Č.Juršėnas pasigenda prezidento metinio pranešimo

LDDP lyderis Česlovas Juršėnas jau pasigenda metinio prezidento Valdo Adamkaus pranešimo Seimui.
"Šiandien yra balandžio pradžia, o kol kas nežinome, kada bus Jo Ekscelencijos Respublikos prezidento metinis pranešimas Seime, kurį jis privalo daryti pagal Konstituciją", sakė jis spaudos konferencijoje pirmadienį.

Č. Juršėnas priminė, kad dar nuo kadenciją baigusio prezidento Algirdo Brazausko laikų metinis pranešimas buvo skaitomas vasarį arba kovą.

"Mes jau užsilaukėme prezidento metinio pranešimo, o 1999 metai tikrai buvo įdomūs - yra ją įvertinti, yra ką pasverti ir yra dėl ko išdėstyti Jo Ekscelencijos poziciją, galvojant apie praėjusius ir būsimus rinkimus", kalbėjo LDDP vadovas.

Prezidento atstovė spaudai Violeta Gaižauskaitė BNS korespondentui sakė, kad šalies vadovas metinį pranešimą skaitys balandį, tačiau tikslios datos nenurodė. Pasak V. Gaižauskaitės, metinis pranešimas nukeltas dėl savivaldybių tarybų rinkimų, vykusių kovo 19 dieną.

Pernai metinį pranešimą prezidentas V. Adamkus Seime skaitė kovo 30 dieną.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

A. Butkevičius: socialdemokratai greičiausiai derėsis su „valstiečiais“ dėl koalicijos (9)

Socialdemokratai greičiausiai apsispręs toliau derėtis su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga dėl galimybės formuoti valdančiąją koaliciją, BNS sako šios partijos pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius. Jis teigia pats dalyvausiantis derybų grupėje.

Socialdemokratai neatsilieka nuo konservatorių: blaškosi ir ieško kaltų (12)

Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius turėtų dirbti iki pavasario, teigia LRT.lt kalbinti šios partijos jaunosios kartos politikai, minimi tarp kandidatų į pirmininko postą – Mindaugas Sinkevičius ir Andrius Palionis.

Maskvos arbitražas nutraukė V. Antonovo bylą prieš Lietuvą (14)

Maskvos arbitražas penktadienį nutraukė 40 mlrd. Rusijos rublių vertės (apie 557 mln. eurų) buvusio bankrutavusio banko „Snoras“ didžiausio akcininko Vladimiro Antonovo inicijuotą bylą prieš Lietuvą.

Su vienu konservatorių reikalavimu „valstiečiai“ sutiko (722)

Valstiečių ir žaliųjų sąrašo lyderis Saulius Skvernelis penktadienį susitiko su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu. Politikas teigia, kad konkretus siūlymas nebuvo išsakytas, bet durys deryboms lieka atviros.

Teisėjų taryba pritarė teisėjo V. Paškevičiaus atleidimui (12)

Teisėjų taryba penktadienį vienbalsiai nusprendė patarti prezidentei atleisti iš pareigų galbūt neblaivų vairavusį teisėją Valerijų Paškevičių. Teisininkas iš pareigų atleidžiamas kaip pažeminęs teisėjo vardą.