Dėl kyšininkavimo teisiamas buvęs bendrovės „Vilniaus vandenys“ (VV) direktorius Darius Norkus teigia, kad specialiųjų tarnybų slapta užfiksuotuose pokalbiuose yra kalbama ne apie kyšių sumas. „Ką reiškia juose įvardyti skaičiai, negaliu pasakyti – gal kalbame apie medžioklę, pavyzdžiui, kiek šovinių reikia“, – sakė D. Norkus.
Darius Norkus
© DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)

Vilniaus miesto 3 apylinkės teismas pirmadienį apklausė ne tik D. Norkų, bet ir dėl kyšininkavimo taip pat teisiamą buvusį Pardavimų ir rinkodaros direktorių Nerijų Laurinaitį. Jis taip pat paneigė, kad gavo kyšį ir pareiškė, jog buvo priblokštas sužinojęs, jog ikiteisminį tyrimą atlikę pareigūnai jį prilygino valstybės tarnautojui.

„Ėjau dirbti į UAB, kad man bus taikomas kažkoks valstybės tarnautojo statusas, nežinojau, – sakė N. Laurinaitis. – Jeigu nebuvau valstybės tarnautojas, ką iš manęs bandoma padaryti, tai išvis čia, teismo salėje, neturėčiau būti. Valstybės tarnyba – man svetimas dalykas, jeigu būčiau žinojęs, kad esu prilyginamas tarnautojui, niekada gyvenime į ją būčiau nėjęs“.

Ikiteisminio tyrimo metu Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir Vilniaus apygardos prokuratūra nustatė, kad 2010 m. vasarį N. Laurinaitis, veikdamas bendrininkų grupėje su D. Norkumi, iš sostinės bendrovės „Komsetas“, siekiančios laimėti viešojo pirkimo konkursą, komercijos direktoriaus Pavelo Kazimerevičiaus esą reikalavo kyšio. Už tai, kad ši bendrovė konkurse įveiktų varžovus ir su VV pasirašytų programinės įrangos ir jos aptarnavimo paslaugų pirkimo-pardavimo sutartį, buvo pareikalauta 16 tūkst. litų. Tačiau „avansas“ – pusė šios sumos – turįs būti perduotas iki pasirašant sutartį.

Po kelių dienų susitikus kavinėje N. Laurinaitis iš bendrovės komercijos direktoriaus priėmė dalį kyšio – 8 tūkst. Lt. Tačiau ši suma pasirodė per maža – pareikalauta ją padidinti iki 20 tūkst. Lt.

Perdavęs D. Norkui pusę gautos kyšio dalies, N. Laurinaitis jam pranešė nutaręs padidinti reikalaujamą sumą. VV generalinis direktoriaus pavaldinio pasiūlymui pritarė
.
Dar kartą susitikęs su bendrovės komercijos direktoriumi, N. Laurinaitis pareikalavo, kad dalis sutarto 20 tūkst. Lt kyšio būtų perduota ne pinigais, o jam ir dar vienam asmeniui nuperkant poilsinę kelionę į Egiptą.

Bendrovė kyšį davusio jos komercijos direktoriaus dėka buvo pakviesta dalyvauti VV skelbtame viešajame pirkime apklausos būdu. Netrukus buvo pranešta ją tapus šio pirkimo nugalėtoja ir tarp abiejų bendrovių sudaryta prekių ir paslaugų pirkimo-pardavimo sutartis, ikiteisminio tyrimo metu nustatė pareigūnai.

Bendrovė „Komsetas“, dėl kyšio tapusi laimėtoja, apmokėjo N. Laurinaičio poilsinę kelionę į Egiptą. Pinigai už dviejų asmenų skrydį ir 7 d. poilsį prie Raudonosios jūros kainavo beveik 4 tūkst. Lt.

N. Laurinaitis pirmadienį teisme patvirtino, kad į išvyką vyko kartu su savo bendradarbe, tačiau tikino, jog jokio kyšio nei reikalavo, nei gavo. Buvęs VV vienas vadovų tikino, kad kartą pas jį atėjęs „Komseto“ darbuotojas matė, kaip šis rinkosi kelionę ir pasiūlė kelialapius pirkti per jo pažįstamus kelionių agentūroje – taip esą būsią pigiau.

Pasak N. Laurinaičio, jis sumokėjęs pinigus už kelionę, jie vėliau buvo įnešti į kelialapius apmokėjusios bendrovės „Komsetas“ sąskaitą. „Tai ir visas kriminalas, – teigė jis. – Jeigu imčiau kyšius, dėl kainos nesiderėčiau ir nespausčiau, logikos nebūtų“.

Kalbėdamas apie kitus slaptuose įrašuose minimus galimas kyšių sumas N. Laurinaitis tikino, kad greičiausiai buvo kalbama apie kvietimus į vandens pramogų parką.

Kad slapta darytuose pokalbiuose gali būti kalbama ne apie pinigus, o apie kvietimus į vandens parką, aiškino ir D. Norkus.

„Įrašas yra, ką reiškia jame įvardyti skaičiai, negaliu pasakyti – gal pokalbiai apie medžioklę, kiek šovinių reikia... Gali būti ir bilietai, nežinau, apie ką yra kalba“, – sakė D. Norkus.

Buvęs VV generalinis direktorius tvirtino, kad nepamena pokalbių, kuriais remdamiesi prokurorai jam inkriminuoja kyšininkavimą.

Beje, įtariama, kad bendrovės vadovo kabinete buvo įrengta slapta aparatūra, skirta galimo pokalbių pasiklausymo neutralizavimui.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (28)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (757)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (18)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (69)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (29)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...

Danijos vėjo jėgainės gali atsirasti ir prie Lietuvos krantų (22)

Kitąmet šimto penkiasdešimt metų jubiliejų minėsiantis Danijos Esbjergo uostas yra vienas...

Japoniją pribaigė ne atominė bomba, o Stalino sprendimas? (620)

Šiemet buvo minimos 72-osios Hirosimos bombardavimo metinės. JAV branduolinio ginklo panaudojimas...

Nevaldoma kinų kosminė stotis netrukus kris į Žemę (19)

Nevaldoma Kinijos kosminė stotis, kaip teigiama, po mažiau nei vienerių metų sugrįš į Žemės...

Neatsakingas antibiotikų vartojimas sukelia pavojingas infekcijas pražūtingiausia senyvo amžiaus pacientams (2)

Anot medikų, neatsakingas antibiotik ų vartojimas didina pavojingų infekcijų riziką. Jų...