Čečėnų šeima Lietuvoje pasiprašė politinio prieglobsčio

Čečėnų tautybės Čečėnijoje gyvenantys keturi Rusijos piliečiai 40-metis A., 30-metė L. ir jų vaikai 8 metų A. ir 7 metų E. - prašydami politinio prieglobsčio, kreipėsi į pasieniečius.

Prašymo motyvai ir čečėnų pavardės neskelbiamos.

Pasienio policijos departamento ryšių su visuomene poskyrio viršininkas Giedrius Mišutis BNS sakė, kad čečėnai buvo apklausti ir užpildė reikiamus dokumentus prašytis politinio prieglobsčio.

Iš prašytojų apklausos protokolų ir kitų dokumentų sudarytą bylą pirmadienį pasieniečiai perdavė Migracijos departamentui prie VRM. Per parą jis turėtų nuspręsti, ar čečėnų šeimai Lietuvoje suteikti laikiną teritorinį prieglobstį.

Dėl pabėgėlio statuso suteikimo sprendžiama ilgiau, tačiau Migracijos departamentas tokių savo sprendimų neskelbia.

Vyras ir žmona čečėnai turėjo Rusijos piliečių vidaus pasus, jų vaikai - gimimo liudijimus.

Prieglobsčio pasiprašiusi šeima laikinai glaudžiasi Medininkų pasienio policijos užkardoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

L. Pernavas: Vilniuje dirba 1 tūkst. 500 policininkų, iš jų tik 40–60 – gatvėse

Pradėta įgyvendinti policijos reforma kelia vis daugiau klausimų. Pradėtą reformą kritikuoja ne tik įvairių politinių pažiūrų politikai, bet ir prezidentė, ir policijos profesinės sąjungos. Apie pertvarkas policijoje – pokalbis laidoje „Dėmesio centre“ su policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu, Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininke Roma Katiniene ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininke Loreta Soščekiene.

Seimo rinkimus stebės ESBO atstovai (13)

Spalį Lietuvoje vyksiančius parlamento rinkimus stebės Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovų grupė bei nevyriausybininkai iš Rusijos, Lenkijos, Ukrainos.

Televizorių ir skalbimo mašiną dovanojusiam kandidatui leista tęsti kovą rinkimuose (8)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) leido toliau kandidatuoti į Seimą save Radviliškio vienmandatėje apygardoje išsikėlusiam kandidatui, kuris rinkėjams dovanojo televizorių ir skalbimo mašiną.

VRK atleido iš pareigų Alytaus apygardos komisijos narę už politinę agitaciją (2)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė pašalinti iš pareigų Alytaus apygardos rinkimų komisijos narę, kuri socialiniame tinkle „Facebook“ dalijosi kandidatų į Seimą politine reklama.

Viešųjų pirkimų tarnybos vadovė D.Vilytė: premjeras sako netikslią informaciją (57)

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius sako netikslią informaciją kalbėdamas apie tai, kada Viešųjų pirkimų tarnyba sužinojo apie sutartį dėl „auksinių šaukštų“, sako tarnybos vadovė Diana Vilytė.