„Atplėšti nuo savo žemės, namų ir gimtosios kalbos Jūs išsaugojote meilę Lietuvai kaip didžiausią vertybę. Okupantams nepavyko nurašyti nė vieno – nei tų, kurie liko tolimoje svetimoje žemėje po lietuviškais kryžiais, nei tų, kurie, ištvėrę badą, šaltį ir pažeminimus, sugrįžo namo", - sakė šalies vadovė.

Pasak D.Grybauskaitės, iš tremties taip ir negrįžusius žmones Lietuva prisimins su amžinu netekties ir skriaudos jausmu, o tuos, kurie grįžo ir išliko, visada brangins ir didžiuosis. Valstybės vadovės teigimu, tremtinių ir politinių kalinių išgyvenimai yra labiausiai įkvepiantis pavyzdys visada ginti valstybę ir kurti stiprią ir gražią Lietuvą.

Prezidentūra pranešė, kad sąskrydyje šalies vadovei įteiktas aukščiausias 1-ojo laipsnio Lietuvos Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos apdovanojimas už nuopelnus Lietuvai.

Politinių kalinių ir tremtinių sąjunga įkurta prieš 25 metus. Ji vienija daugiau kaip 40 tūkst. narių, veikia 53 skyriai.

Šeštadienį Raseinių rajone, Ariogaloje, vyksta tradicinis Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir laisvės kovų dalyvių sąskrydis.

Šventė prasidėjo jos dalyvių - buvusių Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių, rezistentų, Lietuvos kariuomenės, Seimo atstovų, Lietuvos šaulių sąjungos, „Misija Sibiras“ dalyvių, skautų, įvairių visuomeninių organizacijų atstovų ir kitų svečių eitynėmis nuo Ariogalos Šv.Arkangelo Mykolo bažnyčios Dubysos slėnio link.

Sąskrydžio dalyviai ir Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai padės gėlių prie Kankinių memorialo Ariogalos kapinėse ir ginklų salvėmis pagerbs okupacinio režimo aukų ir žuvusiųjų už laisvę atminimą.

Numatomas politinių kalinių ir tremtinių choro bei solistų koncertas, šventinė popietė.

Sovietų okupacijų metu į lagerius ir tremtį buvo išvežta daugiau kaip 275 tūkst. Lietuvos gyventojų.