Centristas ragina atsisakyti Seimo kanclerio pareigybės

 (3)
Centro frakcijos Seime narys Algis Čaplikas siūlo atsisakyti, jo teigimu, neekonomiškos ir neefektyvios Seimo kanclerio pareigybės.
Centristas aplinkos eksministras A. Čaplikas paprašė Seimo Teisės departamento parengti Seimo Statuto pataisas, kuriomis būtų panaikinta Seimo kanclerio pareigybė.

A. Čaplikas BNS korespondentui nurodė tris pagrindinius savo iniciatyvos motyvus.

Anot centristo, remiantis daugelio valstybių parlamentų patirtimi, politikas negali užsiimti ūkiniais reikalais.

A. Čapliko teigimu, už ūkinius organizacinius reikalus turi būti visiškai atsakingas samdomas asmuo, pavyzdžiui, Seimo kanceliarijos vadovas, o ne išrinktas politikas. Kitą Seimo kanclerio darbo dalį - posėdžių organizavimą, anot centristo, turėtų perimti Seimo pirmininko sekretoriatas.

Be to, anot A. Čapliko, "pagal veiklos rezultatus nematyti, kad Seimo kancleris būtų vertas 2000 litų atlyginimo priedo".

Nuo šio Seimo kadencijos pradžios 1996 metais Seimo kanclerio pareigas eina konservatorius Jurgis Razma.

Seimo kanclerio pareigybė buvo įvesta per praėjusią parlamento kadenciją. Pirmuoju kancleriu buvo LDDP atstovas Neris Germanas, dabar dirbantis ambasadoriumi Helsinkyje.

A. Čaplikas sakė dėl iniciatyvos turįs bendraminčių, kurių neįvardijo. Anot jo, apie iniciatyvą jis informavo Centro frakciją ir gavo jos pritarimą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: savaitgalį trumpai pasidžiaugsime ir saule, ir šlapdriba

Savaitgalį nei gūsingo vėjo, nei kritulių išvengti nepavyks. Tiesa, pastarieji nebus labai gausūs. Geriausia žinia ta, kad šeštadienį daug kur nušvis saulė.

Ruklos seniūnas apie pabėgėlius: tegul savo tradicijų laikosi uždarai ir nebruka jų mums (435)

Jonavos rajone, Rukloje, kurioje yra Pabėgėlių priėmimo centras vyksta vienas incidentas po kito ir iš miestelio nedingsta įtampa. Ruklos seniūnas Gintas Jasiulionis teigė, kad problemų gali būti ir daugiau, jis aiškino, kad kitatikiai turi prisitaikyti naujojoje šalyje ir laikytis mūsų įstatymų ir per daug nekaltino į incidentus įsiveliančių vietinių gyventojų.

V. Antonovas ketina skųsti Maskvos arbitražo teismo sprendimą (12)

Rusijos verslininkas, didžiausias bankrutavusio banko „Snoras“ akcininkas Vladimiras Antonovas skųs penktadienį priimtą Maskvos arbitražo teismo sprendimą nutraukti jo daugiau kaip 40 mlrd. rublių vertės ieškinio Lietuvai nagrinėjimą.

Kadenciją baigianti ministro patarėja džiaugiasi sugebėjimais šokti aplink stulpą (103)

Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko patarėja, taip pat atstovė spaudai Simona Liaudanskytė kadenciją baigia socialiniame tinkle bei savo tinklaraštyje paskelbtais gana įdomiais pasisakymais. Ji teigė išbandžiusi vertikalią gimnastiką arba kitaip šokius aplink stulpą ir dalinasi savo įspūdžiais.

Politologas: „valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija bus labai trapi (88)

„Valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija būtų labai trapi dėl nedidelės daugumos Seime, sako apžvalgininkas Kęstutis Girnius.