Centristams svarbiausia NATO

"Lietuvos įstojimas į NATO yra pirmaeilis mūsų uždavinys, ir Lietuvos Centro sąjunga kviečia visas politines partijas, visuomenės organizacijas, žiniasklaidą, visus piliečius pagal išgales paremti šį siekį", sakoma pareiškime.

Anot CS pozicijos, visi Lietuvai užsienyje atstovaujantys pareigūnai "turi aiškiai skirti ir esant reikalui gerai argumentuoti Lietuvos stojimo į NATO ir Europos Sąjungą netapatumą".

"Nors šie du siekiai ir yra bendros integravimosi į Vakarų struktūras strategijos dalys, jų tikslai bei tikslų argumentavimas skiriasi", sakoma censtristų pareiškime.

Spaudos konferencijoje centristų lyderis teigė, kad "nuolatinis NATO ir ES reikalų maišymas nieko gera neduoda".

"Eidami NATO ir ES suplakimo keliu, prarandame daug galimybių", sakė R. Ozolas.

Jo teigimu, įstojimo į Europos Sąjungą procesas yra "derybų galimybių žemė, papildomų galimybių žemė". R. Ozolas teigė, kad nevalia šių galimybių neišnaudoti.

Pasak jo, centristai sieja integracijos į ES reikalus su Ignalinos atominės jėgainės uždarymu ir Lietuvos žemės ūkio padėtimi. Anksčiau centristai buvo pareiškę, kad jiems nepriimtini, kaip neatitinkantys Lietuvos interesų, Lietuvos įsipareigojimai iki 2005 metų uždaryti IAE pirmąjį bloką ir greičiausiai iki 2010 metų - antrąjį.

Pasak R. Ozolo, antroji pagrindinė Lietuvos įstojimo į ES sąlyga yra prastas žemės ūkio konkurencingumas.

"Jeigu mes sugebėsime per 2 metus suformuoti konkurencingą ūkininkų korpusą, prašome, tuojau pat. Vos atsiras žemės ūkio produkciją gaminantys žmonės, vos jie pasijus galintys konkuruoti, prašom", sakė R. Ozolas.

Jo teigimu, žemės ūkio sektoriaus pertvarkymui reikia 10 metų, o tai maždaug sutampa su Lietuvos prisijungimo prie ES "scenarijumi".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimo rinkimus stebės ESBO atstovai (2)

Spalį Lietuvoje vyksiančius parlamento rinkimus stebės Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovų grupė bei nevyriausybininkai iš Rusijos, Lenkijos, Ukrainos.

Televizorių ir skalbimo mašiną dovanojusiam kandidatui leista tęsti kovą rinkimuose (8)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) leido toliau kandidatuoti į Seimą save Radviliškio vienmandatėje apygardoje išsikėlusiam kandidatui, kuris rinkėjams dovanojo televizorių ir skalbimo mašiną.

VRK atleido iš pareigų Alytaus apygardos komisijos narę už politinę agitaciją (2)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė pašalinti iš pareigų Alytaus apygardos rinkimų komisijos narę, kuri socialiniame tinkle „Facebook“ dalijosi kandidatų į Seimą politine reklama.

Viešųjų pirkimų tarnybos vadovė D.Vilytė: premjeras sako netikslią informaciją (44)

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius sako netikslią informaciją kalbėdamas apie tai, kada Viešųjų pirkimų tarnyba sužinojo apie sutartį dėl „auksinių šaukštų“, sako tarnybos vadovė Diana Vilytė.

Vieno žiauriausių žudikų Lietuvos istorijoje žmonai – nemalonumai (74)

Šilutės rajone, Svencelės telmologiniame draustinyje, stūkso žiauriausio vakarų Lietuvos žudiko, nuteisto iki gyvos galvos Sigito Gaidjurgio sodyba, kurioje dabar gyvena jo žmona. DELFI paviešinus informaciją apie dešimtmečiais iš baimės institucijų aplenkiamą objektą, sodyboje buvo atlikti patikrinimai ir nustatyti pirmieji pažeidimai.