Prezidentės teigimu, Jungtinė Karalystė liks svarbia Europos dalimi, net ir nebūdama ES nare. Tai – artima politinė ir ekonominė partnerė, patikima gynybos sąjungininkė, su kuria esame susieti ir tvirtais žmogiškaisiais saitais. Todėl derybose svarbu ir apginti savo interesus, ir rasti naujus sprendimus, leisiančius glaudžiai bendradarbiauti ateityje.

Galimybe laisvai gyventi, mokytis ir dirbti Jungtinėje Karalystėje pasinaudojo daugiau nei 3 milijonai europiečių, todėl jų teisių apsauga – ir vienas svarbiausių ES derybinių prioritetų. Šalių vadovai sutarė siekti, kad JK esančių ES piliečių padėtis nepablogėtų.

Derybose su Jungtine Karalyste taip pat bus siekiama užtikrinti, kad jai pasitraukus iš Europos Sąjungos neatsirastų teisinis vakuumas, apsunkinantis sąlygas verslui. JK yra reikšminga Lietuvos eksporto partnerė ir penkta didžiausia pasaulio ekonomika, todėl Lietuvai svarbu išlaikyti glaudžius ekonominius ryšius, apsaugant pamatines ES laisves.

ES lyderiai taip pat pabrėžė, kad derybose sieks tvirtų ir konstruktyvių ateities santykių, kurie apimtų ne tik prekybą, bet ir glaudų bendradarbiavimą gynybos, užsienio, saugumo politikoje, kovoje su tarptautiniu terorizmu, sakoma Prezidentės spaudos tarnybos pranešime.