Ketvirtadienį istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje prasidėjo iškilmingas Seimo posėdis, skirtas Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai pradžiai paminėti.
© DELFI / Tomas Vinickas

"Lietuva - pirmoji iš trijų Baltijos šalių, kuriai atiteko ši reikšminga ir atsakinga misija. Su tokiu iššūkiu susiduriame pirmą kartą. Tai - tarsi krikštas, po kurio galėsime tituluoti save ne kaip naujokę, o kaip patyrusią Europos valstybę. Visą šių metų antrąjį pusmetį būsime atsakingi už Europos Sąjungos darbotvarkę bei turėsime spręsti visiems europiečiams aktualius klausimus. Malonu pažymėti ir tai, jog Lietuva - pirmoji valstybė, kuri pirmininkaus ką tik dar labiau padidėjusiai Europai, kurią sudaro jau 28 nariai", - sakė Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas.

Posėdžiui pirmininkaujantis V. Gedvilas pristatė renginio dalyvius. Jame dalyvauja Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, Konstitucinio Teismo pirmininkas Kęstutis Urbaitis, buvę valstybės vadovai, Europos Sąjungos valstybių narių parlamentų vadovai: Airijos Atstovų Rūmų Pirmininkas Seanas Barrettas, Estijos Rygikogo Pirmininkė Ene Ergma, Kroatijos Susirinkimo Pirmininkas Josipas Leko, Latvijos Saeimos Pirmininkė Solvita Abuoltinia, Lenkijos Senato Pirmininkas Bogdanas Borusewiczius ir Lenkijos Seimo Pirmininko pavaduotojas Eugeniuszas Tomaszas Grzeszczakas, Europos Parlamento Pirmininko pavaduotojas Othmaras Karasas, Vokietijos Bundestago Europos Sąjungos reikalų komiteto delegacija ir kiti garbingi svečiai.

Prezidentė ES Tarybai pradžiai skirtame iškilmingame Seimo posėdyje pasakė sveikinimo kalbą, kurioje visus šalies žmones pasveikino su pirmininkavimo pradžia.

„Iki šių metų pabaigos daugelis visai Europai svarbių klausimų bus sprendžiami Vilniuje. Tai - geriausias įrodymas, kad esame Europos Sąjungos narė, kuria pasitikima ir kuri turi tokias pačias teises kaip ir kitos 27 narės", - sakė D. Grybauskaitė.

Pasak prezidentės, Lietuva pradeda pirmininkavimą, kai ekonominė situacija Europoje vis dar yra sudėtinga. Nedarbas, ypač jaunimo, Lietuvoje ir kitose ES valstybėse yra pasiekęs rekordines aukštumas, todėl šiai problemai spręsti bus skiriamas išskirtinis dėmesys.

Valstybės vadovės teigimu, Lietuva tiki solidaria Europa ir palaiko patikimą, atvirą ir augančią Europos Sąjungą. Todėl ateinantį pusmetį mūsų šalis visomis pastangomis sieks stiprinti ES finansinį stabilumą ir atsakingumą bei Europos pinigų sąjungą, plėtos bendrąją rinką, skatins verslo konkurencingumą bei inovacijas ir prisidės prie ES vidaus energetikos rinkos kūrimo.

„Lietuva gerins santykius su ES kaimynėmis ir nesieks būti tik ES „vartotoja". Prie sėkmingos Europos ateities kūrimo nori prisidėti ne tik mūsų šalies politikai, bet ir verslininkai, menininkai ir visi piliečiai, todėl esame pasiruošę sunkiai, bet atsakingai dirbti kurdami saugius ir turtingus mūsų visų Europos namus", - sakė šalies vadovė.

Baigdama sveikinimo kalbą prezidentė pabrėžė, kad Lietuva nuoširdžiai ruošėsi, jog užsienio svečiai šį pusmetį visuose Lietuvos miestuose jaustųsi lyg namuose. Valstybės vadovė pakvietė mūsų šalies žmones sukurti svečiams geriausias sąlygas pasidžiaugti Lietuvos grožiu ir žmonių gerumu.

Pasirašyta Vilniaus deklaracija

Iškilmingame Seimo posėdyje, skirtame Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai pradžiai, istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje pasirašyta Vilniaus deklaracija.

Deklaraciją dėl Airijos, Lietuvos ir Graikijos parlamentų bendradarbiavimo rengiant ir įgyvendinant trijų Europos Sąjungos valstybių narių pirmininkavimo parlamentinį matmenį pasirašė Seimo pirmininkas V. Gedvilas, Graikijos Parlamento kancleris Athanassios Papaioannou, Airijos Atstovų Rūmų Pirmininkas S. Barrettas.

"Šiuo dokumentu siekiama toliau skatinti ES potencialą reikalingoms tolimesniems permainoms ekonominio konkurencingumo ir struktūrinių pokyčių srityje. Sveikiname ES bendradarbiavimą su kaimynais, siekiant tikros partnerystės ir regioninio stabilumo. Pabrėžiame atviros viešosios diskusijos apie ES ateitį svarbą. Tikiu, kad pasirašyta deklaracija taps dar vienu impulsu tvirtesnės ir vieningiau veikiančios sąjungos link", - iš Seimo tribūnos sakė Seimo pirmininko pavaduotojas Petras Auštrevičius.

Lietuva - pirmoji iš Baltijos šalių pirmininkaujanti Europos Sąjungos Tarybai. Per Lietuvos pirmininkavimo pusmetį mūsų šalyje įvyks per 200 susitikimų. Tikimasi, kad Lietuvoje apsilankys daugiau nei 30 000 užsienio svečių.

Vidurdienį Nepriklausomybės aikštėje įvyks Lietuvos valstybės, istorinės ir Europos Sąjungos vėliavų pakėlimo ceremonija.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kita augančių algų pusė visai nedžiugina (27)

Lietuvos gyventojų emigracija – itin neigiamas reiškinys, turėjęs tik vieną teigiamą pusę –...

A. Tapinas apie mokytojų padėtį: jei taip, tai emigruočiau (112)

Vienas įtakingiausių Lietuvos žurnalistų Andrius Tapinas prisipažįsta, kad jei uždirbtų 400...

Pragaru virtusios Barselonos epicentre atsidūrusi gidė: nuo teroristų vos pasprukau jau antrą kartą (21)

Ketvirtadienio vakarą Barselonoje autobusiukui įvažiavus į minią pėsčiųjų prasidėjo virtinė...

Incidentas Suomijoje: policija pašovė vyrą, peiliu badžiusį žmones atnaujinta (92)

Suomijoje, Turku mieste policija į koją pašovė vyrą, peiliu sužeidusį kelis žmones, praneša...

Kiek studentai mokės už butus Vilniuje (79)

Rugpjūtis ir rugsėjis tradicinis būsto nuomos pikas miestuose, kuriuose yra aukštosios mokyklos....

Nacionalinėje žemės tarnyboje sujudimas: atlikta krata vadovo kabinete (69)

Kaip DELFI patvirtino Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) veiklą kuruojantis žemės ūkio...

Paprastas būdas saugotis nuo radiacijos (2)

Pastaruoju metu žmonės vis dažniau domisi instrukcijomis - ką daryti, jei branduolinis karas visgi...

Kraupi moters išpažintis: brolis pirma pardavė kiemo draugams, o toliau prievartavo pats (177)

Nuo savo praeities ji bėgo ilgai ir baisią paslaptį slėpė ir nuo mylimųjų, ir nuo vaikų,...

Staigmena po maudynių – ausies uždegimas (1)

Grįžus po kelių dienų poilsio prie ežero sūnui pradėjo skaudėti ausį, iš jos šiek tiek...

Madridas į kovą su terorizmu pasitelks neįprastą priemonę (38)

Keliose Madrido pėsčiųjų gatvėse bus pastatyti didžiuliai gėlių vazonai, kurių paskirtis bus...