Centristai siekia reformuoti rinkimų sistemą

 (2)
Seimo Centro frakcijos nariai inicijuoja įstatymų pataisas, pagal kurias visi Seimo nariai būtų renkami vienmandatėse apygardose, o merai - tiesioginiuose rinkimuose.
Spaudos konferencijoje trečiadienį Centro frakcijos narė Rūta Rutkelytė informavo apie užregistruotą Seimo rinkimų įstatymo pataisos projektą, pagal kurį visi Seimo nariai būtų renkami vienmandatėse apygardose.

Šią savaitę centristai žada užregistruoti ir projektą dėl savivaldos įstatymo pakeitimo, pagal kurį merai būtų renkami tiesioginiu būdu.

Dabar 71 Lietuvos parlamentaras renkamas vienmandatėse apygardose, dar 70 - pagal partijų sąrašus daugiamandatėje apygardoje. Merus dabar renka savivaldybių tarybos.

R. Rutkelytė teigė, kad rinkimai pagal sąrašus yra "ydingi", nes išrinktieji daugiamandatėje apygardoje Seimo nariai "neturi ryšio su savo rinkėjais".

Be to, pasak jos, "balsuojant pagal partinį sąrašą yra orientuojamasi į keletą pirmų partijos asmenų, kartais net į vieną vadą, o visi kiti Seimo nariai sąrašo būdu yra išrenkami kaip anonimai, nežinomi asmenys".

R. Rutkelytė mano, kad tokiu būdu rinkėjai yra "apgaudinėjami".

"Jeigu rinkėjai žinotų, kokios kovos vyksta tarp būsimųjų kandidatų į sąrašus dėl aukštesnės vietos, tai galbūt jie visai į rinkimus neateitų, nes jiems būtų baisu matant, kokie iš tikrųjų tie kandidatai yra", sakė parlamentarė.

Panaikinti Seimo rinkimus pagal partinius sąrašus siekia ir grupė piliečių, savaitgalį pradėjusi rinkti piliečių parašus atitinkamam referendumui inicijuoti.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Sunkumai dėl darbo – ne visiems išeinantiems Seimo nariams: kai kam vartai į šiltą vietą jau atverti (26)

Seimo pirmininkės pavaduotojui ir kol kas dar Seimo nariui, bet neperrinktam Vydui Gedvilui, panašu, kad nereikės ilgai sukti galvos ieškantis naujo darbo. Vartai į gana šiltą ir užtikrintą darbo vietą jam yra plačiai atidaryti.

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame batalione bus ir tankų, ir šarvuočių, sako J.Olekas (27)

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame NATO batalione bus ir tankų, ir pėstininkų kovos mašinų, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

R. Karbauskis: į premjerus siūlysime S. Skvernelį (97)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad partija apsistojo ties vienu kandidatu į premjerus ir Vyriausybei vadovauti siūlys sąrašo rinkimuose lyderį Saulių Skvernelį, pranešė LRT televizijos naujienų taryba.

R. Karbauskis: kai šnekiesi telefonu, netrukus sužino beveik visi (190)

Seimo rinkimus laimėjusių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis trečiadienio popietę Vyriausybėje susitiko su premjeru, socialdemokratų vadovu Algirdu Butkevičiumi.

Laiminti rinkimus kalba (12)

Tai pirmi rinkimai, kuriuose politikai prisipažino, kad gramatika tapo valstybinės reikšmės klausimu, nulėmusiu ne vieno kandidato likimą, tad mums, kalbos žmonėms, bent jau šiuo klausimu rinkimai buvo sėkmingi – laimėjo kalba.