Buvusiam garbės konsului Libane Lietuvos valdžia užtrenkė duris

Į Lietuvą atvykęs buvęs konsulas spaudos konferencijoje penktadienį teigė bandęs susitikti su Seimo, Vyriausybės bei Užsienio reikalų ministerijos pareigūnais, tačiau šios pastangos buvo nesėkmingos.

Prieš porą dienų Prezidentūra gavo R. Sarkio prašymą susitikti su šalies vadovu ir jam asmeniškai išaiškinti susidariusią situaciją.

Tačiau prezidento patarėjo pavaduotojas Egidijus Meilūnas BNS korespondentui sakė, kad garbės konsulą skiria ir atleidžia Užsienio reikalų ministerija, todėl šis reikalas nėra prezidento kompetencija.

URM pareigūnai BNS patvirtino, kad ministerija neketina keisti sausį priimto sprendimo nebepratęsti R. Sarkis įgaliojimų.

Toks sprendimas priimtas po žiniasklaidos pranešimų apie abejotiną šio Libano verslininko reputaciją.

Šalies spauda rašė, kad kitas libanietis verslininkas Bassem El Merheby teigė, jog R. Sarkis "nusipirko" garbės konsulo įgaliojimus kyšiais Lietuvos pareigūnams.

Šis Lietuvoje verslą turintis prieštaringos reputacijos libanietis teigė, jog R. Sarkis bendravo su Kauno nusikaltėliais ir planavo su jais cigarečių kontrabandos verslą.

Didelis verslininkas R. Sarkis, kuriam dabar 67-eri, tapo Lietuvos garbės konsulu Libane 1996 metais, rekomendavus pas jį privataus vizito atsilankiusiam tuometiniam LDDP parlamentarui Vytautui Arbačiauskui.

V. Arbačiauskas žurnalistams paneigė gavęs už tai iš R. Sarkio pinigų.

Bassem El Merheby teigia pats tarpininkavęs, perduodant pinigus ir vertingas dovanas Lietuvos pareigūnams. Dabar jis jaučiasi R. Sarkio nuskriaustas dėl neva neįvykdytų verslo pažadų.

Garbės konsulas nėra diplomatinis asmuo. Jo pareiga yra rūpintis šalių kultūrinių, turizmo ir verslo ryšių plėtojimu.

R. Sarkis turi įvairų verslą ne tik Libane, bet ir Bulgarijoje, Rumunijoje ir Mongolijoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Interpeliacijas krašto apsaugos ir žemės ūkio ministrams remia tik opozicija (2)

Valdančiųjų frakcijų atstovai trečiadienį ketina palaikyti krašto apsaugos ministro socialdemokrato Juozo Oleko ir žemės ūkio ministrės „darbietės“ Virginijos Baltraitienės atsakymus į interpeliacijos klausimus.

Emigracijos tragedija turi ir nematomą pusę: specialistai Lietuvai žada labai liūdną ateitį (251)

Emigracijos mastai stulbina. Kas valandą iš Lietuvos išvyksta 4–5 žmonės. Per dieną – beveik 100. Per metus šalį palieka per 35 tūkst. lietuvių.

K. Komskis gina brolį: taip galėjo pasitaikyti bet kuriam medžiotojui (164)

Pasklidus žiniai, kad vakar medžioklės metu Seimo nario Kęsto Komskio brolis nušovė pasieniečių tarnybinį šunį, parlamentaras pripažįsta, kad incidentas labai nemalonus ir tikrai netyčinis, įvykdytas ginantis. Anot parlamentaro, nepaisant to, brolis medžiotojas Arvydas Komskis savo veiksmų neišsižada ir ketina bendradarbiauti su visomis tarnybomis.

V. Baltraitienė: J. Miliaus atleidimas yra politizuotas premjeras atleidimą vadina teisėtu (27)

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė sako, jog Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus atleidimas yra politizuotas ir kol kas neaišku, kas nuo spalio 5 dienos laikinai vadovaus tarnybai.

Nedrausmingiems parlamentarams siūloma nurėžti algas (26)

Seimo nariui, be svarbios pateisinamos priežasties nedalyvavusiam Seimo posėdžiuose, kuriuose iš anksto buvo numatyti ir numatytu laiku įvyko balsavimai dėl teisės aktų priėmimo, to mėnesio atlyginimą siūloma sumažinti po 5 procentus už kiekvieną praleistą posėdį. Taip pat po 5 procentus siūloma sumažinti parlamentaro algą už kiekvieną praleistą komiteto ir komisijos posėdį.