Čekija parems Lietuvą dėl narystės NATO

Susitikime daugiausia dėmesio skirta NATO plėtros reikalams, pranešė Seimo pirmininko atstovė spaudai.

Pasak Čekijos atstovų, jų šalis, kovą pažymėsianti narystės NATO pirmąsias metines, pasirengusi padėti Lietuvai išvengti klaidų, kurias darė savo kelyje į NATO. O. Pickas teigimu, Čekijos kelias į aljansą nebuvo pakankamai remiamas šalies parlamento, parlamentarai mažai dėmesio skyrė armijos reikalams.

Čekijos užsienio reikalų viceministras O. Pickas pabrėžė biudžeto išlaidų krašto gynybai ir kariuomenei svarbą. Čekija, šiems metams krašto apsaugai paskyrusi 2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), 2001 metais jau skirs 2,2 proc. BVP.

Svečiai itin teigiamai įvertino pagrindinių Lietuvos politinių partijų bendrą poziciją dėl narystės Aljanse, o praėjusią savaitę pagrindinių partijų komunikatą dėl narystės NATO pavadino ypač svarbiu.

Susitikime dalyvavausi Seimo pirmininko pavaduotoja, NATO reikalų komisijos pirmininkė Rasa Juknevičienė nuogąstavo, jog artėjant rinkimams kai kurios jėgos gali manipuliuoti Lietuvos narystės NATO klausimu, skatindamos nepalankų gyventojų nusiteikimą.

"Svarbiausia tai, ką politikas mato kaip pagrindinį uždavinį - ar tik būti išrinktam, ar šiek tiek plačiau", sakė O. Pickas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

F. Kukliansky: Vilniaus merai keičiasi, bet niekas neranda vietos žydų gelbėtojų paminklui (1)

Rugsėjo 23-ąją minima Lietuvos žydų genocido diena. Ilgus metus Holokausto tema Lietuvoje buvo nutylima, o prezidentas Algirdas Brazauskas, atsiprašęs žydų tautos, toli gražu ne vien pagirtas buvo. Šiandien jau net vokiečiai mano, kad Lietuva yra pirmoji Rytų Europos valstybė, kuri atvirai kelia savo gyventojų kaltės klausimą. Maždaug prieš mėnesį solidžiausiame Vokietijos dienraštyje „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ publikuotas straipsnis apie Lietuvos pastangas atvirai kalbėti apie Holokausto istoriją.

Kaip vakarais laiką leido Maironis? (23)

Rugsėjo 16-ąją Maironio lietuvių literatūros muziejuje lankytojams bus atvertas literatūros klasiko, prelato Maironio memorialinis butas, kuris per pastaruosius metus restauruotas visiškai tiksliai.

Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų ir atkurti žydų institutą (26)

Puoselėjant žydų paveldą, Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų, atkurti žydų mokslinį institutą, o Vyriausybės rūmuose įamžinti prie Lietuvos valstybės atkūrimo prisidėjusių žydų atminimą.

Emigracija: buvo išsigelbėjimas, tapo tragedija (408)

Per dešimtmetį mūsų padaugės iki 3,5 mln. Tokiais nerealiais tikslais ir bendromis frazėmis grįsta politikų kol kas tik popierinė kova su didžiausiu mūsų valstybės iššūkiu – demografiniu nuosmukiu.

Tokių stebuklų dar nėra buvę: kuo gali virsti karinė slėptuvė (143)

Pajūrio regioniniame parke – nemažai įvairių „stebuklų“, kai draustiniuose visais būdais stengiamasi įrodyti buvusios sodybos faktą ir pasinaudoti vienintele galimybe ten statyti namus. Pavyzdžiui, oficialiai kaip rūsį bandoma įregistruoti ir buvusius karinius įtvirtinimus arba slėptuvę.