Centro sąjunga - už plačią diskusiją apie ES

Centro sąjunga, Lietuvos derybas su Europos Sąjunga vertindama kaip "katės maiše" pirkimą, sieks į šį procesą įtraukti visuomenę.
"Visų pirmiausia, mes turėtumėme atsigręžti į visuomenę, paklausti jos nuomonės ir remtis ne tik filmukais, kaip yra gerai Europos Sąjungoje, bet pateikti labai rimtus ekonominius argumentus", spaudos konferencijoje BNS biure antradienį teigė Seimo biudžeto ir finansų komiteto narė centristė Rasa Melnikienė.

Europos reikalų komiteto narys centristas Arūnas Grumadas abejoja, ar nors vienas eilinis Lietuvos pilietis žino, dėl ko Lietuva susitarė su Europos Sąjunga, praėjusią savaitę pabaigusi stojimo derybas dėl penkių skyrių.

"Dabar yra nupirkti penki katinai, jie sukišti į maišą, pinigai jau sumokėti, bet jų dar niekas nematė", taip Lietuvos derybas apibūdino centristas.

Jis įsitikinęs, kad tos stojimo į ES sąlygos, kurių Lietuvos derybininkai prašo Briuselyje, pirmiausia turi būti žinomos Lietuvos žmonėms, kurie dirba tose srityse.

"Viskas gali vykti paraleliai - mes nuvažiuojame su portfeliu į Briuselį, tačiau tuo pačiu metu duodame visuomenei pasvarstyti, ką mes ten nusivežėme. Ir jeigu iškiltų rimtų pasipriešinimų, kol nesibaigė derybos, būtų galima pakeisti savo pozicijas", teigė A. Grumadas.

Penktadienį Centro sąjunga Seime rengia konferenciją "Lietuvos ekonominiai interesai Europos Sąjungoje", į kurią pakvietė Lietuvos mokslo elitą, Užsienio reikalų ministerijos pareigūnus, Europos Komisijos, verslo atstovus, ekonomistus, kad jie įvertintų ekonominius Lietuvos interesus derybų su Europos Sąjunga procese.

Konferencijoje bus siūloma įkurti parlamentinę darybų su Europos Sąjunga monitoringo grupę, sudarytą iš politikų, verslo, akademinės bendruomenės, nevyriausybinių organizacijų, profesinių sąjungų, Žemės ūkio rūmų atstovų. Ši grupė reguliariai įvertintų oficialias derybininkų pozicijas.

Taip pat ketinama kreiptis į Vyriausybę, kad būtų sudaryta nepriklausomų ekspertų grupė, įvertinanti Lietuvos derybų pozicijas bei teikianti išvadas dėl ekonominių, socialinių ir kitokių šių pozicijų laikymosi pasekmių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Rukloje akmenimis apmėtyti paaugliai iš Sirijos papildyta 17.00 (105)

Penktadienį, apie 14.45 val., policija gavo pranešimą, kad Jonavos r. Rukloje, Karaliaus Mindaug g. iš mokyklos grįžtančius du keturiolikos metų Sirijos piliečius iškoneveikė, apstumdė ir apmėtė akmenimis du vietiniai jaunuoliai.

Rinkimų naktį dirbusio apygardos komisijos pirmininko kraujyje – 1,76 promilės alkoholio (6)

Vidutinis girtumas – toks teismo medicinos ekspertų verdiktas penktadienį paskelbtas rinkimų naktį tikrą spektaklį surengusiam Vidmantui Pilviniui, vadovavusiam rinkimų į Seimą procesui Lazdijų ir Druskininkų savivaldybėse.

Leidinyje apie pilietinį pasipriešinimą Rusija atvirai įvardijama kaip potenciali agresorė (43)

Krašto apsaugos ministerija parengė ir penktadienį pristatė trečiąjį leidinį pilietinio pasipriešinimo tematika.

Prokuratūra: Šilutėje galėjo būti papirkta per 120 rinkėjų (11)

Penkiolika Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narių penktadienį supažindinti su ikiteisminio tyrimo dėl galimo rinkėjų papirkimo Šilutės rinkimų apygardoje medžiaga.

Konservatorių „maištininkai“ prisipažino, ko iš tiesų nori (285)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų gretose buvo kilęs nedidelis nerimas, pavadintas maištu. Valstiečių ir žaliųjų sąjunga pakvietė konservatorius kalbėtis apie galimą koaliciją, konservatorių vadovybė metė kamuolį atgal išdėstę savo pozicijas.