailestingą diagnozę išgirdęs Lukas Lekavičius ketvirtadienio rytą galėjo šiek tiek...