Centristai pyksta dėl skubėjimo uždaryti IAE bloką

 (6)
Centro sąjunga pareiškė protestą dėl to, kad sprendimas uždaryti Ignalinos atominės elektrinės I bloką iki 2005 buvo priimtas Seime ypatingos skubos tvarka.
"Skubėjimas uždaryti bloką buvo toks pat karštligiškas, kaip ir skubėjimas tą bloką atidaryti tarybiniais laikais", teigiama trečiadienį paskelbtame centristų pareiškime.

Centristai kaltina konservatorius "represyvia" įstatymo priėmimo procedūra ir priskiria jiems visą atsakomybę už šį, pasak jų, "neatsakingą žingsnį".

Centristų vertinimu, antradienį Seime priimtas bloko uždarymo įstatymas parengtas "ydingai".

Kaip teigiama Centro sąjungos pareiškime, "įstatymas pirmojo bloko uždarymą reglamentuoja taip atmestinai, kad uždarinėjimo saugumas negarantuojamas, o apie uždaryto bloko aptarnavimą tik užsimenama".

Be to, pasak centristų, "itin blogai, kad nepateikiamas elektrinės uždarymo socialinių pasekmių sprendimas".

Centristai atmeta argumentą, kad Ignalinos AE I bloko uždarymo įstatymo priėmimas buvo viena iš sąlygų gauti tam finansinę tarptautinių donorų paramą, kuri bus svarstoma birželį Vilniuje ruošiamoje tarptautinėje konferencijoje.

Pasak centristų pareiškimo, "priimtas tekstas numato tik Lietuvos finansinius įsipareigojimus ir jokių apeliacijų į Europos Sąjungą nefiksuoja".

"Lietuva šiuos įstatymu įstumiama į milžiniškus finansinius sunkumus", teigia Centro sąjunga.

Centro sąjungos lyderis Romualdas Ozolas jau anksčiau reiškė nepritarimą skubotam IAE uždarymui, ragindamas išsaugoti Lietuvos branduolinę energetiką.

Praėjusį mėnesį jis kalbėjo apie galimybę kurti akcinę bendrovę ir statyti Lietuvoje naują branduolinę elektrinę, nustojus eksploatuoti pasenusius Ignalinos AE reaktorius.

Du Ignalinos AE veikiantys sovietiniai RBMK modelio reaktoriai Vakaruose laikomi iš esmės nesaugiais ir yra to paties modelio, kaip sprogęs Černobylio AE.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

V. Antonovas ketina skųsti Maskvos arbitražo teismo sprendimą (3)

Rusijos verslininkas, didžiausias bankrutavusio banko „Snoras“ akcininkas Vladimiras Antonovas skųs penktadienį priimtą Maskvos arbitražo teismo sprendimą nutraukti jo daugiau kaip 40 mlrd. rublių vertės ieškinio Lietuvai nagrinėjimą.

Kadenciją baigianti ministro patarėja džiaugiasi sugebėjimais šokti aplink stulpą (33)

Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko patarėja, taip pat atstovė spaudai Simona Liaudanskytė kadenciją baigia socialiniame tinkle bei savo tinklaraštyje paskelbtais gana įdomiais pasisakymais. Ji teigė išbandžiusi vertikalią gimnastiką arba kitaip šokius aplink stulpą ir dalinasi savo įspūdžiais.

Politologas: „valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija bus labai trapi (20)

„Valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija būtų labai trapi dėl nedidelės daugumos Seime, sako apžvalgininkas Kęstutis Girnius.

Tarnybinių šunų atminimo įamžinimo sąskaitoje – 8273 eurai (8)

Nušauto pasieniečių belgų aviganio Ramzio ir kitų tarnybinių šunų atminimui įamžinti, penktadienio duomenimis, yra paaukoti 8273 eurai. Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) ir gyvūnų globos klubas „Draugo letena“ pranešimas spaudai dėkoja visiems, palaikantiems idėją pagerbti tarnybinius šunis.

Pratybų metu nuo pirotechnikos nestipriai nukentėjo karys (9)

Pasibaigus žvalgų pratyboms ketvirtadienio naktį nuo pirotechnikos užtaiso lengvai nukentėjo profesinės karo tarnybos karys, pranešė Krašto apsaugos ministerija.