Byla prieš N. Dušanskį atnaujinta, nepaisant Izraelio nenoro padėti

 (1)
Byla atnaujinta, Seimui šį mėnesį priėmus įstatymo pataisas, leidžiančias tirti ir nagrinėti karo nusikaltimų bylas už akių, pranešė "Lietuvos rytas".

Byla pernai buvo sustabdyta, Lietuvos generalinei prokuratūrai paprašius Izraelio teisėsaugos apklausti N. Dušanskį ir paimti jo parašo lyginamuosius pavyzdžius, tačiau Izraelio generalinė prokuratūra vasarį pranešė atsisakanti tai padaryti.

A. Kraujelio, kovojusio prieš sovietų okupaciją, žūties byloje jau surinkti keturi dokumentų tomai, ir prokurorai tikisi pavasarį perduoti bylą nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.

N. Dušanskis byloje įtariamas vadovavęs jungtinėms KGB darbuotojų ir sovietų milicijos pajėgoms per A. Kraujelio sunaikinimo operaciją 1965 metų kovo 17 dieną Utenos rajone.

Sovietų MGB/KGB per karą ir pokariu tarnavęs N. Dušanskis yra dalyvavęs baudžiamosiose operacijose prieš Lietuvos nepriklausomybės kovotojus.

Pernai Generalinė prokuratūra iš Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) gavo archyvinių dokumentų, kurie patvirtina, kad, vadovaujant N. Dušanskiui, pokariu buvo ištremtos 4 šeimos.

Dokumentuose esantys N. Dušanskio parašai galėjo būti nenuginčijami įrodymai dėl inkriminuojamų nusikaltimų. Jeigu Izraelio teisėsaugininkai būtų paėmę N. Dušanskio parašo pavyzdį, juos būtų galima palyginti su parašais dokumentuose, gautais iš LGGRTC.

Manoma, kad N. Dušanskis išvyko į Izraelį 1989-siais, likus maždaug metams iki Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo.

1998 metais per Izraelio ambasadą Baltijos šalims Lietuvos Generalinė prokuratūra gavo pažymą, patvirtinančią, kad 1997 metais N. Dušanskis gyveno Izraelyje.

A. Kraujelio nužudymo byloje parodymus davė ir 1990-1992 metų vidaus reikalų ministras Marijonas Misiukonis, anuomet dirbęs KGB Anykščių padalinio operatyviniu įgaliotiniu, kuriam buvo patikėta surašyti nukauto partizano lavono atpažinimo protokolą.

Pasak "Lietuvos ryto", Utenos prokuratūra šiam operacijos dalyviui "kol kas linkusi skirti byloje antraeilio vykdytojo vaidmenį".

M. Misiukonis šį mėnesį buvo apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 3-jo laipsnio ordinu, ir tai sukėlė dalies politikų ir visuomenės protestus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Spalio orai: kaip greitai butuose bus įjungtas šildymas (27)

Šildymas įjungiamas, kai vidutinė paros temperatūra būna apie 10 °C, bet artimiausias keturias paras tikrai bus šiltos ir naktys, ir labai šiltos dienos, LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė.

Naktinis Kaunas nušvis naujomis spalvomis (3)

Šviesų festivalio "Spalvotas Kaunas" organizatoriai planuoja bent kelias naktis specialiais žibintais apšviesti žinomiausius Kauno architektūros objektus, dovanodami jiems naują spalvotą rūbą.

Panevėžio valdančiuosius palieka socialdemokratai (10)

Panevėžio valdančiąją koaliciją, piktindamiesi administracijos reorganizavimu ir koalicijos sutarties pažeidimu, paliko socialdemokratų frakcija.

Išvardino Darbo partijos nuopelnus: „papuošė“ Lietuvą kaip jokia kita (26)

Darbo partija nesiekė, kad jos programa atitiktų tikrovę, o tik prirašė bet ko, kad vėl pritrauktų rinkėjus, LRT RADIJUI sako politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka.

„Nematoma Lietuvos istorija“: nevaldoma situacija Panevėžyje (14)

1999-ųjų sausį Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos skyriaus vyriausiąjį prokurorą Gintautą Sereiką pakirtę šūviai Lietuvos visuomenę supurtė lyg elektrošokas.