Centristai bijo politinio sekimo

 (1)
Centro sąjungos atstovai Romualdas Ozolas ir Vytautas Čepas prašo ištirti, kodėl valstybinės institucijos ir konkrečiai specialiosios tarnybos yra naudojamos prieš politines partijas.
Spaudos konferencijoje pirmadienį CS pirmininkas R. Ozolas ir parlamentaras centristas V. Čepas pateikė kelis faktus, kurie, jų teigimu, rodo, kad jie buvę "intensyviai sekami" specialiųjų tarnybų, nes ėmėsi savarankiškai tirti tariamos korupcijos Generalinėje prokuratūroje atvejus.

Centristai taip pat teigė, jog dėl jų partijos domėjimosi nacionalinio saugumo ir gynybos klausimais jie buvę sekami Krašto apsaugos ministerijos Antrojo (žvalgybos) departamento nurodymu.

Pasak R. Ozolo, prieš savaitę jo spaudos konferencijoje dalyvavo aukštas Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnas. R. Ozolas sakė, kad tokiu būdu jis buvo sekamas, nes pareigūnas jam neprisistatęs ir neinformavęs, jog nori klausytis spaudos konferencijos.

"Jeigu jis sėdėjo neprisistatęs, jis mane sekė", sakė R. Ozolas.

Minėtoje spaudos konferencijoje R. Ozolas informavo apie balandžio paskutinėmis dienomis Centro sąjungos Palangoje surengtą konferenciją nacionalinio saugumo ir gynybos klausimais.

Anot R. Ozolo, vėliau "buvo kviečiami pokalbiui kai kurie pranešėjai", tačiau jiems atsisakius, konferencijos organizatoriaus V. Čepo buvo paprašyta pateikti kai kuriuos pranešimus.

R. Ozolo teigimu, nė vienas centristų niekada nebuvo nacionalinio saugumo ir gynybos priešas.

"Jeigu ponui (krašto apsaugos ministrui Česlovui) Stankevičiui atrodo kitaip, tai yra jo suvokimo problema", sakė R. Ozolas. Jo teigimu, "KAM Antrasis departamentas nurodinėja VSD".

"Tai jo nurodymu buvo domėtasi, ką mes veikėme Palangoje", sakė R. Ozolas.

Anot jo, "V. Čepas buvo intensyviai sekamas, "lydimas" į Klaipėdą", be to, "panašių "lydėjimų" teigia patyręs ir R. Ozolas. Jo teigimu, vieną kartą jam vykstant į Alytų, į abi puses paskui sekė automobilis. R. Ozolo teigimu, jis sužinojęs, kad minėtasis automobilis nepriklauso nei KAM, nei VSD.

Pasak R. Ozolo, centristus mėginta sukompromituoti praėjusių metų pabaigoje ir šių pradžioje, kai V. Čepas gavo 24 dokumentus, kurie neva liudijo apie aukštų Generalinės prokuratūros darbuotojų korupciją.

Dokumentuose buvo nurodomos pinigų sumos, kurias Generalinės prokuratūros darbuotojai neva gavę iš Mažeikių rajone įregistruotos sodų bendrijos "Raselė".

Anot V. Čepo, jis ir keli patikimi asmenys, tarp jų R. Ozolas, įžvelgė dokumentų nepatikimumą ir atliko savo nepriklausomą tyrimą, kuris leido nustatyti, kad jų gauta informacija neturi pagrindo.

"Kadangi Generalinės prokuratūros apkaltinimas nėra įtikinamas, teigiu, kad reikėtų tirti klausimą, ar šią bylą nebuvo mėginta konstruoti kaip Centro sąjungos sukompromitavimo medžiagą", sakė R. Ozolas.

Jis pareiškė prašąs Generalinę prokuratūrą "ištirti ir išnagrinėti" valstybės institucijų galimą panaudojimą prieš politines partijas. Anot centristų lyderio, jeigu Generalinė prokuratūra tai padaryti nepajėgi, "viską po ranka" turi Specialiųjų tyrimų tarnyba, Organizuotų nusikaltimų tyrimo tarnyba, be to, savo žodį gali tarti prezidentas.

Centristai žurnalistams teigė negalį pateikti patirto sekimo įrodymų, taip pat negalėjo patvirtinti, ar prieš juos buvo panaudotos specialios sekimo priemonės.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: bus vos geriau, bet labai trumpai

Savaitei įpusėjus gūsingas vėjas dangumi vis gins debesis, tačiau kritulių jau bus mažiau. Šiek tiek sausesniu oru pasimėgauti galėsime tik iki penktadienio. Tądien vėl pasipils gausus lietus, dar labiau sustiprės vėjas.

K. Smirnovas apie pergalę prieš A. Butkevičių: kovojau taktiškai, taktiškai ir laimėjau (196)

Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su išrinktu Seimo nariu Kęstučiu Smirnovu, laimėjusiu prieš premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio apygardoje.

Klimatologas žada itin bjaurią žiemą (66)

Kai kuriuose Lietuvos regionuose jau pasirodė pirmosios snaigės bei šlapdriba. Tačiau klimatologų bei sinoptikų teigimu, gausaus sniego tikėtis dar negalima, o ir žiema vėl prognozuojama šiltesnė nei įprastai su daugiau šlapdribos, taip pat permainingomis temperatūromis.

Būsima koalicija: kas nori valdžios, o kas tik apsimeta? koalicija paaiškės jau penktadienį? (484)

Prasidėjusios konsultacijos su „valstiečiais“ dėl būsimos valdančiosios koalicijos praėjo strigti jau pačią pirmą dieną. Buvęs konservatorių (TS-LKD) lyderis Andrius Kubilius po daugiau nei valandą trukusio pokalbio su „valstiečių“ konsultacine grupe jį apibūdino vienu žodžiu – „migla“.

L. Linkevičius: valdžia olandams turi paaiškinti, ką iš tiesų reiškia Asociacijos susitarimas su Ukraina (93)

Nyderlandų vyriausybė ir parlamentas turi paaiškinti Asociacijos su Ukraina susitarimo skeptikams, kad jų referendume kelti nuogąstavimai neturi pagrindo ir nėra susiję su pačiu susitarimu, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.