Centristai ragina teistuosius pasitraukti iš rinkimų

 (2)
Centro sąjungos vadovybė antradienį išplatino pareiškimą, kuriame "prašo kandidatus į savivaldybių tarybas, turinčius teistumą už tyčinius nusikaltimus ir nuslėpusius tai nuo rinkėjų, ir tuos, kurie bendradarbiavo su užsienio šalių specialiosiomis tarnybomis, laisva valia pasitraukti iš sąrašų".

Tačiau šis priesakas yra jau pavėluotas, nes jo įvykdyti nebeleidžia Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas.

Įstatymo 41 straipsnis nurodo, kad partija ar pilietis, iškelti kandidatais į tarybas, "bet kuriuo metu patys gali paskelbti savo pareikštinius dokumentus visiškai ar iš dalies atšauktais, tačiau ne vėliau, kaip likus 25 dienoms iki rinkimų".

Taigi, šiemet tai buvo galima padaryti vėliausiai iki vasario 23 dienos.

Kaip skelbta, VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas ir VSD atstovas pirmadienį informavo keliolikos rinkimuose dalyvaujančių partijų atstovus apie 33 asmenis jų rinkimų sąrašuose, kurie buvo teisti iki nepriklausomybės paskelbimo 1990 metais.

Centro sąjungos sąrašuose yra vienas asmuo - buvęs kombainininkas - kolūkių laikais teistas už grūdų vagystę.

Centristai ta proga pareiškė, kad "klausimas dėl nesąžiningų kandidatų iškeltas taip pat nesąžiningai".

Centristai piktinasi, kad VSD apie kandidatų praeities tyrimo rezultatus pirmiausiai informavo ne partijų pirmininkus, o prezidentą, "tuo vienareikšmiškai apskųsdamas partijas ir jų vadovybes".

Centro sąjunga taip pat priekaištauja VRK, kad ji "nerado reikalo netgi oficialiai informuoti partijų apie susidariusią padėtį, paprašė tiktai partijų atstovų apsilankymo komisijoje".

VRK pirmininkas Z. Vaigauskas aiškino, kad tokį sprendimą lėmė savivaldybių rinkimų įstatymo netobulumas.

Pasak jo, rinkėjai turi teisę žinoti viską apie kandidatus, o įstatymas reikalauja nurodyti, ar kandidatas yra buvęs KGB bendradarbiu bei jo teistumą tik po 1990 metų.

Tačiau įstatymas nereikalauja nurodyti teistumo, buvusio iki Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: prasidės rudeninis lietaus ir vėjo šėlsmas (1)

Savaitei įpusėjus daug kur nušniokš lietus. Paskutinėmis darbo dienomis vyraus šiltesnis oras, tačiau bus vėjuota. Danguje numatoma tikra sumaištis: saulę keis debesys ir atvirškčiai, o protarpiais dar ir lietus pasipils.

Seimo rinkimuose jau balsuoja užsienyje gyvenantys lietuviai (65)

Nuo antradienio Lietuvos ambasadose užsienyje jau galima balsuoti Seimo rinkimuose. Savo valią tautiečiai gali išreikšti ambasadose, konsulatuose arba internetu. Jei balsuos 35 000 užsienyje gyvenančių lietuvių, jie galės turėti savo rinkimų apygardą ir rinkti savo kandidatą į Seimą.

Kauno meras – „išrinktųjų“ koziris rinkimų kampanijoje (174)

Kaip ir visuose žaidimuose, kozirius turi ne visi. Panašiai ir su Seimo rinkimais Kaune. Kai kurie kandidatai iš reklaminių plakatų žvelgia vieniši ar su su partijos kolegomis.

Kariuomenė: sutartys su „Nota Bene“ buvo pildomos (14)

Kariuomenė patvirtina, kad atsarginės lauko virtuvės įrangos pirkimo sutartys buvo papildytos jau po to, kai „Nota Bene“ pristatė prekes, tačiau tikina, kad nebuvo keičiamos ar išbraukiamos jokios nuostatos, susijusios su prekių techninėmis specifikacijomis.

Siūloma leisti kartu gauti dvi pensijas (97)

Siūloma senatvės pensijas mokėti kartu su netekto darbingumo (invalidumo) ir kitomis pensijomis.